Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №914 від 27.05.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Постіль і якість життя - правильний вибір матраца.

Постіль і якість життя - правильний вибір матраца.

Хороший, повноцінний сон - неодмінна умова міцного здоров'я і працездатності людини. І від того, як як ви спите, а й на чому, залежать і загальний стан організму, і настрій, а значить, і якість вашого життя.

Третина всього часу людина проводить уві сні, тому ставитися до облаштування свого ліжка слід серйозно. І починати треба з самого головного питання - як вибрати матрац для ліжка правильно? Перш за все, він повинен бути ортопедичним - повторює контури тіла. Тільки так він здатний підтримувати хребет у природному стані, не допускаючи деформації і додаткових навантажень на нього.

Сьогодні покупцеві пропонують величезний вибір матраців з ортопедичним ефектом різного типу жорсткості, матеріалів і вартості. Як не розгубитися перед усім цим різноманіттям, як вибрати ортопедичний матрац, щоб він, дійсно, мав лікувальним і профілактичним ефектом?

Вибираємо за розміром.

Для початку визначимося з габаритами - заміряємо ширину і довжину спального місця. Наш новий матрац повинен в точності відповідати цим розмірами, а оптимальний варіант - зростання людини, для якого він призначений, плюс 20 сантиметрів.

Комфортна ширина для односпальним ліжка не може бути менше 80-и сантиметрів. А якщо ви задалися питанням як вибрати матрац для двоспального ліжка, то ця цифра повинна бути мінімум 140 сантиметрів. Місця повинно бути достатньо, щоб людина могла розслабитися і вибрати будь-яку, саму невимушену позу для сну. Це дуже важливий критерій при покупці.

Вибираємо за технічними характеристиками.

Всі матраци умовно можна розділити на два види: пружинні та безпружинні.

Пружинні ортопедичні матраци також можуть бути двох видів:

- з незалежним пружинним блоком;

- з пружинним блоком Бонель.

У першому випадку кожна пружина працює незалежно від інших і кількість їх коливається від 250 до 300 штук на один метр квадратний. У матрацах типу «Мультипакет» його збільшено до 400 і більше. Такі пружинні системи дозволяють найбільш точно підлаштовуватися під анатомічні особливості тіла, забезпечуючи йому найбільш комфортні умови протягом всього сну.

Дерев'яні ламелі (або як їх ще називають - латофлекси) - спеціальні пластини, зі шпону дерева.

Про переваги цього сучасного рішення почитайте за посиланням.

У другому випадку пружини мають однакову твердість і кожна з них щільно з'єднана з сусідньою. За принципом дії така система нагадує панцирну сітку і має менш виражений ортопедичний ефект, ніж перша. Вагомим аргументом на перевазі вибору матраца з пружинним блоком "Боннель" може послужити його досить низька вартість, що і робить його привабливим в очах споживачів.

Безпружинні також бувають двох видів: монолітні - з використанням наповнювача одного типу, і комбіновані, з використанням двох і більше матеріалів.

Найбільш поширеним сировиною для виготовлення як пружинних, так і безпружинних є натуральні матеріали: кокосове волокно, пінополіуретан, шерсть, бавовна, повсть, латекс.

Визначаємося з жорсткістю.

Обговорюючи питання як вибрати матрац, щоб він забезпечив нам приємний відпочинок і здоровий сон, варто окремо зупинитися на такому показнику, як ступінь його жорсткості. Вона залежить, в першу чергу, від складу наповнювача або їх комбінацій.

Побутує помилкова думка, що найбільш жорсткі матраци володіють кращими ортопедичними властивостями, ніж м'які. Це не зовсім так. Людям астенічного складу, з тендітною конституцією такі матраци протипоказані. А ось тим, хто страждає надмірною вагою, навпаки треба уникати м'якій постелі.

Зупинимося на цьому моменті докладніше. М'які матраци делікатно підтримують хребетний стовп, водночас не надаючи тиску на окремі ділянки тіла. Вони добре підходять людям похилого віку і тим, хто має невелику вагу і любить спати на боці.

Середній рівень жорсткості - для тих, хто веде активний спосіб життя, займається спортом і має середньостатистичні показники росту і ваги. У таких матрацах найбільш поширеним варіантом наповнювача є комбінування кокосового волокна з латексом.

Жорсткі матраци необхідні дітям і підліткам, у яких опорно-руховий апарат знаходиться ще в стадії формування, і людям з надмірною масою тіла. У виробництві таких матраців використовується натуральна кокосова койра.

Тепер буде не важко визначитися, який матрац підходить саме вам і зробити правильний вибір, виходячи із загальних рекомендацій та особистих уподобань. Бажаємо вам здорового сну і приємних сновидінь!

27.05.2019



Рівне-Ракурс №10 від 27.05.2019p. 
На головну сторінку