Про це на брифінгу розповіли заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак, начальники міського та обласного управління житлово-комунального господарства Юрій Собчук і Ніна Весельська, та керівники комунальних підприємств міста. Але всі вони водночас наголосили, що такі сплати можна здійснювати лише за минулорічні борги, а не поточні. До того ж Кабінетом Міністрів ще не розроблений порядок проведення цих розрахунків.
Як нагадала Ніна Весельська, досвід таких оплат у нас вже є. Подібна постанова вийшла у 2005 році. Таким методом було списано 20 мільйонів гривень боргів за комунальні послуги станом на 1 вересня 2004 року.
Але чи варто говорити про високу позитивність такої системи розрахунків, - адже споживачі борги компенсують, а от комунальні підприємства реальних грошей не отримають. Лише чеки за погашення боргу. Принаймні, так було минулого разу. Є сподівання, що новий уряд зможе знайти механізми розрахунків живими грошима з комунальними підприємствами.
А гроші, до прикладу, теплопостачальним підприємствам вкрай потрібні. За словами директора “Теплотранссервіс” Петра Сергійчука, за місяць підприємство споживає газу на 14 мільйонів гривень. А борг перед ДК “Газ України”, з урахуванням минулих років, становить 99 мільйонів! А вже незабаром потрібно буде сплатити кошти для отримання лімітів газу на наступну декаду. В іншому разі - тепла в наших оселях не буде.
Таку складну проблему відображає інформація про те, що на сьогодні значно знизився процент сплати споживачів за тепло - лише 35,7 відсотка. Володимир Новак констатував, що цьому, очевидно, не сприяють черги у відділеннях Ощадбанку. Адже більшість споживачів сплачують рахунки саме там.
А от у “Рівнегазі” ситуація краща. Директор підприємства Петро Дубас наголосив, що газу в минулому році вони реалізували на 119 мільйонів гривень, а споживачі розрахувалися на 117.