У минулому номері “РР” йшла мова про вибух двох каналізаційних люків, який вчинив дубенський підліток, граючись петардами. Школяра від вибухової хвилі каналізаційних накопичень відкинуло вбік. Внаслідок удару об асфальт, він отримав травми і опинився в лікарні. А щоб не траплялося більше подібних випадків, дорослим і дітям потрібно більше знати про піротехнічні іграшки, адже новорічні свята не за горами!
Перш за все варто пам’ятати, що купувати піротехнічні вироби - салюти, ракети, петарди, конфетті мають право лише дорослі - діти можуть ними користуватися лише під наглядом батьків.
Напередодні свят варто пригадати, як проводити феєрверк, адже вам, звісно, схочеться потішити рідних і друзів палаючими фонтанами у небі. Спершу потрібно вибрати місце для феєрверку - в ідеалі це повинні бути двір чи галявина, вільні від дерев та будівель. Глядачів найкраще розмістити на відстанні 15-20 метрів від пускового майданчика феєрверку. Обов’язково з невітряного боку, щоб вітер не зносив на них дим та недогарки.
Варто знати, що піротехнічна продукція виготовляється вітчизняними та іноземними виробництвами та потрапляє на ринки легальними та нелегальними шляхами. Значна кількість зарубіжної продукції не має відповідних документів, які б дозволили її реальну реалізацію в Україні. Тому, навіть для петард, повинна бути інструкція українською мовою та сертифікат. І пам’ятайте, що, користуючись піротехнічними засобами, ні в якому разі не можна:
- носити піротехнічні іграшки в кишенях;
- спалювати їх у багатті;
- розбирати;
- курити під час роботи із піротехнікою;
- розташовувати неподалік від нагрівальних приладів.