Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №956 від 19.03.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Про скандальну сесію обласної ради

Про скандальну сесію обласної ради

13 березня відбулася тридцять перша сесія Рівненської обласної ради, і до речі, занадто скандальною та у два пленарні засідання.

Дуже напруженим видалося перше пленарне засідання ще від самого початку, коли двоє відкликаних та позбавлених депутатських мандатів депутати Володимир Ковальчук і Андрій Сайчук прийшли до сесійної зали і зайняли місця двох нових чинних депутатів Михайла Прядуна та Миколи Марчука. Ковальчук та Сайчук виграли суд щодо поновлення своїх депутатських повноважень, яких позбавили їх минулого року. Оскільки рішення ОВК про поновлення їм депутатства немає, правоохоронцям довелося їх виводити із зали.

Та на цьому суперечки в сесійній залі не закінчилися. Під час обговорення проєкту документу «Про внесення змін до обласного бюджету Рівненської області на 2020 рік», думки депутатів неабияк розійшлися. Та, навіть, після 30-хвилинної перерви, вирішити нічого не вдалося. Тож, аби дійти спільного рішення, що робити з бюджетом розвитку та підтримати пропозиції щодо змін до бюджету, головуючий прийняв рішення зробити перерву до 17 березня. І ось, уже на другому пленарному засіданні, яке до речі відбувалося з обмеженим доступом (на засіданні були присутні депутати обласної ради, керівники облдержадміністрації, доповідачі), депутати підтримали відповідний проєкт рішення, аби виділити понад 99 млн. гривень на обласну Програму з запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області COVID-19, розробником якої є управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Крім того, зважаючи на наявний фінансовий ресурс, депутати своїм рішенням змінами до бюджету виділили майже 28 млн.грн. за рахунок бюджету розвитку області. Ще на 4 млн.грн. поповнили резервний фонд, і тепер він становить 20 млн.грн.

Також, під час двох пленарних засідань сесії обласної ради, змінилися керівники двох фракцій. Зокрема, головою фракції «Конкретні справи» став Михайло Кириллов, а Богдан Файфура, який її очолював, вийшов із лав цієї фракції. Відбулися зміни і у фракції «Європейська Солідарність», а саме – було обрано нового голову. Тож керівником представників цієї політичної сили в облраді став Віталій Ундір. Крім того, керівниця фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Оксана Лозова повідомила, що зі складу фракції виключили депутата Олександра Ширяєва. А депутат Борис Бірук заявив про свій вихід з фракції «УКРОП».

Ще одна цікава річ. Усі певне з нетерпінням чекали цієї сесії, оскільки мали б відбутися зміни у керівництві області. Втім, ніяких змін не відбулося. На першому засіданні сесії обласної ради у порядку денному було питання про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Рівненської обласної ради Олександра Данильчука. Втім, після того як заступник голови обласної ради Олексій Бучинський сам запропонував внести в порядок денний питання про дострокове припинення його повноважень, Сергій Свисталюк, перший заступник голови облради, запропонував зняти з розгляду питання про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади Данильчука, і депутати підтримали таку пропозицію (35 голосів). Оскільки через провальне голосування за бюджет головуючий оголосив перерву, депутати не встигли проголосувати за дострокове припинення повноважень заступника голови облради Олексія Бучинського. А вже на другому пленарному засіданні це питання зняли з порядку денного сесії, і ініціатором зняття, так само як і винесення на розгляд сесії цього питання, був саме Олександр Данильчук.

19.03.2020Олеся ОленічРівне-Ракурс №10 від 19.03.2020p. 
На головну сторінку