Така відчутна різниця в оплаті праці наявна у всіх сферах діяльності: від фінансової до промислових виробництв. Про це повідомила Ольга ВЕРТЕЛЕЦЬКА, головний спеціаліст-економіст управління статистики праці Головного управління статистики у Рівненській області.
Але чому і досі лишилася проблема різностатевого порівняння на користь чоловіків? Чому керівники підприємств вважають жінок меншовартіснішими за “сильну” половину людства?
Тамара РИГА, начальник відділу оплати праці Головного управління праці та соціального захисту облдержадміністрації, коментує це питання так: “З давніх-давен керівні посади частіше займають чоловіки. Керівник підприємства чи організації не вважає жінку менш придатною для тієї чи іншої посади, просто тут відіграє роль сімейний фактор. Адже жінка так чи інакше більш пов’язана із родиною, ніж чоловік. Це, в свою чергу, скорочений робочий день тощо. Звісно, і ставка нижча”.
Ця ситуація наштовхнула мене на думку, що правий був психолог із світовим ім’ям Дейл Карнегі - при співбесіді на хорошу та високооплачувану роботу жінці слід якнайстаранніше уникати питань щодо сімейного стану, кількості дітей та їх віку тощо. Не дивно, чому закордоном жіноча половина людства створює сім’ю після 30. Адже спочатку - кар’єрний ріст та фінансова стабільність. А родина на цьому етапі, виявляється, заважає...