Сподіваємося, серед читачів “РР” таких невігласів немає!
Переплетінням двох ниток утворюється найдавніший знак - хрест. Тож кожна тканина, стверджує львівська майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Дана Якимчук, має закладений у своїй будові символ і оберіг.
“Плетиво ниток, - пояснює пані Богдана, - неначе плетиво думок, мрій, бажань, Богом даних здібностей, життєвого досвіду, безглуздих поривань, емоцій, почуттів, вражень, крізь яке ми впускаємо світ до себе. І віддаємо світові себе.”
Батик - яванська назва давньої техніки декорування тканин. В українській народній традиції існує абсолютно ідентична під назвою “писанкарство”. Матеріали, інструменти, а найважливіше, використання символів і знаків як засобів реалізації мистецької ідеї дозволяють, на думку художниці, говорити про спільність походження цих технік.
Секрети свого мистецтва Дана не приховує від бажаючих спробувати власні сили у створенні мальованих писанок на полотні. Минулого понеділка художниця провела у галереї “Зуза” майстер-клас, де навчала техніці гарячого батика десятьох рівнянок-аматорок цього вишуканого виду декоративно-ужиткового мистецтва.
Як стверджує власниця художньої галереї “Вернісаж”, з ініціативи якої започатковано цикл майстер-класів, “головна мета цих навчань - дати можливість людині відчути потужний струмінь позитивної енергії, який надихає митців на творчу працю. Навіть якщо професія, якою людина заробляє на хліб, здається буденною і залишає надто мало місця для творчості, такі майстер-класи дають можливість реалізувати себе у творчості”.