Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №391 від 09.04.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Колишня справа

Тимошенко ніколи навіть і не підозрювалася у “державній зраді”

Про це заявив глава СБУ Наливайченко під час звіту у Верховній Раді

Мильною бульбашкою виявилися торішні звинувачення працівників Секретаріату Президента стосовно діяльності Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко нібито на шкоду національним інтересам. Нагадаємо, що 14 серпня минулого року заступник глави СП Андрій Кислинський та радниця Президента Лідія Поречкіна звинуватили прем’єрку мало не в національній зраді на користь Росії.

На своєму останньому брифінгу новопризначений голова СБУ Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО заявив, що його відомство не розслідує жодної кримінальної справи стосовно державної зради з боку українських високопосадовців:

- Ми не КДБ і не підозрюємо всіх громадян у державній зраді. Задокументовано - передали до суду… І там немає прізвищ високопосадовців України.

Цю тезу Наливайченко підтвердив і під час звіту у Верховній Раді. Він нагадав, що в серпні 2008 року СБУ перевіряла звернення СП стосовно державної зради прем’єрки:

- Твердження, що наводилися в зверненні, спростовані. СБУ не веде жодної кримінальної справи проти прем’єра Юлії Тимошенко… Ми робили неодноразові запити до Cлужби зовнішньої розвідки з проханням навести додаткові факти, які в порядку статті 97 Кримінально-процесуального кодексу можна взяти до перевірки. Жодного підтвердження або доказу державної зради на сьогодні не виявлено.

Документи з секретаріату Президента, в яких буцімто було викладено інформацію про діяльність Кабміну України “на шкоду національним інтересам держави”, СБУ отримало 21 серпня минулого року. 4 вересня Служба безпеки передала до Генпрокуратури частину псевдоматеріалів за результатами перевірки заяви службовців СП. Утім, Генпрокуратура не знайшла ознак протиправної діяльності прем’єрки і службовців з Кабміну. Представники відомства також додали, що законодавством не заборонено висловлювати критику з приводу певних дій та діяльності Прем’єр-міністра України.

Нині, за словами Наливайченка, СБУ розслідує лише одну справу за статтею 111 “державна зрада”. У ній фігурують троє громадян України, двоє з яких були військовослужбовцями. За словами голови СБУ, ці люди намагалися сфотографувати один із військових об’єктів і передати світлини спецслужбам іншої країни. За це вони мали отримати гроші, - підсумував Наливайченко. Справу стосовно дій цих трьох осіб передано до суду ще в лютому цього року.

До речі, чимало запитань накопичилося й до самої СБУ. Зокрема, щодо кадрової політики. Під час обговорення виступу Наливайченка в парламенті голова комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Анатолій ГРИЦЕНКО назвав “провальною” кадрову політику СБУ, що проводилася керівництвом відомства протягом останніх років. Про це він заявив із трибуни:

- Коли голова СБУ стверджує, що всі кадрові призначення здійснюються згідно із законом про СБУ, то це неправда. Коли він був виконуючим обов’язки, то про багато кадрових призначень дізнавався зі ЗМІ.

За приклад він навів призначення Хорошковського:

- Якщо воно було згідно із законом, то я хотів би побачити того юриста, який завізував це подання, навіть якщо воно було від голови СБУ. Хорошковський у той час обіймав посаду в абсолютно іншій установі, ніхто його звідти не звільняв.

За переконанням Гриценка, “першим заступником голови СБУ не може бути (принаймні) гривневий мільйонер”. Після чого народний депутат висловив пропозицію голові СБУ:

- Невідкладно внести подання на звільнення Хорошковського протягом трьох днів. Це буде серйозний сигнал, що бізнес починає відділятися від влади в такій поважній установі, як СБУ.

Брехня президентського секретаріату була “пошита білими нитками”.

09.04.2009Андрій ГНОСЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 09.04.2009p. 
На головну сторінку