Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №294 від 31.05.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших уст

Матчук сподівається на нову Верховну Раду, але вірить у власні сили

Матчук сподівається на нову Верховну Раду, але вірить у власні сили

Політична криза нинішньої весни мала всі ознаки рейтингового серіалу. Політики, мітингувальники, бійці спецпідрозділів, судді - пристрасті заполонили ефір. Однак уся ця столична катавасія відбувалася десь там, в іншому вимірі. В регіонах люди спокійно ходили на роботу, відпочивали та будували плани. Нинішня криза не перша і, мабуть, не остання. Однак вона фактично на цілих два місяці паралізувала центральну владу. Але ж держава не може нормально жити в стані анархії!.. А це означає, що якась влада у цей час працювала. Яка? Зрозуміло - місцева.

Про те, чим обернулася остання політична криза для Рівненщини, автор запитав у голови Рівненської обласної державної адміністрації Віктора МАТЧУКА.

- Знаєте анекдот про дві новини - погану й добру?.. Почну з поганої. Рівненщина, як і інші області, поки що не отримала з державного бюджету жодної копійки із тих 70 мільйонів гривень субвенцій, які були заплановані. Навіть якщо ці кошти в повному обсязі надійдуть, ми просто не встигнемо їх використати через недолугу систему тендерів на державні замовлення. Для регіону подібна ситуація вкрай несприятлива. Ось, для прикладу, таке наболіле питання, як ремонт і прокладання доріг державного значення. Нам удалося “пробити” для цього фантастичну суму - 580 мільйонів гривень, але їх і досі немає.

А позитивно те, що центральній владі було весь цей час не до нас, і нам ніхто не заважав працювати. Сьогодні на Рівненщині стабільно ростуть обсяги промислового виробництва, суттєво більше засіяно сільгоспугідь, інвестори активно вкладають кошти. Так що, у відомому вислові про те, що чим далі політики від народу, тим краще йому живеться, є своє раціональне зерно.

- Вікторе Йосиповичу, якщо так добре працюється без “київського ока”, то, може, варто було б, нарешті, дати регіонам більше автономії від центру? Наприклад, залишати більшу частину податків на місцях.

- Я категорично проти цього. Історично склалося так, що промислові підприємства в державі розташовані нерівномірно. На Сході знаходиться левова їх частка і, аби так сталося, як Ви пропонуєте, то був би величезний дисбаланс між регіонами, а це вже дискримінація. На жаль, система розподілу податків є доволі непрозорою. Навіть Рахункова палата поки що не може сказати, куди йдуть кошти платників податків.

- Фактично вже дано старт передвиборній кампанії. Обласна влада до неї готова?

- Влада вибори не проводить, ми лише технічно допомагаємо в їх проведенні. Уже сьогодні виборчі комісії в області забезпечені приміщеннями, меблями, транспортом і зв’язком. Однак, на мій погляд, найбільша проблема - це списки виборців. Я був свідком, як на виборчій дільниці один чоловік плакав, коли побачив у списках виборців прізвище своєї дружини, яка померла десять років тому. Це ж знущання над людиною!.. На минулих виборах я не знайшов у списках виборців і свого прізвища! Отож, для того, аби навести лад у списках виборців, ми плануємо провести “подвірний” обхід усіх будинків в області.

- Вікторе Йосиповичу, на Вашу думку, що станеться, якщо вибори 30 вересня не змінять розстановку сил у парламенті?

- Це малоймовірно. Зміни будуть, а от які - це питання. На мою думку, вибори за новим законом треба проводити. Є тут і “але”. Сьогодні партійні списки формуються, м’яко кажучи, непрозоро. Через те до Верховної Ради потрапляють люди, які здатні забезпечити собі прохідні місця у списках, а от працювати для блага виборців на місцях вони щось не дуже рвуться. Державі справді конче потрібні зміни. Якщо нова Верховна Рада серйозно візьметься за вирішення цих та інших проблем, то виграємо усі ми - громадяни України. Я на це дуже сподіваюся.

31.05.2007Записав Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 31.05.2007p. 
На головну сторінку