Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1009 від 01.04.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Як правильне харчування може нашкодити здоров’ю людини

Як правильне харчування може нашкодити здоров’ю людини

Розлад, який може виникнути на тлі правильного харчування

Відповідно до заяв дієтологів і психологів, в сучасності ідеям правильного харчування стали слідувати представники різних вікових груп і статей. На поширеність такого способу життя досить сильний вплив зробили соціальні мережі, де інші люди, усвідомлено підійшли до змін, стали розповідати про власне життя. Так, виключно правильно харчуватися стали і підлітки, і дорослі, при цьому, не вивчивши правила і основи подібного режиму.

Відзначається, що від некоректного підходу до правильного харчування у людини може почати розвиватися розлад приймання їжі, що носить назву «орторексія». Воно медичними фахівцями характеризується як нав’язливе прагнення до здорового і «правильного» способу життя. Відзначається, що цей термін виник більше 20 років тому, і на його появу вплинув лікар, який сам потрапив під вплив даного розладу.

Відомо, що орторексія проявляє себе різними способами, основними з яких є:

• введення певної системи харчування. Так, людина відмовляється від усіх продуктів, які не відповідають тим критеріям, які були раніше самостійно визначені;

• ретельне планування меню. При орторексії людина продумує харчування на кілька днів вперед, а також виключає з раціону навіть ті продукти, в яких міститься мінімальна кількість «заборонених» компонентів;

• відмова від альтернативних способів приготування їжі. Так, людина може почати боятися вживати ті про­дук­ти, які були приготовлені не звичним способом, а також страви, приготовані іншими людьми.

Відзначається, що при виявленні орторексії у людини можуть почати проявлятися деякі інші симптоми, які властиві психічним та іншим розладам, які протікають паралельно.

Відмова від шкідливого для здоров’я людини правильного харчування

Відзначається, що, згідно зі статистикою, ті люди, які зіткнулися з надмірним і нездоровим дотриманням правильного харчування починають паралельно відчувати симптоми і інших захворювань. Так, виходячи із заяв медичних фахівців, орторексію досить часто супроводжують неврози. Людина перестає спокійно відчувати себе в місцях громадського харчування, кафе і ресторанах.

Згідно зі статистикою, відмовитися від правильного харчування, яке шкодить здоров’ю людини, найчастіше допомагають такі фахівці, як психологи і дієтологи. Однак перебороти даний стан люди здатні і самостійним чином. Так, професіонали рекомендують боротися з орторексією повним самоконтролем. Крім цього, допомогу і підтримку можуть надати родичі та друзі.

Для виходу зі стану орторексії професіонали рекомендують переставати звертати увагу на склад тих чи інших продуктів, а також на інші деталі. Важливо концентруватися виключно на смакових перевагах і рекомендаціях медичних фахівців. При відмові від правильного харчування, яке шкодить здоров’ю людини, також досить важливо переходити від одного режиму до іншого поступово. Різкі рішення можуть тільки погіршити ситуацію.

Статистика свідчить, що в сучасності кожна третя людина, що дотримується правильного харчування, знаходиться на першій стадії орторексії. Саме на цьому етапі боротися з розладом найпростіше, через що його важливо вчасно виявляти.

Як ще правильне харчування може нашкодити здоров’ю

Відповідно до заяв медичних фахівців, орторексія є не єдиним наслідком старанного дотримання правил правильного харчування. Такий режим може відбитися не лише на психіці людини, але і на тих процесах, які протікають в організмі. Як наслідок також може почати погіршуватися загальне самопочуття, і можуть почати з’являтися нові захворювання, які раніше не виявлялися.

Наслідками правильного харчування, що шкодить людському організму, найчастіше є:

• дефіцит корисних мікроелементів. Відзначається, що найчастіше при правильному харчуванні багато непідготовлених громадян починають відмовлятися від продуктів тваринного походження і тієї їжі, яка багата жирами. Наслідком цього може стати нестача вітамінів A і B, а також заліза;

• поява надлишкової маси тіла. Такий наслідок найчастіше виявляється в тому разі, при якому сталася повна відмова від вершкового масла і перехід на рослинну олію. Вона, як відомо, особливо калорійна;

• порушення утворення шлункового соку. Таке може статися в разі відмови від солоних харчових продуктів.

01.04.2021Рівне-Ракурс №10 від 01.04.2021p. 
На головну сторінку