Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №907 від 04.04.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Газові пристрасті по-рівненські

Газові пристрасті по-рівненські

Минулого четверга в Рівному відбулась подія, яка, на перший погляд, не є аж занадто важливою - кілька десятків прихильників партії «Свобода» та інших правих політичних сил та організацій на чолі з заступником голови обласної ради Олексієм Бучинським пікетували вхід до ПАТ «Рівнегаз». Що ж хотіла ця група споживачів природного газу? Звісно дешевого газу, безкоштовних лічильників і взагалі націоналізації облгазів. До мітингувальників вийшов комерційний директор ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький. Він прийняв резолюцію пікету, поспілкувався з громадянами і спробував пояснити ситуацію та донести позицію ПАТ «Рівнегаз». На жаль, плідного обміну думками не вийшло, хоча це не й не дивно – пікет не той захід, на якому можна спокійно дискутувати на таке важливе для усіх громадян питання, як ситуація у газовій галузі.

Для того, аби зрозуміти в чому ж корінь проблем і як їх вирішити, автор попросив прокоментувати ситуацію Віктора Осницького, як фахівця, який володіє ситуацією в галузі.

- Люди хочуть дешевого газу, куди їм звертатися?

- Точно не в «Рівнегаз». До формування тарифу на газ наше підприємство немає відношення. Цим займаються Кабінет Міністрів, регулятор НРЄКП. Ми отримуємо газ від «Нафтогазу» і маємо з кожного куба газу аж 72 копійки. Я теж хочу, щоб вартість газу була значно нижча, тоді буде простіше людям та підприємствам за нього платити. Але думки облгазів ніхто не питає. Хочу зауважити, що наше завдання - це утримання величезної системи газового господарства області у робочому стані, забезпечення безаварійної роботи складної системи газопроводів та інших об?єктів газової інфраструктури Рівненщини. Ось за це нам і платить держава 72 копійки з кубометра газу.

- Цих грошей вистачає для Вашої господарчої діяльності?

- На жаль ні. Лише за минулий рік збитки ПАТ «Рівнегаз» склали астрономічну суму – 150 мільйонів гривень. Через нестачу фінансування середня зарплата на нашому підприємстві сьогодні складає 6000 гривень, що суттєво нижче ніж в цілому по промисловості. Через це маємо проблему з кадрами - на сьогоднішній день на ПАТ «Рівнегаз» є 120 вільних вакансій. Тобто, є небезпека критичного дефіциту кадрів на підприємстві. Хочу зазначити – ми працюємо з природнім газом, а це значить, що на ПАТ «Рівнегаз» повинні працювати добре підготовленні фахівці, які мають справу із об?єктами з підвищеною небезпекою. Що таке діра в бюджеті нашого підприємства у 150 мільйонів? Це проблеми з ремонтом та обслуговуванням наших газових мереж. Так, поки що ми справляємось з цією важливою для всієї області роботою, але ситуація ненормальна. Така ж ненормальна ситуація і з лічильниками газу. Їх повинні встановити усім споживачам газу. Технічно ми до цієї роботи готові, але вже більше року уряд не може пояснити, хто за це буде платити. Ми це питання, як і питання тарифів, не вирішуємо.

- Що потрібно зробити, аби ситуацію виправити?

- Розуміння - Кабінету Міністрів, нашого регулятора та «Нафтогазу» - проблем облгазів. Для нормальної роботи нам потрібна зміна самої методики обрахування вартості природного газу для споживачів. Це ненормально, коли «Нафтогаз» має шалені прибутки і величезні зарплати, а облгази - збитки та мізерні заплати працівників. Фактично сьогодні нас ставлять на межу банкрутства з усіма катастрофічними наслідками для споживачів газу по всій Україні.

04.04.2019Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 04.04.2019p. 
На головну сторінку