Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1006 від 11.03.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Тріскається шкіра на руках: основні причини проблеми та її вирішення

Тріскається шкіра на руках: основні причини проблеми та її вирішення

Щоб уникнути розтріскування потрібно регулярно проводити профілактику.

Проблеми зі шкірою рук часто викликають безліч питань. Однією з таких серйозних проблем є тріщини на пальцях і в міжпальцевих областях рук.

Пошкодження шкірного покриву на руках викликають неприємні, найчастіше, хворобливі відчуття, заважають виконувати звичайну повсякденну роботу, навіть обмежують людину в професійній діяльності.

Причин цього явища багато. Іноді розтріскування шкіри на руках викликане серйозними захворюваннями, наприклад, такими, як екзема, псоріаз, синдром Рейтера, іхтіоз, цукровий діабет, синдром Шегрена, грибкові інфекції. У таких випадках подолання проблеми вимагає комплексного спеціального лікування і повинне строго контро­лю­ватися фахівцями.

Для більшості людей, які страждають від такої проблеми, всі фактори, що викликають її, можна розділити на зовнішні і внутрішні.

Зовнішні фактори:

• миття рук, посуду, поверхонь агресивними мийними засобами;

• робота з землею, добривами, хімікатами, крейдою;

• відсутність захисту під час роботи з такими засобами у вигляді господарських гумових або бавовняних рукавичок;

• холодне та/або сухе повітря в зимовий період;

• зайвий вплив ультрафіолету влітку.

Однак основна причина має внутрішній характер

Адже багато людей стикається з такими ж зовнішніми факторами, але зі шкірою рук в них все в порядку. Внутрішні причини полягають в нестачі деяких вітамінів в організмі. Це вітаміни груп A, B, E. Також поява тріщин на шкірі рук властива людям з порушеннями обміну речовин. Викликати розтріскування шкіри може стресова ситуація.

Щоб уникнути розтріскування потрібно регулярно проводити профілактику: мити руки тільки м’якими мийними засобами; не працювати з препаратами без рукавичок; обробляти руки живильним кремом, насиченим вітамінами і гліцерином; підтримувати вітамінний баланс в організмі; уникати стресових ситуацій.

Якщо все-таки на шкірі з’явилися невеликі тріщини – застосовуйте живильні або зволожуючі креми та інші засоби профілактики.

У випадках серйозних захворювань обов’язкове звернення до фахівця. Потрібно лікувати причину, а не наслідок.

Статті призначені лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінюють професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров’я.

11.03.2021

Рівне-Ракурс №10 від 11.03.2021p. 
На головну сторінку