Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №357 від 14.08.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сталося

Стихійній торгівлі оголошено “війну”

Стихійній торгівлі оголошено “війну”

З одинадцятого серпня у Рівному проводять рейди з виявлення фактів незаконної торгівлі на вулицях міста кавунами та динями. Це рішення було ухвалене на розширеній нараді у Рівненському міськвиконкомі.

Як повідомив перший заступник начальника ДПІ Рівного Віталій Чуй, деякі реалізатори овочів і фруктів не мають жодних документів на право торгівлі та не сплачують податків. З його ініціативи були створені рейдові бригади, до складу яких увійшли працівники міліції, торгівлі та санстанції, податківці та міські чиновники.

І вже 12 серпня цей рейд приніс перші результати. На вулиці Гагаріна провели повну конфіскацію нелегального товару. За словами заступника міського голови міста Рівного Сергія ВАСИЛЬЧУКА, таке вилучення буде відбуватися й надалі, а конфісковані з незаконної реалізації кавуни та дині знищуватимуться.

Втім, як розповіла працівник Рівненської обласної санітарно-епідеміологічної станції Ніна ШУЛЯРЕНКО, поки що жодних випадків отруєння кавунами або динями цього року не було зафіксовано, та й споживання їх є цілком безпечним для здоров’я.

Але купувати ці плоди на стихійних ринках, біля пожвавлених трас категорично заборонено, бо вони, особливо розрізані, поглинають відпрацьовані автомобільні гази, випари бензину, важкі метали. До того ж, контролюючі органи (працівники ветеринарної служби, санепідемстанції, управління у справах захисту прав споживачів) перевіряють лише ту продукцію, якою торгують на ринках, у магазинах, супермаркетах, іншими словами, у спеціально визначених для торгівлі місцях.

Купувати кавуни, дині та загалом усі овочі та фрукти треба лише в офіційно визначених місцях торгівлі, де є гарантія того, що вони пройшли відповідні перевірки.

Як розпізнати “нітратний” кавун?

1. Коли постукати по “смугастику”, здається, що б’єте по спущеному м’ячу.

2. Якщо в кавуна надто товста шкірка, дітям не можна ним ласувати.

3. Перш, ніж дати скибочку кавуна дитині (для важкого отруєння малюкові достатньо 40-50 мг нітратів), розкришіть м’якоть у склянці води. Якщо вода стане рожевою або червоною, десерт їсти заборонено. Якщо ягода дозріла без сторонньої допомоги, вода просто помутніє.

4. Якщо під час стискання кавун не тріщить, а на вигляд - достиглий, значить, йому “допомогли” дозріти.

5. Коли кавун розрізати й він блищить, мов глянцевий, користі від нього небагато. Безпечний кавун має виблискувати цукровими крупинками, так, ніби на м’якоть щойно впали сніжинки.

6. Товсті жовті волокна, бліда м’якоть, пустоти - все це ознаки того, що зі смугастою ягодою не все гаразд.

Офіційно

Жваву дискусію у присутніх на засіданні Рівненського міськвиконкому минулого вівторка зумовило питання врегулювання вуличної торгівлі, зокрема, продажу баштанних культур невідомого походження. На думку начальника Рівненського міського відділу УМВС України в Рівненській області Григорія ЗАРІЧНЮКА, питання конфіскації товару має вирішуватися у судовому порядку. Заступник міського голови Сергій ВАСИЛЬЧУК, у свою чергу, запропонував підготувати рішення виконкому щодо процедури правомірного вилучення баштанної продукції невідомого походження. Займатися цим у майбутньому має екологічна міліція.

- Настав час створення екологічної, а також муніципальної міліції, - зазначив Васильчук. - Ми вже вивчили досвід Луцька, попереду – зустріч з житомирянами. У подальшому це питання буде винесено на сесію Рівненської міської ради.

Представник Державної служби охорони України Віктор Грицак висловив готовність надати проект щодо створення муніципальної міліції, який на базі цієї служби вже впроваджено до життя в Херсоні.

14.08.2008Алла БІДЮК, Кароліна КРУГЛИК



Рівне-Ракурс №10 від 14.08.2008p. 
На головну сторінку