Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №901 від 21.02.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як купити квартиру в новобудові і не потрапити в халепу?

Ви можете вибрати для себе один з варіантів: Зібрати всю необхідну інформацію про квартири і забудовник самостійно. Це займе у Вас багато часу, знань і сил, але можливо, Ви будете впевнені в своєму виборі.

Звернутися до незалежних експертів ринку новобудов. Такими експертами є менеджери комменрческіх банків, які видають іпотечні кредити на пайову. Найбільшою кількістю інформації про новобудови і забудовники мають держбанки. Але жоден банк не володіє всім обсягом інформації про новобудови.

Звернутися до перевірених забудовників, які зроблять це професійно, це правильне рішення.

Отож візьміть до уваги декілька порад від ЖК «НИВКИ-ПАРК» https://nivki-park.com.ua/kvartyry/

ЩО РОБИТИ ПЕРЕД ПОКУПКОЮ квартиру в споруджуваному будинку

Ви прийняли рішення купити квартиру в споруджуваному будинку або новобудові? Наші поради, багато в чому схожі з порадами для придбання квартири на вторинному ринку, допоможуть Вам.

Отже, ви знайшли квартиру, вона вам подобається, і ви готові вкласти гроші, щоб зробити її своєю. Але перш ніж зробити цей крок, є ряд речей, які потрібно передбачити, щоб не нарватися на проблеми і не шкодувати про зроблений. Список завдань, які потрібно виконати перед укладанням угоди купівлі-продажу:

1. Дослідіть місцевий ринок

Гарячий ринок - де квартири продаються швидко, і покупці прагнуть купувати квартири, тобто покупців значно більше ніж пропозицій ( «ринок продавця») - у вас менше важелів за столом переговорів в якості покупця, ніж на прохолодному ринку житла, де є велика пропозиція квартир на продаж («ринок покупця»).

Отже, ви хочете знати, чи є ринок, де ви хочете купити прохолодним або гарячим.

Ви можете отримати інформацію про температуру Вашого цільового ринку, шляхом звернення до фахівців агентства нерухомості. Ви зможете побачити, коли і в якому районі ціни на покупку квартири будуть рости, а де падати вниз, якщо число продажів квартир збільшується або зменшується. Чим більше інформації ви маєте, тим краще зможете аналізувати пропозиції і більше важелів, ви будете мати за столом переговорів.

2. Аналізуйте зіставні пропозиції

Порівнюйте квартири, які найбільше подобаються, з тими, які розглядайте. Квартири повинні мати приблизно ті ж характеристики по розташуванню, транспортної доступності, екології, соціальної інфраструктури, мікроклімату, плануванні, кількості кімнат, призначенню і розміром приміщень, технологій будівництва, благоустрою, виду з вікна та ін.). Ви також повинні поглянути на ціни пропозиції квартир, які найбільше подобаються, і порівняти з ціною продажу вашої цільової квартири.

Ця інформація дасть вам уявлення про те, скільки покупці можуть бути готові платити за квартиру, яка вам подобається - і скільки ви можете запропонувати, в залежності від ваших можливостей, і від того, як давно ця квартира була в продажу, і чи мали місце значні зміни на ринку з тих пір.

3. Перевірте сподобалися квартири

Не забудьте особисто перевірити квартири, і отримати справжнє порівняння з розглянутими вами квартирами. Статистика і цифри можуть багато розповісти про квартиру, але вони не можуть повністю висловити, як квартира виглядає, і що ви будете відчувати, проживаючи в ній.

4. Отримайте інформацію про забудовника

Докладно досліджуйте інформацію про забудовника. Вивчіть, як давно компанія працює на ринку, чи всі об'єкти здаються в експлуатацію вчасно, чи є готові будинки, недобудови. Перевірте, яка активність на будмайданчику, чи вчасно отримують зарплату будівельники. Отримайте роз'яснення за джерелами фінансування будівництва. Покупець повинен чітко розуміти, звідки забудовник бере гроші. Чи відповідає фактична діяльність забудовника проектної декларації. Чи є дозвіл на будівництво будинку, де планується купити квартиру. Чи є право забудовника на земельну ділянку? Яке цільове призначення землі. Яка законність отримання права власності на землю забудовником. Який тип договору укладає забудовник. Як тримати руку на пульсі під час будівництва будинку. Що робити якщо будівельники затримують здачу будинку. Коли варто чекати отримання договору власності на квартиру. Якщо це викликає у Вас труднощі, зверніться до фахівців агентства нерухомості.

Разом з ними Ви отримаєте повну інформацію про забудовника, актуальну в будь-який момент часу про хід будівництва, юридичну допомогу в складанні документів, гарантії юридичної допомоги в разі спірних питань.

5. Огляньте околиці

Будинок не існує у вакуумі, - він розташований в районі з безліччю сусідів, звуків, навіть запахів. Зустрітися з околицями будинку, щоб визначити, чи підходить вони для Вас. Найкраще відвідати район в різний час і в різні дні, так як околиці, цього будинку можуть бути тихими днем, і не виносяться вночі (або навпаки).

6. Проведіть інспектування

При огляді квартири дивіться не тільки на зовнішній вигляд будинку і квартири, і добре упорядкований двір, а й на технологію будівництва, використовувані матеріали, якість виконуваних робіт.

7. Отримайте друге (третє) враження

Іноді любов сліпа, і будинок, в якому Ви хочете купити квартиру, з першого погляду здавався будинком вашої мрії, при ближчому знайомстві може виявитися будинком, який Ви б ніколи не хотіли. Тому при виборі квартири важливо мати надійного друга або члена сім'ї, погляд на будинок, яких допоможе отримати об'єктивну думку.

8. Визначте скільки Ви можете витратити на квартиру

Якщо Ви плануєте купувати квартиру за рахунок власних коштів, то потрібно добре обдумати максимальний і мінімальний розмір вартості квартири.

Якщо власних коштів на покупку бажаної квартири мало, то Ви можете отримати іпотечний кредит. Досліджуйте варіанти іпотеки як з фахівцем, так і особисто.

Вибір кредитора може бути важким процесом. Є так багато варіантів вибору, і Ваш вибір буде мати величезний вплив на ціни і умови вашої іпотеки.

21.02.2019



Рівне-Ракурс №10 від 21.02.2019p. 
На головну сторінку