Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №276 від 25.01.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Нефартова зима

Головне - щоб не було поганої погоди на душі!

Головне - щоб не було поганої погоди на душі!

“Не було снігу, то й до ялинки в центр міста не хотілося йти”, - схожі нарікання на відсутність зими в її піковий календарний час можна було часто почути від рівнян.

Гнітючий настрій, який у багатьох виникав через нетрадиційну для зими сіру та сумну погоду, можна здолати завдяки позитивним емоціям та гумору. На думку лікарів, щоб створити гарний настрій та позитивне сприйняття світу, треба постаратися побачити в тому, що відбувається, якісь безперечні плюси.

“Наприклад, можна не кутатися в теплі шуби та шапки. Чимало людей тішаться з того, що не витрачають кошти на газ для опалення будинків. Завдяки теплій погоді не треба стояти в черзі на шиномонтаж, щоб поставити зимові покришки на колеса автомобіля. Та й пробок мало, бо нема ожеледиці. Хіба що молодь бідкається, що не може насолодитися зимовими видами спорту, - розповів кореспонденту “РР” психолог, завідувач амбулаторії Рівненського обласного центру психічного здоров’я населення Михайло СИМОНОВИЧ. - І в нашій лікарні, дякувати Богу, нема сплеску загострення психічних розладів, пов’язаних із тривогою щодо відсутності зимової погоди. Звернення пацієнтів фіксуються на рівні минулого року”, - додав лікар.

Та все ж організм, запрограмований на зиму, змушений жити, так би мовити, на випередження в обстановці весни. Тому в декого виникають передумови для загострення хронічних недуг. Кажуть, що найбільше це стосується людей, які страждають на серцево-судинну патологію. Щоб переконатися, чи це так, кореспондент звернулася до кардіолога-ревматолага Рівненської міської поліклініки №2 Ігоря ЄНІКЕЄВА:

- Збільшення кількості хворих зі скаргами на біль у ділянці серця у зв’язку з весняною погодою серед зими ми поки що не зафіксували. Проте навантаження на серце відчули ті, хто переїдав у ці святкові дні та вживав більше алкогольних напоїв, ніж зазвичай. Також кепсько себе почували хворі на ревматизм. Коли під час рясних дощів підвищується вологість, посилюється біль у суглобах, з’являється виснажливий головний біль, та й загальний стан погіршується. Вологість у наших краях узагалі штука небезпечна - від неї страждають і здорові та молоді, не кажучи вже про хворих та літніх людей.

- А чи варто сердечникам більше, ніж у попередні сніжні зими, застосовувати медикаментозне лікування з метою профілактики?

- Найперше, варто порадитися з лікарем. Бо все визначається індивідуально та залежить від стану здоров’я кожної окремої людини.

І взагалі, щоб мати гарний настрій та добре самопочуття, більше рухайтеся, займайтеся спортом на вулиці. Та покличте на допомогу гумор. А то як ударять морози, навалить мокрого снігу, усі одноголосно нарікатимуть на дискомфорт. Головне - щоб поганої погоди не було на душі.

Опитування до теми

Алла, 28 років: - Цьогорічна погода мене влаштовує, бо зими я не люблю взагалі.

Вадим, 32 роки: - Шкода, що нема снігу, але добре, що не зношується зимовий одяг, хутряні речі збережуться надовше.

Ольга, 30 років: - Я не проти теплої зими в місті, але тривожить відсутність снігу на полях та доля озимини. Треба ж мислити масштабно й думати про майбутні проблеми, які можуть виникнути навесні.

25.01.2007Ольга ЯРОШРівне-Ракурс №10 від 25.01.2007p. 
На головну сторінку