Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №942 від 06.12.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Витратили 70 тисяч на 1 вересня: навіщо кияни беруть кредити на збори в школу

Витратили 70 тисяч на 1 вересня: навіщо кияни беруть кредити на збори в школу

Скільки витрачають кияни на підготовку до 1 вересня.

Збори в школу - справа витратна, хоча, якщо пройтися по розпродажах, можна добре заощадити. Однак деякі батьки першокласників і старшокласників таке завдання не ставлять - навпаки, вони готові витратитися і навіть влізти в борги заради того, щоб їх дитина відзначався в школі не тільки знаннями, але і брендовим одягом і дорогими аксесуарами. Навіщо брати кредити на підготовку до 1 вересня, Ріка розповіли жителі Київщини.

Марина, 36 років, співробітник call-центру:

Витратила майже 50 тисяч гривень

«У нас двійнята йдуть в третій клас. Хоча достаток в сім'ї вище середнього - чоловік отримує близько 100 тисяч гривень, в цей раз у нього стався напад жадібності. Він вирішив заощадити і виділив мені 15 тисяч на двох. Це смішно, вистачить тільки на взуття! Коли чоловіка переклинює, умовляти його розщедритися марно. Тому я віднесла в ломбард золотий браслет, подарунок на п'ятиріччя весілля, за нього мені дали майже 20 тисяч гривень. Ще 25 тисяч зайняла в сервісу CashUp, який зараз надає і соціальні кредити як для пенсіонерів та студентів, такі соціально незахищених верств населення. Отож як-небудь викручуся.

Я зібрала дівчаткам рюкзаки з найкращими і дорогими речами - вважаю, що на цьому не можна економити. Рюкзаки купувала в «Дитячому світі» по 4,5 тисячі гривень кожен, канцелярка разом з папками для образотворчого мистецтва обійшлася приблизно по 3 тисячі гривень.

Плюс мішки для сменки - зараз з пакетами, як в нашому дитинстві, вже не ходять!

Плаття шили на замовлення у кравчині, тканину від Armani я знайшла в інтернеті. Два сукні вийшли в районі 10 тисяч гривень за кожне. Всього витратила близько 50 тисяч на двох».

Аліна, 28 років, фрілансер (Київ):

Витратила близько 60 тисяч гривень

«Дочка в п'ятому класі, ми ходимо в елітну гімназію, і одягнені там все відповідно. Це у дворі влітку можна побігати в чомусь простіше, а в класі у нас все носять дорогий якісну форму.

Наприклад, я купила туфлі Clarys за 3 тисяч гривень, сама без нових чобіт залишилася.

Мішок для сменки Jeune Premier обійшовся в 3 тисячі гривень. Правда, на саму сменку грошей не вистачило, чекаю зарплату.

Всього в цьому році збори в школу обійшлися мені під 60 тисяч гривень. Добре, допомогли батьки - працюючі пенсіонери, дали 10 тисяч гривень. Переводити дитину з класу, де у неї вже друзі, хороший колектив, не хочеться. Іноді з жахом думаю - а що далі? Хоч нирку продавай».

Наталя, 40 років, вихователь (Київ):

Витратила 95 тисяч гривень

«Я не фанат великих витрат на збори в школу, але в цьому році трапилася незапланована трата. Ми з чоловіком пообіцяли доньці, якщо закінчить восьмий клас на відмінно - купимо їй рюкзак Campus від Louis Vuitton, який вона давно хотіла, тому що у подруги такий же. Якщо чесно, ми не очікували, що наша хорошистка принесе щоденник з одними п'ятірками за рік.

Рюкзак коштує близько 70 тисяч гривень. Але слово потрібно тримати, тому довелося взяти кредит. Будемо платити п'ять років по 1,5 тисячі на місяць. Решта витрати на школу склали 8 тисяч гривень».

Наталя, 32 роки, фінансист (Біла Церква):

Витратила 75 тисяч гривень

«Щоб зібрати свого восьмикласника до нового навчального року, я влізла в борги - позичила у подруг 50 тисяч гривень.

Ці гроші пішли на планшет Apple iPad Pro 11. Грошей шкода, звичайно, але краще вже один раз витратитися на гарну техніку, ніж потім міняти гаджет щороку. Дитині вчитися ще чотири роки, варто пожаліти спину - тягати на собі всі навчальні посібники ніякого здоров'я не вистачить.

Ще 25 тисяч гривень пішло на екіпіровку: шкіряна сумка Sergio Belotti, костюм на замовлення, взуття, канцелярські приналежності».

«Перед колегами я світська левиця, а на ділі - принцеса на бобах» - люди про життя в борг >>

Маріанна, 25 років, домогосподарка (Вишгород):

Витрати - приблизно 75 тисяч гривень

«У мене чоловік бізнесмен, сина в перший клас ми одягали в Європі, там немає ризику нарватися на підробку.

У нашому ліцеї зелений дрес-код, і ми придбали два костюма за 550 євро кожен від італійського бренду Il Gufo в зелених тонах - і нарядно, і практично. А ось сорочки вирішили дорогі не брати, краще їх міняти частіше. Тому взяли чотири штуки Tommy Hilfiger, в середньому по 100 доларів кожна.

Взуття для всієї родини в Ecco закуповуємо, і з нашим першокласником вирішили не економити - купили дві пари мокасин за 150 євро кожна, на фізкультуру замовили «конверси» з США за 130 доларів. Рюкзак від Hummingbird подарувала свекруха - не знаю, скільки коштує. Ну, і по дрібниці вийшло ще тисяч 30.

З канцелярськими товарами сильно не морочилися, пішли в найближчий магазин і купили там найкраще з асортименту на 5 тисяч гривень».

Оксана, 43 роки, бізнесмен (Київ - Гостомель):

Витрати - близько 70 тисяч гривень

«У мене молодший син - першокласник. Ми йдемо в звичайну київську школу, у неї хороші показники, особливого сенсу в елітних освітніх установах я не бачу.

На збори до школи я вже витратила 130 тисяч гривень. Два костюма на замовлення вийшли по 16 тисяч гривень кожен. Тканина не брендова, але якісна і своїх грошей коштує. До костюмів обов'язковий аксесуар - ремінь, теж брендовий, за 7 тисяч гривень, три сорочки від Armani Junior по 3 тисяч кожна.

Може, я старомодна, але вважаю, що до сорочок потрібні запонки. Ми купили золоті за 8 тисяч гривень.

Взуття замовляла за індивідуальними мірками - дві пари шкіряних туфель для сменки за 9800 гривень кожна. Спортивний костюм для фізкультури у нас самий звичайний - Nike за 2,5 тисяч.

Я не вважаю, що першокласникові життєво необхідний смартфон, а ось годинник з «маячком» потрібні обов'язково. Синові придбала хороший гаджет - Elari KidPhone за 3 тисячі гривень.

Син просить рюкзак Lego, але я сумніваюся в його ергономічності. Тому, швидше за все, виберу комплект-ранець Scout SUNNY, він в районі 10 тисяч коштує».

06.12.2019



Рівне-Ракурс №10 від 06.12.2019p. 
На головну сторінку