Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1006 від 11.03.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс мандрівника

ТОП-10 місць в Європі, де кров холоне в жилах!

ТОП-10 місць в Європі, де кров холоне в жилах!

Фільми жахів користуються у певної категорії глядачів великою популярністю. Безсумнівно, є туристи, що не проти отримати порцію неоднозначних вражень і в житті. До речі, Європа – колиска західної цивілізації, що побачила за свою історію чимало жахів і терору: чорна чума, інквізиція, тортури, війни, злісні правителі, підземелля, дракони, стихійні лиха. Тут зустрічаються похоронні склепи, замки з привидами і занедбані навіки міста. Когось це лякає, а комусь це подобається!

Отож, представляємо вашій увазі добірку цікавих місць Європи, де дійсно кров холоне в жилах!

Синтра, Португалія –

Кінта Де Регалейра

Садово-парковий комплекс 19-го століття є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і одним з найбільш туристичних місць Португалії. Але гуляючи по його околицях, турист мимоволі відчує, як кров холоне в жилах. Навколо – моторошні готичні каплиці, шпилі, горгулі. У густому парку причаїлися загадкові символічні пам’ятники на тему алхімії і масонства. Знаючі кажуть, що розташована тут складна система печер і тунелів, що з’єднує два масивних спіральних колодязя, використовується не для води, а для містичних ритуалів Таро.

Кручі Мохер, Ірландія

Кручі Мохер на березі Атлантичного океану в графстві Клер – найбільш відвідувана пам’ятка Ірландії, яка привертає більше мільйона туристів на рік. Висота скель – від 120 до 214 м. Але їх велична краса приховує жахливу реальність: припливи викидають до підніжжя скель тіла потопельників – це місце облюбували самогубці. Пропустіть поворот в сусіднє місто Дулін вночі, і ви опинитеся нагорі велетенських кам’яних статуй. Цього виду і шуму грізних хвиль досить, щоб по шкірі пішли мурашки.

Единбурзький замок, Шотландія

Упродовж віків кривава історія під стінами Единбурзького замку тільки набуває популярності. Він таїть в своїх стінах суди над відьмами, пам’ять про битви і жахливі тортури. Тож не дивно, що Замок з кожним роком стає одним з найбільш відвідуваних місць в світі. Численні примари, в тому числі і волинщик-фантом, раз у раз з’являються серед сховищ і палат замку. А ще – безголовий барабанщик, собака-привид, безліч в’язнів воєн за незалежність. Персонал і відвідувачі повідомляють про раптові падіння температури, появу тіней, зелені вогні і почуття, що виникає, наче їх хтось тягне або чіпає. Жах.

Паризькі катакомби, Франція

Романтичний Париж в своїх надрах зберігає найбільший в світі склеп, розташований під метро і каналізаційними системами. Тунель художньо викладений кістками і черепами шести мільйонів парижан. Складна мережа печер дуже довга, і тільки крихітна ділянка відкрита для тисяч туристів, які записуються на екскурсії заздалегідь. У 2015 році один бразилієць виграв конкурс, щоб переночувати в катакомбах в ніч Хеллоуїна. Впевнені, що він не раз згадував матусю.

В’язниця Кароста. Латвія

Ця колишня нацистська і радянська військова в’язниця колись використовувалася для укладання військових злочинців і дезертирів. Тепер це «бутик-готель», де гості охоче платять 17 євро, щоб побути в ролі в’язня під цілодобовим наглядом. Турпакет включає ніч на тапчанах за гратами, допит і образи з боку наглядачів, а також обід в кращих традиціях комуністичної епохи. Додатковим бонусом є присутність наглядача, який хоч якось охороняє туристів від привидів ув’язнених. Кажуть, вони стукають в залізні двері камер і намагаються відкрутити лампочки.

Будинок священика в Боргваттнете, Швеція

Старий будинок вважається найбільш популярним будинком привидів в Швеції. Раніше це було житло при церкві, і священики в кінці 20-х рр. минулого століття почали повідомляти про якісь дивні події. Наприклад, що хтось вночі зірвав мотузку з білизною. Всі гріхи валили на покійну покоївку і її немовля, похованих у дворі. Користуючись службовим становищем, святі отці намагалися вигнати злих духів, але все невдало. Зараз це невеликий B&B готель: якщо зумієте протриматися тут всю ніч, вам подарують нагородний сертифікат! Не кожен витримає тіні, що ворушаться, крики і скрип гойдалок. Ці звуки не замовкають всю ніч.

Кістяна церква,

Кутна Гора, Чехія

Когось може вразити, а когось і знудити. Ця дуже популярна серед туристів чеська каплиця «декорована» від підлоги до стелі кістками 40 тис. скелетів, які залишилися від Чорної чуми. Спочатку – страшно, а потім, переключившись на майстерну роботу творців інтер’єру, починаєш розглядати все з цікавістю. Подивіться на канделябри, повністю виготовлені з кісток. Хребет? Стегнова кістка? Добре збереглися!

Корвінський замок, Румунія

Один погляд на Corvin Castle, і вам захочеться втекти в Румунські Карпати. Цей величезний готичний шедевр XV століття в Трансільванії зберігає похмурі розповіді про рабську працю і тюремні ув’язнення, в тому числі Влада Імпалера, який знаходився в полоні тут сім років. Середньовічний правитель, якого називають справжнім Дракулою, нібито катував тут щурів, щоб випити їх кров.

Воднянські мумії, Хорватія

Церква Св. Блаза в Хорватії виглядає як типова венеціанська церква – кремовий екстер’єр і красива дзвіниця. Але позаду головного вівтаря – гідна колекція мумій, які, як кажуть, належать святим. Вони не розкладаються, не дивлячись на двохсотрічне перебування на відкритому повітрі без бальзамування. Одній з мумій черниці зразка 15-го століття приписують магічні цілющі сили.

Прип’ять, Україна

Місто-привид Прип’ять ніби говорить словами древніх: «Не беріть нічого, залишайте тільки сліди». У місті, покинутому через вибух Чорнобильської АЕС, відвідувачам пропонують підписати документ про добровільне відвідування цього місця і просять ні до чого не торкатися, навіть не сидіти на землі. Незважаючи на велику кількість обмежень, тури в Чорнобильську зону користуються все більшою популярністю. Не вистачить і тижня, щоб розглянути померле місто, де залишилися парки розваг, будинки, школи і дитячі сади із залишеними іграшками, туфельками та книгами. Але краще впоратися з оглядом швидше.

11.03.2021



Рівне-Ракурс №10 від 11.03.2021p. 
На головну сторінку