Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №313 від 11.10.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

А вашій дитині вистачає на харчування?

Початок нового навчального року - це складний період дитячої адаптації до нового режиму та розкладу. Це, в першу чергу, стосується шкільного харчування. Хоча управління освіти і намагається організувати належні умови для цієї справи, але, погодьтеся, гривня п’ятдесят на безкоштовні сніданки для дітей молодших класів - “чималенька” сума.

...Широкі коридори однієї з рівненських шкіл вщент заповнені школярами. Усі вони поспішають до шкільної їдальні, де на них чекає черговий сніданок. Сьогодні тут дають булочку з повидлом та чашку гарячого чаю. І це, як розповідають самі діти, найтиповіші складові меню. Хоча ні, інколи й бутербродами пригощають. А іноді і чай не такий вже й гарячий. На запитання кореспондента “РР”, чи наїдаються дітлахи такою “суттєвою” трапезою, дехто відповів, що йому вистачає, а дехто почав вихваляться батьківськими грішми, за які можна купити собі додаткової їжі. Однак всі чемненько, під наглядом класних керівників, наминають булочки, весело обговорюючи наступні уроки...

Дослідити питання шкільного харчування автора статті змусив нещодавній наказ начальника управління освіти міськвиконкому Віталія Новака, згідно з яким на безкоштовне харчування одного учня початкових класів відтепер припадає аж гривня п’ятдесят. У цьому ж наказі визначена вартість обідів для соціально незахищених категорій учнів. Наприклад, діти-сироти, учні спортивних класів отримують харчів на дві з половиною гривні; з малозабезпечених сімей - на дві гривні; трохи більші суми виділяються на дітей-чорнобильців. На більше, на превеликий жаль, коштів не вистачає.

Але бувають випадки, коли деякі діти не підпадають під жодну категорію, визначену наказом. А реальний стан справ у їх сім’ях не дозволяє батькам особливо розщедрюватися на шкільний обід. Які заходи можна вжити у цьому випадку?

За певних обставин, як розповідає пан Новак, створюється спеціальна комісія, до якої входять вчителі, дільничні лікар та міліціонер, іноді навіть сусіди сім’ї учня. Після вивчення умов проживання родини вже на наступний день приймається рішення про надання дитині пільгового харчування. На сьогодні у рівненських школах за рахунок місцевого бюджету годується лише близько десятка таких школярів.

Побувавши в окремих школах Рівного, кореспондент “РР” знову переконалася, що проблема реалізації у шкільних їдальнях “штучних” шкідливих для здоров’я дитини продуктів - чіпсів, сухариків, кремових тістечок тощо - і досі лишилася. Це підтверджують також скарги обурених батьків, які останнім часом почали звертатися до начальника управління освіти. Щодо засобів впливу на таких підприємців Віталій Новак зауважує: “Ми намагаємося боротися з цим. Підприємців, які не звертають уваги на наші зауваження, наступного року просто не допускаємо до участі у тендерах на шкільне харчування”.

А скільки нарікань на те, що обідні страви подають охолодженими! Сьогодні питання якості харчування, до речі, стає вкрай актуальним. З цим погодився і пан Новак. Він вважає, що потрібно більше звертати увагу на належну якість шкільних трапез, а не на їх вартість. “Навіть на ту, здавалось би, невелику суму, виділену з бюджету, в сукупності з батьківською допомогою дитина реально може отримати повноцінний сніданок та обід, - впевнений він. - Звісно, у різних сімей різні фінансові можливості, але більшість батьків все ж таки намагається виділити чадам копійчину на ситний обід”.

11.10.2007Юліана ТЕТ



Рівне-Ракурс №10 від 11.10.2007p. 
На головну сторінку