Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1004 від 25.02.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Чи дійсно усім треба приймати вітамінні комплекси: спростовуємо популярні міфи

У холодну пору року кожен житель відчуває серйозний занепад сил, і причин для цього може бути дуже багато, починаючи від стресових моментів, з якими ми зіштовхуємося щодня, і закінчуючи банальним недоліком вітамінів та мінералів, одержуваних разом з їжею. Але чи варто одразу бігти до аптеки і погоджуватися на перший-ліпший вітамінний комплекс, який порадить фармацевт?

До авітамінозу схильні абсолютно усі люди

Ні. Багато людей просто не розуміють, що таке справжній авітаміноз (для наочності можете пошукати фото моряків, які страждали на цингу і померли через неї). Уся річ у тім, що до авітамінозу у його реальному прояві схильні тільки ті люди, які не отримують певні вітаміни взагалі, але це просто неможливо за сучасних умов, адже деяка частка усіх необхідних речовин так чи інакше надходить у наш організм разом з їжею.

Вітаміни потрібні завжди

І знову ми не можемо погодитися. Надивившись медичних телепрограм, багато людей у жаху «знаходять» у себе усі ознаки нестачі тих чи інших речовин, у результаті чого половина заробітної платні йде на абсолютно непотрібні вітаміни. Щоб зрозуміти, яких елементів не вистачає саме у вашому випадку, обов’язково отримайте консультацію фахівця і здайте усі необхідні аналізи. Лише після цього ви можете вирушати за призначеними препаратами.

Чим більше вітамінів, тим краще

Насправді, вітаміни у неконтрольованій кількості можуть завдати серйозної шкоди організму. Наприклад, надмірне вживання вітаміну А, який добре допомагає впоратися зі шкірними висипами, може призвести до інтоксикації і порушень у роботі печінки. А вітамін D, який у помірних дозах необхідний великій кількості людей, також не можна назвати нешкідливим. Якщо вживати його без контролю фахівця, то він прямим чином вплине на утворення каменів у нирках.

Краще вже вітаміни з продуктів, ніж з аптеки

Тут вже можна й посперечатися. Звичайно, вживання продуктів, багатих на вітаміни, має стати звичкою, однак якщо ви великий шанувальник фастфуду або просто не можете собі дозволити заповнювати вітамінний недолік за допомогою продуктів, вітаміни з аптеки стануть вашим порятунком, і цього не потрібно боятися. Але перед їх придбанням обов’язково отримайте консультацію фахівця.

25.02.2021

Рівне-Ракурс №10 від 25.02.2021p. 
На головну сторінку