Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №869 від 13.07.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Стартували жнива:

Стартували жнива:

«МРІЯ» збирає врожай

На українських нивах розпочалась найгарячіша пора – аграрії приступили до жнив. З кожним роком погода все частіше вносить свої корективи у плани хліборобів, не став винятком і 2018-ий. Яких результатів чекати від цьогорічної збиральної кампанії? Чи не завадили якості та кількості врожаю весняна посуха й літні зливи? Про це, а також про особливості жнивування у «МРІЇ» розповів Юрій Піцик, директор з виробництва Компанії «МРІЯ Агрохолдинг».

- Яка ситуація в полях на початку жнив? Які особливості цього сезону?

- Весна цього року піднесла аграріям неприємний сюрприз у вигляді посухи у квітні та аномально високих температур у травні. На деяких наших блоках, таких як Кремінна (Хмельницька обл.), Південь (Чернівецька обл.), Підгайці та Збараж (Тернопільська обл.), ми мали посуху до півтора місяця якраз в той період, у ті критичні фази розвитку рослини, коли проходить формування врожаю. Але навіть попри це, завдяки напруженій роботі усього виробничого департаменту над дотриманням виконання технологічних строків проведення операцій, ми очікуємо отримання планових показників врожайності.

Весняна посуха вплинула і на терміни збиральної кампанії – цього року вона почалась десь на тиждень раніше плану. А оскільки травневі температури були вищими за звичні у нашому регіоні, то і ярі ранні культури дозріють десь на тиждень раніше, адже вони пройшли всі свої фази розвитку швидше, ніж зазвичай. Проте і на початку жнив нас чекав неприємний погодній сюрприз – коли всі готові були приступити до збирання озимого ріпаку, настало значне похолодання з інтенсивними опадами.

Жнива ми традиційно почали з обмолоту озимого ячменю на блоці Південь, але змушені були взяти паузу, оскільки пішли дощі.

- А встигли підготуватися до ранніх жнив? Вистачає техніки?

- Так, до жнив ми повністю готові. У полях одночасно задіємо 68 власних та 36 найманих комбайнів, а також близько 500 одиниць тягачів. Вся техніка – сучасна та у відмінному технічному стані. Елеватори також повністю готові до прийому врожаю.

Загалом, жнива ранніх зернових ми плануємо завершити десь до середини серпня. Якщо по окремих культурах, то терміни такі: озимий ріпак плануємо зібрати за 15 днів, до 20-го липня, озиму пшеницю – за 25 днів, до початку серпня, у другій половині збирання озимої пшениці почнемо і збирання ярого ячменю та ярого ріпаку, на яке запланували приблизно 20 днів.

Все зерно буде відправлятися на власні елеватори «МРІЇ», де воно спершу пройде очистку та, за необхідністю, сушіння. Наприкінці серпня плануємо розпочати відвантаження зерна для видачі нашим пайовикам.

Паралельно зі жнивами вже готуємось до осінньої посівної. Для ефективного та своєчасного виконання робіт продовжуємо поповнювати свій технічний парк. В березні ми придбали 22 одиниці нової техніки на суму 2,8 млн доларів, а загалом за останні три роки інвестували у технічний парк вже майже 30 млн дол.

- З якої площі планується зібрати врожай? Які культури пріоритетні?

- Серед ранніх культур традиційно робимо ставку на озимі пшеницю та ріпак, їх у нас засіяно 25,5 та 17,75 тис. га відповідно. Також маємо 13,4 тис. га ярого ячменю, 6,2 тис. ярого ріпаку, невеликі площі озимого ячменю, гороху та ярої пшениці. За ці ранні жнива «МРІЯ Агрохолдинг» планує зібрати врожай із площі майже 63,7 тис. га., а загалом у 2018 році з 147 тис. га.

Якщо під час жнив буде сухо, то якість зерна буде хорошою, такою, на яку ми сподіваємось: значна частина пшениці буде відповідати вимогам продовольчого класу. Тобто, все буде залежати від того, чи пройдуть дощі в жнива. Ну, а щодо ячменю чи ріпаку, то тут погода має менший вплив на якість врожаю, тому такий ризик мінімальний. Однак часті дощі та високі температури можуть призвести до розтріскування частини стручків ріпаку, тому такий великий пріоритет ставимо у збиранні саме цієї культури.

- Чи вплинула погода на очікувану врожайність?

- Безумовно, що так. Озимі культури дуже добре перезимували та на початку весни були у бездоганному стані, що давало нам привід сподіватися на врожайність вище планової. Погода внесла свої корективи, але навіть враховуючи наслідки спеки та посухи, розраховуємо план виконати.

Не слід забувати, що наша Компанія все ще знаходиться в стабілізаційному режимі, і головне завдання для нас – це не досягнення максимальних показників врожайності, а отримання прибутку при мінімальних понесених витратах у розумних межах. Тому ми не женемось за рекордними показниками, а прагнемо до стабільних позитивних результатів та поступового розвитку.

13.07.2018Спілкувалась Ірина Стахурська



Рівне-Ракурс №10 від 13.07.2018p. 
На головну сторінку