Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №951 від 18.02.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Яку вибрати мотопомпу?

Яку вибрати мотопомпу?

Мотопомпа - являє собою самовсмоктуючий водяний насос відцентрового типу. Область застосування досить обширна: різні галузі сільського і лісового господарства, промисловості, будівництві, комунальне господарство і т.д.

Дизельні та бензинові мотопомпи мають область застосування, яка охоплює всі процеси від зрошення сільськогосподарських ділянок до викачування вод невеликих водойм, засмічених піском і мулом, подача великих обсягів води для гасіння пожеж, а також відкачка з колодязів при роботах в міських і комунальних службах. Мотопомпи підрозділяються на 3 основних види: пожежні, грязьові, насоси для чистої і слабозабрудненої води. Ще бувають садові малопотужні водяні насоси, а також спеціальні моделі для перекачування хімічних і агресивних рідин.

Компанія https://sigma.ua/price/motopompy/filter/brand-is-aquatica/apply/ випускає широку гамму водяних насосів для сільського господарства, а також для будівельних і домашніх цілей. Потужні, зручні в роботі і надійні насоси випускаються в чотирьох категоріях - для осушення, для будівельних робіт, для багатоцільового використання і з можливістю занурення в воду.

Відмінно допоможе мотопомпа і в критичних ситуаціях - наприклад, при відкачці води із затопленого підвалу. Загалом, якщо ви багато часу проводите на своїх заміських володіннях, то ця невелика машина дозволить сильно полегшити працю і заощадити час.

Дуже часто виникають ситуації, коли ми потребуємо у великій кількості води, наприклад - полив газону містом або наповнення штучної водойми. Або зворотні ситуації, коли потрібно відкачати воду із затопленого підвалу, осушити будівельний котлован від брудної дощової води. Як правильно вибрати мотопомпу і не помилитися в її продуктивності?!

motopompi-e1474566432998-300x178

Які бувають мотопомпи

Вони бувають бензинові двотактними (зустрічаються дуже рідко) або чотирьохтактними, а також дизельними. Найпопулярніші - це чотиритактні, тому що вони тихі, надійні та економічні. Спершу варто визначити висоту всмоктування - наскільки високо насос знаходиться над точкою забору води. Як правило, середня висота всмоктування дорівнює семи метрам, а максимальна обмежена фізикою - 8 метрів. Це максимально можлива висота нагнітання - від поверхні води до найвищої точки трубопроводу. Вона дорівнює сумі висоти нагнітання і висоти всмоктування. Якщо висота нагнітання збільшується, то продуктивність знижується, так як водяний насос повинен, крім усього іншого, долати тиск водяного стовпа. До того ж, не варто забувати про втрати через гідравлічного опору шланга, вигинів і з'єднувальних муфт. Тому шланг краще купувати гладкий усередині і армований ребристий зовні - це додасть йому міцність і зменшить гідроопір. Однак, чим більше його діаметр, тим менше натиск ви отримаєте. Сильно ослаблюють натиск дірки в шлангу або його вигини шланга на його шляху. Також не можна допускати, щоб шланг, що забирає воду, захоплював повітря - потрібно щоб він був повністю занурений. Потік води, що йде за повітряним міхуром, здатний завдати шкоди лопатей крильчатки. Не потрібно забувати, що помпа охолоджується безпосередньо водою, тому суха робота подвійно небезпечна. Так, на початку роботи залийте в горловину насоса пару-трійку літрів води, для більш легкого старту, на увазі особливості конструкції.

01

Що перекачувати

Важливим фактором у виборі водяного насоса є ступінь забрудненості води. Для кращого розуміння слід розділити її на три групи. По-перше, звичайно ж, чиста вода, прісна вода з водойм, басейнів і резервуарів. Найбільш популярні помпи серед садівників і дачників. Потім вода середньої забрудненості. Як правило, це вода з присутністю грязьовий крихти, маленьких каменів, листя та іншої дрібної домішкою. Такі помпи застосовують в місцях, де вода присутня у великій кількості: підвали, штучні водойми або запущені басейни. І, нарешті, третя група - це брудна вода з сильною домішкою: камінчики, пісок, мул і інші сторонні частинки великого розміру. Зазвичай таких помп є можливість швидко дістатися до крильчатки без особливих зусиль для моментальної очищення механізму. Елементи цих насосів - особливо міцні, щоб витримувати великі навантаження, тому застосовують їх в більшості випадків на будівельних майданчиках або при усуненні аварійних ситуацій. Також існують спеціальні помпи для агресивних середовищ, наприклад хімікатів або добрив. Робочий простір цих носів виконано зі спеціальних матеріалів, стійких до окислення. Щоб в механізм не потрапляло великих часток, на кінець шланга надівається сітчаста насадка-фільтр, отвори якої визначають максимально допустимий розмір часток.

select-motopompa-honda

Потужність

І, нарешті, останній критерій - це продуктивність. Для невеликого дачного ділянки досить невеликий помпи з продуктивністю 140-240 літрів за хвилину, яка легко впорається з садовими завданнями. Для роботи з басейнами, відкачування невеликих ставків або затоплених приміщень буде потрібно насос могутніше - від 600 літрів в хвилину. А для будівельних цілей, аварійних робіт і інших серйозних ситуацій потрібні високопродуктивні моделі - до 1640 літрів в хвилину.

Що ще потрібно

Додаткове обладнання для мотопомпи можна вибрати на sigma.ua:

Для того, щоб використовувати мотопомпу по призначенню необхідний обов'язковий набір обладнання:

• всмоктуючий рукав з захисною сіткою (для забору води в мотопомпу);

• напірні рукава (для подачі води від мотопомпи до місця призначення), необхідну кількість напірних рукавів розраховується самостійно виходячи з довжини одного рукава 20 м.;

• пожежний ствол - спеціальний наконечник, який формує струмінь води під напором (можуть бути звичайними і перекривного);

• перехідні (сполучні) головки - призначені для приєднання пожежних рукавів до всмоктуючого і напірного патрубками мотопомпи.

Перераховане обладнання підбирається для мотопомпи індивідуально, враховуючи модель мотопомпи та умови її можливого застосування.

Основна перевага мотопомпи полягає в широкому діапазоні робіт при малій вазі і розмірі. Така техніка є досить довговічною (двигун має ресурс роботи, який доходить до 5000 годин) і дуже надійною, незалежно від виробника. Мотопомпа досить проста в експлуатації і не вимагає особливої підготовки перед початком роботи. Додатковою перевагою мотопомпи є її автономність і мобільність.

18.02.2020



Рівне-Ракурс №10 від 18.02.2020p. 
На головну сторінку