Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №286 від 05.04.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Тридцять дві перлини

Яке життя - такі й зуби

Яке життя - такі й зуби

Неля Оленчук: “Дев’яносто відсотків рівнян мають пародонтит”

“Доброго дня, “Рівне-Ракурс”! Пишу до вас не вперше, але вперше звертаюся до вашої сторінки “Ракурс здоров’я” з проханням пояснити, що таке пародонтит. Бо саме таке слово мені назвали наші стоматологи в Рафалівці, але вилікувати пародонтит не можуть, бо нема такого фахівця. У мене зуби не болять, але з ясен часто йде кров і, здається, уже й зуби почали хитатися. Чи є якісь народні засоби для лікування цієї хвороби?

Антон Полюхович,

с. Рафалівка Володимерецького району

На прохання нашого читача відповідає лікар вищої категорії, стоматолог-терапевт, досвідчений пародонтолог Рівненської обласної стоматполіклініки Неля ОЛЕНЧУК (на фото):

- Якщо ви спостерігаєте в себе кровотечу з ясен під час чищення зубів, червоні, набряклі ясна з посиленою чутливістю, або ж помітили, що у вас між зубами та яснами утворилися щілини, почали відчувати неприємний запах з рота чи навіть гнійні виділення, значить, до вас добрався пародонтит. Основною ознакою пародонтиту є утворення пародонтальної кишені - заглиблення між зубом та яснами. Ці кишені, зазвичай, доволі складно або й зовсім неможливо очистити, тому вони стають ідеальним середовищем для розмноження анаеробних бактерій. Утім, пародонтит може спочатку й не мати вищезазначених симптомів. Понад те, у багатьох його перебіг практично безболісний. Та хай це не заспокоює людей, адже особлива підступність цієї недуги пов’язана з тим, що вона підвищує ризик інфаркту чи інсульту, а в людей зі схильністю до діабету - сприяє підвищенню рівня цукру в крові.

- Але є всілякі зубні пасти, що буцімто лікують пародонтит, який в народі називають по-старому - пародонтозом.

- Так, раніше всі запальні процеси ясен називали пародонтозом, нині ж діє нова класифікація. Щодо зубних паст, то їх розмаїття, на жаль, не позначилося позитивно на стані зубів наших людей. Адже, вибираючи пасту, всі продовжують орієнтуватися виключно на ціну, барвисту упаковку та рекламу. Орієнтуватися ж варто на власні зуби, з’ясувавши, від чого саме вам треба захищати свої 32 перлини. Зубні пасти слід випробовувати і дивитися на результат. Доречно застерегти людей і щодо відбілювання зубів. Білизна зубів якраз не свідчить про їх здоров’я, оскільки багата на кальцій емаль має ледь жовтуватий відтінок. Більша частина відбілювачів, я б сказала, сильно руйнує емаль, а те, що вони коять з яснами - взагалі жах! Адже відбілювати здатні лише дуже агресивні сполуки.

- Були колись українці, що не знали зубних паст, але мали гарні зуби, бо жували якусь кору та зілля. Що порадите з народної медицини?

- Якщо хвороба задавнена (коли зуби зміщені зі свого місця, ясна відстають від зубів тощо), то тоді необхідна спеціалізована стоматологічна допомога. Коли ж зуби ще міцно тримаються у своїх лунках, то, справді, можна спробувати вилікувати хворобу засобами народної медицини. Ось вам такі нехитрі, проте часто дієві рецепти:

Змішайте 1 чайну ложку чайної заварки і 1 чайну ложку подрібненого часнику, залийте склянкою окропу. Закрийте кришкою і настоюйте впродовж хвилин 20, а тоді процідіть та прополощіть рот протягом 5-10 хвилин, проводьте такі процедури по кілька разів на день.

Можна полоскати ротову порожнину й розчином спиртового настою прополісу (20 крапель на склянку води).

Тампон з вати чи бинта змочіть в ялицевій олійці і прикладайте до хворого зуба чи запалених ясен по 10-20 хвилин. Курс лікування - 15-20 процедур. І цей курс через півроку треба повторити.

Улітку можна натирати ясна соком свіжого деревію. Декому допомагає щоденне натирання ясен зубчиком часнику.

А ще можна змішати зубний порошок з порошком кореня аїру і чистити зуби тричі на день.

Головне ж - людям треба дбати про своє здоров’я та своєчасно звертатися до лікаря.

Пародонт - це сукупність частин зуба, які забезпечують його приєднання до зубної альвеоли. До складу пародонта входять: цемент кореня зуба, періодонт, стінка зубної альвеоли та ясна. У погано очищеній ротовій порожнині мікроорганізми утворюють структурні маси - мікробні зубні бляшки (зубний наліт). Скупчення зубного нальоту особливо інтенсивно відбувається в місцях, звідки його найважче видалити: ділянках шийок зубів і ясенної борозенки. Шар зубного нальоту поступово насичується мінеральними солями й відбувається його трансформація в зубний камінь.

05.04.2007Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 05.04.2007p. 
На головну сторінку