Для крупних бізнесменів у нашій країні будь-якими шляхами уникати оподатковування стало вже нормою. Одним із таких механізмів є офшор. На території, де діє пільгове оподатковування й відсутній валютний контроль (офшорна зона), ділки реєструють фірму (офшор), а бізнес ведуть в Україні, не сплачуючи при цьому податків у бюджет нашої держави. Для того, щоб офшор повноцінно працював, необхідна міждержавна угода про запобігання подвійного оподатковування між країною реєстрації й цією державою, де ведеться бізнес. Україна і Кіпр, хоча й старенький, але такий документ мають.
Уряд, намагаючись наповнити бюджет країни і призупинити ганебну практику несплати податків, вніс на розгляд Верховної Ради проект закону про денонсацію угоди між… СРСР и урядом Республіки Кіпр про запобігання подвійного оподаткування доходів та майна. Враховуючи, що ставки податків на Кіпрі мізерні, в порівнянні з нашими, а раніше податок взагалі був відсутній, то там і реєструються фірми, на які перекачуються великі суми. Причому робиться це, як ми бачимо, згідно з законом вже неіснуючої держави - СРСР.
Правда, нардепів-опозиціонерів усі доводи Кабміну особливо не хвилюють. Їх турбує тільки той факт, щоб грошенята лежали в надійному місці. Це вони й продемонстрували, не давши жодного голосу за законопроект. Названа причина до неможливості банальна - уряд не запропонував нового проекту угоди між Україною та Кіпром. Серед противників денонсації разом із регіоналами, литвинівцями, виявились і “борці за права трудящих”, мабуть, кіпріотських, члени фракції КПУ. Їх підтримали також 4 парламентарі, які є лояльними до Секретаріату Президента: Оксана Білозір, Михайло Полянчич, Віктор Тополов і, звичайно ж, Іван Плющ. Такий розклад при голосуванні лише підтвердив слова багатьох аналітиків про роботу тіньової коаліції ПР і Банкової.
Якщо уважно придивитись до статистики інвестицій із України до Кіпру, відразу стає зрозумілим, кого найбільше били ініціативи уряду. Як повідомила газета “Экономические известия” (№31 від 20.02.2008 р.), мова йде про найбагатшу людину України, фінансиста Партії регіонів і декількох президентських проектів Рината Ахметова. У 2007 році через свої фірми він перекачав до острівної держави близько 5 млрд. доларів США. Від каральної руки Юлії Тимошенко його й захистили народні обранці в першу чергу. Вочевидь, для цього були аж надто вагомі причини.
Після Віктора Януковича уряду демократичної коаліції розгрібати доводиться немало. Розуміючи необоротність втрати влади, у 2007 році олігархи перевели за кордон величезні суми грошей. Держкомстат за минулий рік зафіксував феноменальний сплеск “інвестицій” з України в інші країни світу - 6,1 млрд. доларів США (у 25 разів більше за всі попередні роки нашої незалежності)! Із них Кіпру дісталось 5,8 млрд.