Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №209 від 13.10.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Січень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29
Лютий 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Новини Рівне
QRcode

#Поради фахівця

Чому необхідний трудовий договір

і чи можна обійтися без нього?

З розвитком підприємництва в Україні частина населення знайшла роботу в сфері приватного бізнесу. Але деякі “нові українці”, прагнучи зменшити видатки та збільшити прибутки, інколи намагаються заховати у “тінь” певні обсяги господарсько-фінансових обігів. Не рідкістю стала і так звана “тіньова” або нерегламентована праця, що виводить за межі правового поля стосунки між роботодавцями і найманими працівниками. Отож, як ви вже здогадалися, більша частина сьогоднішньої сторінки буде присвячена трудовим угодам. Ми намагатимемося пояснити необхідність їх реєстрації, використовуючи поради та консультації фахівців.

До певної пори “тіньові” стосунки влаштовують обидві сторони. Однак, коли рівновага порушується, найманий працівник залишається без роботи і без права на соціальні гарантії з боку держави. Фактично найманий працівник, залишаючись у “тіньових” трудових відносинах, не має державних соціальних гарантій, оскільки він не має права хворіти (лікарняний йому ніхто не оплатить), не має права на відпустку. Але особливо ризикованим є те, що у разі нещасного випадку на виробництві й отримання виробничої травми такий працівник втрачає право на страхові виплати з боку держави, які бувають так необхідні для лікування та догляду за потерпілим.

Про те, чим ризикують роботодавець і працівник, якщо їхні трудові відносини не оформлені належним чином, розповідає головний державний інспектор праці Рівненської області Олексій БОРИС:

- Згідно зі статтею 24 Кодексу законів про працю України, трудовий договір вважається укладений і тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи. Випробувальний термін може бути обумовлений угодою сторін лише під час укладання трудового договору, що передбачено статтею 26 КЗпП України. Тобто, без згоди самого працівника до нього не може бути застосований випробувальний термін.

У період такого випробування на працівників поширюється законодавство про працю, тобто працівникові має виплачуватися заробітна плата на рівні не нижче мінімального розміру, оплачуються дні тимчасової непрацездатності. До речі, термін випробування не повинен перевищувати трьох місяців, а при прийомі на роботу робітників – одного місяця (стаття 27 КЗпП України).

Вдаючись до нелегального заробітку, наприклад, одержання платні “у конверті”, без сплати податків, працівник існує на “пташиних” правах: втрачає трудовий і страховий стаж, соціальні гарантії з оплати тимчасової непрацездатності та інші виплати, що в подальшому, а це особливо відчутно, може вплинути на розмір майбутньої пенсії.

До того ж, робота за трудовим договором зараховується, за умови сплати страхових внесків, до страхового стажу. А це, в кінцевому результаті, після розірвання трудового договору, впливає на розмір допомоги по безробіттю, якщо особа зареєструється в Державній службі зайнятості. Зокрема, після праці в “тіньовому” секторі розмір допомоги по безробіттю, якщо таке спіткає особу, буде мінімальним. А у тих, хто працює на умовах трудового договору зі сплатою страхових внесків, допомога буде розрахована залежно від розміру середньої заробітної плати. Окрім цього, Державна служба зайнятості організовує для безробітних оплачувані громадські роботи, активно сприяє їм в оволодінні новими професіями та у підвищенні кваліфікації за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, працевлаштовує на додатково створені робочі (дотаційні) місця, проводить одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власного бізнесу.

Працюючи у підприємця, потрібно знати й те, що, уклавши трудовий договір у письмовій формі, підприємець повинен зареєструвати його у Державній службі зайнятості. Період роботи на умовах такого договору заноситься до трудової книжки працівника та засвідчується печаткою відповідного центру зайнятості.

