Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №395 від 07.05.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Дієта для манікюру

Дієта для манікюру

У попередніх числах Ракурсу Здоров’я докладно мовилося про процедуру нарощування штучних нігтів. Цього разу акцент зробимо на дещо іншій, дуже важливій складовій якісного та безпечного для здоров’я манікюру - на умовах, в яких надаються косметичні послуги.

- Приміщення салону краси має бути зручним для роботи фахівців і прийому відвідувачів. Перелічувати особливості ідеального салону краси не будемо далі, однак зупинимося на реаліях, зокрема, на дотриманні санітарно-гігієнічних норм, - розповідає лікар-дерматовенеролог Рівненського обласного шкірвендиспансеру Людмила МАРЧУК. - Так, маленькі салони мало чим можуть порадувати клієнтів, хіба що ціною. Проте чи так дешево коштує ваше здоров’я, щоб ігнорувати елементарну обробку інструментів дезінфікаційними засобами?..

Розвинені ж та елітні заклади пропонують цілі агрегати для обробки інструментарію, що й викликає довіру в клієнтів. Утім, найпоширенішим засобом дезінфекції у звичайних салонах краси є бацелол, і той “для виду”. А тим часом після звичайного механічного очищення всі інструменти, які використовують працівники салону (майстри манікюру, педикюру тощо) повинні оброблятися цим розчином. Після розчину приладдя термічно обробляють у стериліумі, де інструменти можуть перебувати певний час, скажімо, до наступної процедури. Інструменти, які не торкалися шкіри людини, очищають лише бацелолом.

Для стерилізаційної обробки допускається використання стерилізаторів, які працюють за методом ультрафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації. Та все це в ідеалі. Але чи спостерігали ви подібне явище в рівненських салонах, послугами яких користується переважна більшість пересічних громадян?

- Ваше запитання риторичне.

- Зазвичай спеціалісти салонів краси й перукарень повинні мати не менше двох наборів інструментів. Принаймні на цьому наголошують державні санітарні правила й норми… Проте, є одне “але”. Здебільшого працівники навіть елітних закладів мають у своєму розпорядженні тільки один, наприклад, манікюрний набір. Це пояснюється тим, що якісні інструменти коштують значно дорожче, ніж та “пародія”, якою зазвичай ми відсікаємо нігті вдома над газеткою. Це по-перше. Є ще один нюанс: від тривалої дії бацелолу інструменти псуються. От вам і проблема. Навіть досвідчені працівники ігнорують регулярну дезінфекцію приладдя.

- Хай там як, люди довіряють спеціалістам і намагаються не звертати на це уваги. А ще їх заспокоюють тим, що санстанція чинить регулярні наскоки з немалими штрафами і, мовляв, у нас все на високому гігієнічному рівні.

- Щодо контролю салонів державними санітарними службами, то він не такий вже й суворий. Санітарно-гігієнічні служби повинні здійснювати періодичний огляд салонів і перукарень. І найменше відхилення від норми тягне до адміністративної відповідальності, тобто, зазвичай це штрафи, стягнення. Серед найпоширеніших порушень - відсутність санітарних паспортів, нестерильний манікюрний інструмент, відсутність дезінфекційних засобів. Більшість косметологів не мають освіти, працюють після закінчення курсів. А ще не секрет, яким чином здійснюються перевірки контролюючими структурами (позаяк працівники - українські фахівці з маленькою зарплатою…). Тому, наводячи красу у манікюрних залах, все ж є ризик заразитися на всі інфекції, які передаються через кров - вірусний гепатит В, С, ВІЛ. І, головне - доглядати треба за будь-якими нігтями. Роблячи накладні нігті, не забувайте про свої справжні теж. Головною складовою здорових нігтів є правильне харчування. У раціоні обов’язково повинні бути продукти, багаті на йод, залізо, кальцій і вітаміни групи В. Для зміцнення нігтів корисне м’ясо, яке містить залізо. Для поповнення запасів цинку їжте креветки та боби: сою, горох, квасолю, чечевицю. Вживайте цитрусові, а також ківі - вони багаті на вітамін С. А ось від міцного чорного чаю варто відмовитися. Ріст нігтів залежить від багатьох чинників. Найперше - від віку, адже в молодості вони ростуть значно швидше. Впливає й погода - у теплу пору року нігті ростуть швидше. Дуже корисна для нігтів активна діяльність - набір на клавіатурі, гра на фортепіано. А ось мороз або сонце роблять нігті ламкими, а часті прання або миття рук з милом -м’якими. Однак якщо у вас гарні нігті, не варто вдаватися до штучних.

До теми:

1. Великий плюс змодельованих нігтів - зручність. Витративши декілька годин на процедуру раз у 3-4 тижні, ви можете повністю забути про манікюр. Останнє досягнення нігтьової індустрії - манікюр “Креатюр”. Це моделювання нігтів з урахуванням індивідуальних особливостей: кольору і текстури шкіри, форми і кольору нігтьової пластини. Майстер з манікюру індивідуально підбирає довжину, форму і кольори, ідеально відповідні для ваших рук. Причому кінчик нігтя - не товщий за візитку. Такі нігті виглядають як дуже красиві натуральні. Часто візуально їх практично неможливо відрізнити. До речі, саме такому манікюру все частіше віддають перевагу кінодіви на червоних килимових доріжках.

2. Нерідко, коли майстер пропонує зробити моделювання замість класичного манікюру, у відповідь чує: “Та це для молоді! Навіщо мені такі довгі нігті!”. Штучні нігті можуть бути абсолютно будь-якої довжини і форми. Тим паче, що цього сезону найактуальніша тенденція в манікюрі - природність. Переважно - нігті середньої довжини натуральної овальної форми. Напевно, це помилкове судження від того, що багато жінок як уже роблять нарощування, то таке, щоб було видно здалеку. Часто дівчата надають перевагу гігантським нігтям з яскравим кричущим дизайном - в юному віці такі “перегини” цілком допустимі. Але це абсолютно не означає, що саме такі нігті в моді. Основна мета нарощування - приховати недоліки та підкреслити переваги. Останнім часом така процедура поступово розповсюджується і серед сильної статі. Причому, чоловічі змодельовані нігті візуально майже не відрізнити від доглянутих натуральних.

07.05.2009Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 07.05.2009p. 
На головну сторінку