Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №378 від 05.01.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Роздуми

Що готує нам рік корови?

Що готує нам рік корови?

Напевно, вже давно новорічні свята не були такими невеселими для більшості мешканців області. Це й не дивно. Минулий рік, особливо його останні місяці, повернули більшість людей у ті далекі дев’яності, коли невпевненість у завтрашньому дні була супутником практично кожного. За святковим столом, піднімаючи келих шампанського, ми всі бажаємо один одному щастя, успіху, грошей та всіх інших гараздів у новому році. Що ж буде насправді?

На жаль, нинішній рік буде для більшості набагато складніший, ніж навіть останні місяці 2008 року. Чому? Все дуже просто. Різке падіння ділової активності дасть свої перші серйозні наслідки наприкінці січня. Їх відчують, в першу чергу, працівники бюджетних галузей та чиновники. Скорочення ділової активності вдарить по дрібному та середньому бізнесу, а особливо, по торгівлі та транспорту. До вже “лежачих галузей”, таких, як будівництво та ринок нерухомості, додадуться підприємства сфери послуг та розважальні заклади. Саме в цей час слід очікувати і суттєвих неприємностей у великих підприємств. Щоправда, на Рівненщині їх після кризи початку дев’яностих залишилося небагато, відповідно, наша область відбудеться лише легким переляком.

Лютий - буде справді лютим. Січневі свята традиційно залишали у бюджетах усіх рівнів серйозну дірку, а цього року вони завдадуть їм нищівного удару. Саме в цьому місяці стане зрозуміло, чи готова наша центральна влада задля порятунку бюджету “розкрутити” інфляцію, чи вона обмежиться скиданням проблем із оплатою праці вчителів, медиків та інших бюджетних категорій на місцеву владу. Останній варіант, на думку автора, більш ймовірний по причині початку президентських перегонів. До речі, саме в лютому ми побачимо і перші ходи мерських кампаній 2010 року...

Березень. Від лютого він навряд чи чимось буде відрізнятися, принаймні в кращий бік. Однак будуть і новини. Проблемні банки, а їх в країні більша половина, почнуть тихо, або не дуже, зникати чи змінювати власників. Цей процес, на жаль, невідворотній і багато банкірів (керівників сильних банків) чекають його з нетерпінням. Щоправда, оздоровлення фінансового ринку неминуче призведе до обвального зменшення кількості працівників банківських установ, але тут вже нічого не вдієш. Криза є криза. До речі, до того часу при відсутності дуже великої інфляції курси іноземних валют, особливо, долара, мають всі шанси впасти значно нижче рівня вересня минулого року. Ніякого дива тут немає. Більшість з тих, хто скуповував валюту під час осіннього ажіотажу, тримають “бакси” на “чорний день” і при падінні своїх доходів будуть змушені їх продавати. Так що кількість пропозицій на готівковому ринку валюти має всі шанси різко зрости, а попит на резервну іноземну валюту в усі кризові часи стрімко падає...

Квітень. Цей місяць стане вирішальним для цієї кризи. Або - далі вниз, або тихо-тихо наша напівзруйнована економіка почне легше дихати. Дива не буде, але ті підприємства, що переживуть перший квартал, зможуть принаймні не зменшувати й надалі обсяги виробництва, а нові гравці на банківському ринку почнуть потроху вливати кредитні гроші в бізнес. Як говорив один відомий політик минулого “жити стане легше та веселіше”.

Даний прогноз можна вважати новорічним жартом і серйозно до нього не ставитися - автор не образиться.

05.01.2009Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 05.01.2009p. 
На головну сторінку