Емфізема легенів супроводжується збільшенням їх розміру з одночасним зменшенням площі газообміну. Найчастіше хворі скаржаться на задишку при фізичному навантаженні, що згодом стає постійною, та вологий кашель. Головною причиною розвитку емфіземи легень вчені визнають куріння.
Основою захисної дії томатного соку, вважають японські дослідники, є антиоксидант, що міститься в ньому, під назвою “лікопен”. Антиоксиданти чинять захисну дію на організм завдяки можливості придушувати утворення вільних радикалів - молекул, які викликають ушкодження та загибель клітин. Вчені припускають, що лікопен відновлює рівновагу між прооксидантами та антиоксидантами, порушену в результаті впливу тютюнового диму.
Проте американський учений із Канзаського університету Річард Бебутт не згодний із висновками японських колег. Він вважає, що головним захисним чинником служить Р-каротин, який у великій кількості міститься в томатному соку. Р-Каротин є попередником вітаміну А, дефіцит якого сам по собі може призвести до розвитку емфіземи легенів, а бензпірен, що є в тютюновому димі, спроможний знижувати концентрацію вітаміну А.