Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №871 від 26.07.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як захистити смородину від шкідників

без використання «хімії»

Адже в боротьбі з шкідниками культури у великих розплідниках і фермерських господарствах найчастіше застосовують небезпечні для здоров’я інсектициди. У боротьбі за екологічний урожай багато дачників вдаються до випробуваних часом народних рецептів - простих і ефективних.

Здорові, добреоблиствені кущі смородини мають більш високий імунітет до хвороб і шкідників культури. Для поліпшення умов росту і розвитку ягідні посадки бажано щедро поливати в посушливе літо, а з кінця весни і до середини літа (період активного плодоношення) регулярно підгодовувати. Смородина чуйна на підживлення зольним настоєм (літрова банка на відро води), зброджених розчинів зелені кропиви, кульбаби та інших бур’янів.

До комах, що вражає посадки смородини, відносять:

попелиць,

метелика-скляницю

і вогнівку.

Добре зарекомендував себе в знищенні всіх видів шкідників настій чистотілу:

подрібнити цілі рослини, заповнити відро на 1/3, долити теплою водою, накрити кришкою, дати настоятися добу, процідити, рясно обприскати посадки з пульверизатора.

Всі роботи з чистотілом проводять в рукавичках і інших засобах індивідуального захисту, оскільки рослина отруйна.

Боротьба з попелицями

При перших симптомах ураження смородинових кущів, які проявляються скручуванням молодих листочків на верхівці і кінчиках молодих пагонів, гілки занурюють в мильний розчин: розвести у відрі води 300-400 гр натертого господарського мила, прального засобу або прального порошку.

Настільки ж результативним є і лужний відвар рослинного попелу: 350 гр просіяного попелу кип’ятять протягом півгодини в 10 л води. Обробка (обприскування) цими складами також дає бажаний результат.

Боротьба з огнівкою

Навали личинок шкідника - зелених гусениць вогнівки - на смородині і агрусу можна уникнути, застосувавши агротехнічний прийом - мульчування грунту. На початку квітня, за 3-7 днів до моменту лопання бруньок на чагарнику, землю навколо кожної рослини вкривають товстим шаром органічної мульчі, наприклад, мохом, визрілим компостом, перепрілим коров’яком, деревною стружкою, соломою, тирсою.

Допомагає і використання нетканого матеріалу або темного поліетилену. Зимуючі в грунті личинки не в змозі подолати механічну перешкоду і гинуть. Надалі поліетилен і нетканий матеріал прибирають, а органіку залишають для розкладання і додаткового удобрення грунту.

Боротьба зі смородиновою скляницею

Невеликі, але дуже небезпечні метелики вигризають стебла смородини зсередини. Ознакою присутності шкідника на чагарниках служить усихання верхівок гілок. Уражені пагони вирізають під корінь, не залишаючи навіть пеньків. Також вирізці підлягають всі гілки, які досягли п’ятирічного віку. Цей агротехнічний прийом позбавляє шкідника харчування і місця розмноження, поступово приводячи до його відходу з вашої ділянки.

26.07.2018



Рівне-Ракурс №10 від 26.07.2018p. 
На головну сторінку