Що стосується роботодавця, то використання нелегальної робочої сили, неукладення або несвоєчасна реєстрація трудових договорів між фізичними особами – підприємцями та найманими працівниками - є порушенням законодавства про працю, що тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом накладення штрафу в розмірі від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Окремо хочу звернутися до підприємців: дотримання трудового законодавства є надійною гарантією вашого стабільного і прибуткового бізнесу, та дозволить уникнути проблем і непорозумінь як з найманими працівниками, так і з контролюючими органами, і, в першу чергу, з державними інспекторами праці Територіальної державної інспекції праці у Рівненській області. Юридично грамотно складений трудовий договір захищає і права найманого працівника, і права бізнесмена, який може найняти (а таке трапляється!) несумлінного працівника.

У трудовому договорі обумовлюється розмір заробітної плати, який не повинен бути меншим за мінімальну заробітну плату, встановлену Законом України, обов’язки працівника, тривалість робочого часу (не повинна перевищувати 40 годин на тиждень) та перерви. Робота у святкові та неробочі дні допускається лише за згодою працівника і підлягає компенсації згідно з чинним законодавством, встановлюється тривалість щорічної оплачуваної відпустки, яка не повинна бути меншою 24 календарних днів.

13.10.2005Павло ДУТКО


Переглядів: 1226

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1208 від 20.02.2025p.
¤ 
Як вживання кави впливає на водний баланс?

Як вживання кави впливає на водний баланс?

Кава присутня в житті багатьох людей. Рідко хто обмежу­ється 1 чашкою на день, зазвичай рахунок йде на 3 і більше порцій напою. Багато хто любить каву, але боїться її впливу на організм. Адже відомо, що кофеїн є діуретиком....

¤ 
Збив пішохідку на нерегульованому переході

Збив пішохідку на нерегульованому переході

Автопригода сталася 10 лютого близько 08:30 на вулиці Кулика і Гудачека у Рівному....

¤ 
Наркотики та майже 1000 патронів: острожанина викрили на незаконному зберіганні заборонених предметів

Наркотики та майже 1000 патронів: острожанина викрили на незаконному зберіганні заборонених предметів

45-річний острожанин і раніше був судимий за злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів....

¤ 
На Рівненщині розвиватимуть мережу ЦНАПів за допомогою партнерів зі Швеції

На Рівненщині розвиватимуть мережу ЦНАПів за допомогою партнерів зі Швеції

Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» допомагатиме громадам Рівненської області створювати та розвивати центри надання адміністративних послуг....

¤ 
Молодь Рівного навчала літніх рівнян як користуватись додатком «HELSI» в телефоні

Молодь Рівного навчала літніх рівнян як користуватись додатком «HELSI» в телефоні

8 лютого команда Молодіжної ради Рівного, в рамках проєкту «Зв’язок поколінь», який всіляко підтримується очільником громади Віктором Шакирзяном, вже вкотре відвідала територіальний центр соціального обслуговування громадян. Цього разу метою візиту було проведення тренінгу для людей поважного віку з користування смартфонами....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22795)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18686)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15665)
• Допомога під час карантину [967] (15639)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15380)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15280)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15199)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15142)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15142)
• Живи до ста! [965] (15076)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15022)
• Бюджет і ми… [965] (14988)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14872)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14852)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14713)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14654)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14330)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14329)

ТОП-15 свіжого номера:

• Молодь Рівного навчала літніх рівнян як користуватись додатком «HELSI» в телефоні (247)
• Як вживання кави впливає на водний баланс? (68)
• На Рівненщині розвиватимуть мережу ЦНАПів за допомогою партнерів зі Швеції (68)
• «На Рівненщині програма ментального здоров’я впроваджується за 4-ма напрямками», – Олександр Коваль (68)
• «Верес» U19 вдруге переміг Буковину (67)
• Як швидко заточити тупі ножиці? (66)
• П’ятий тур турніру пам’яті Володимира Шморгуна (64)
• Чистимо ванну від жовтого нальоту та іржі (64)
• Наркотики та майже 1000 патронів: острожанина викрили на незаконному зберіганні заборонених предметів (63)
• Печиво-брауні (63)
• Очищення лобового скла взимку (63)
• Простий трюк для чищення столових приладів (62)
• Найактивніші громади і заклади Рівненщини 2024 року (61)
• Видалення жирних плям з одягу за допомогою лимона і гірчиці (60)
• Збив пішохідку на нерегульованому переході (59)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"