Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №403 від 01.07.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Українська рулетка

Гратися припинили, почали думати…

Гратися припинили, почали думати…

25 червня набула чинності Постанова ВРУ “Про заборону грального бізнесу в Україні”. Здавалося б, усі мали зітхнути з полегшенням - нарешті суспільство позбудеться такого хворобливого явища, як “однорукі бандити”. Але поряд із моральним задоволенням, в Україну прийшли інші проблеми: тисячі безробітних та недовиконання й до того куцих бюджетів.

Вже кілька років поспіль на сесії Рівнеради депутати поповнюють проекти рішень, що стосуються дозволу на початок роботи підприємницьких закладів наступним рядком: “без відкриття залу гральних автоматів”. У тенета “одноруких бандитів” стало потрапляти все більше людей, і влада Рівного, навіть за відсутності відповідних законів, на місцевому рівні намагалася вплинути на ситуацію. Зараз, коли Постанова набула чинності, чиновники погоджуються, що вона була потрібна, проте…

- Ніхто не сумнівається, що заборона грального бізнесу потрібна, - говорить заступник міського голови з економічних питань Сергій ВАСИЛЬЧУК. - Проте підприємці мали отримати деякий час, хоча б півроку, на те, щоб підготуватися до цього. Згорнути діяльність за такий короткий строк доволі проблематично. Постанову прийняли без жодної системи: заборонити - заборонили, а правила подальшої його діяльності не прийняли і місця майбутньої дислокації не визначили.

Крім цього, заборона грального бізнесу в Україні відчутно вдарить по міському бюджету. Зважаючи на той факт, що в минулому році від плати за патенти скарбничка поповнилася майже восьма мільйонами гривень, цьогорічні втрати міста коливаються в межах шести мільйонів.

Управління підприємництва, яке раніше займалося видачею ліцензій, вирішило на певний час призупинити свою роботу. “Нехай спочатку у Києві розберуться, - зазначив головний спеціаліст управління економіки Рівненської ОДА Сергій ДЕНИСЮК. - Закон анулював усі ліцензії на право ведення грального бізнесу, однак потрібно розробити ще ряд нормативних актів, щоб поставити крапку”.

Кажуть, що хто розумніший, той ще під час місячної заборони звільнив людей і почав шукати себе в іншій сфері підприємницької діяльності. Що ж до збитків для Рівненської області, то навіть незважаючи на той факт, що не всі ліцензіати, які працювали в регіоні, були рівненськими, - вони вражаючі. А недовиконання бюджету завжди веде до одного - недофінансування соціальних програм.

І мова йде лише про економічну сторону прийнятої Постанови.

Якщо ж копнути глибше, то без роботи у Рівному можуть залишитися сотні рівнян, які займали у гральному бізнесі своє місце.

- Ми отримували повідомлення про майбутнє скорочення працівників на підприємствах, які займалися гральним бізнесом, - розповів директор Рівненського міського центру зайнятості Андрій ГРЕЩУК. - Їх кількість коливалася від 20 до 60 чоловік. Однак суттєво це на ситуацію в місті не вплине.

Поки у Києві міркують, як виходити з цієї ситуації, роботою гральних автоматів займається податкова міліція. Лише вона має право вилучати автомати з обігу. Рівняни, між іншим, повинні телефонувати на “гарячу” лінію, якщо помітять у місті відкритий гральний зал чи працюючий автомат. А таких гральних закладів на Рівненщині лише офіційно працювало близько двохсот.

Однозначним залишається той факт, що якщо раніше нам не подобалися багаточисельні вивіски під назвою “Гральні автомати”, то зараз ми будемо тішитися пустуючими площами, тому що у період економічної кризи відкрити новий бізнес чи здати в оренду приміщення в центрі міста практично неможливо.

Чорнобильське казино

Якщо проаналізувати суспільний настрій, то, напевно, багато хто з українців підтримав би гіпотетичну пропозицію Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко щодо перенесення зони грального бізнесу ближче до Чорнобильської АЕС, яку вона виголосила під час прямого ефіру на Львівському державному телебаченні минулого четверга.

“Якщо Верховна Рада зможе прийняти такий закон і на одній окремо взятій території розташувати гральний бізнес, думаю, цього буде достатньо для того, щоб ті, кому особливо заважають гроші, мали можливість відвідати цей “острів благополуччя”, зіграти там, і програти свої гроші. Я проти грального бізнесу. І вважаю, що цей закон – це ще один вагомий внесок, який зробила наша команда”.

01.07.2009Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 01.07.2009p. 
На головну сторінку