Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №412 від 02.09.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

Як зберегти волосся

Як зберегти волосся

Проблема випадіння волосся може торкнутися всіх - як чоловіків, так і жінок. Щодо причин появи і боротьби з цим процесом існує дуже багато думок. Хтось стверджує, що зазвичай це відбувається на генетичному рівні, і боротися немає сенсу, хтось переконує, що у всіх - по-різному. Звісно, якщо вам під 80, і ця проблема вам вже не дошкуляє (тому що є більш серйозні), це одне, але якщо волосся почало випадати у юнака, або - ще гірше - у молодої жінки, що тоді? Отже, б’ємо тривогу і спробуємо зарадити цій неприємності.

Не секрет, що на ріст волосся голови в першу чергу впливає стан нервової системи: розумова перенапруга, безсоння, перевтома, важкі стресові ситуації, розлад функцій ендокринних залоз. Зокрема, недостатня робота щитовидної залози (гіпотіреоз) супроводжується випадінням волосся в лобовій, потиличній ділянках і на зовнішніх кінцях брів.

Гормональними порушеннями пояснюється також випадіння волосся у жінок після родів. Якщо під час вагітності під впливом гормону прогестерону ріст волосся активізується і жінки помічають, що їхнє волосся стало густим і гарним, то після родів протягом 3-х місяців те, що “додалося”, на жаль, випадає.

Втрата волосся може бути пов’язана також із порушенням роботи сальних залоз (себореєю).

Посилювати роботу сальних залоз можуть порушення в дієті: вживання в їжу великої кількості вуглеводів, жирів, гострої і копченої їжі, прянощів.

Передчасне облисіння може бути пов’язане з неправильним харчуванням, особливо в любителів “суворої дієти”. Дефіцит білка швидко позначається на коренях волосся - розвивається їхня дистрофія: зменшується товщина волосся, знижується швидкість його росту. Тому вегетаріанцям варто добре подумати!

Нестача заліза, сірки, вітамінів групи А і В у раціоні теж буває причиною випадіння волосся. При залізодефіцитній анемії прийом препаратів заліза є високоефективним і при випадінні волосся.

Сама невинна причина втрати волосся - сезонність. Найкраще волосся росте влітку (серпень - вересень), а випадає - восени і взимку (вересень - грудень).

Багато що залежить від того, як ви доглядаєте за своїм волоссям. Надто часте миття голови, використання лужного мила, фарб, лаків, а також травматичне ушкодження волосся завивкою, нейлоновими і металевими щітками можуть викликати їхнє посилене випадіння, особливо якщо волосся тонке від природи. Тому розчісуватись бажано дерев’яними або кістяними гребенями.

Для зміцнення волосся підходить такий бальзам: налийте в чашку 5 ложок оливкової олії, трохи підігрійте і витисніть сік половинки лимона. Бажано 3-4 рази на місяць втирати цю суміш у шкіру голови (волосся повинне бути немитим) увечері перед сном, закутувати голову, а вранці мити волосся шампунем, як зазвичай.

Для зміцнення тонкого волосся буде корисним вітамінний бальзам: змішайте сік свіжої капусти, шпинату і лимона у рівних пропорціях і втирайте в шкіру голови 1 раз на тиждень.

Для жирного волосся підійде сік свіжої капусти і свіжого огірка. Волосся ростиме швидше, якщо за годину-дві до миття вітамінізувати його сумішшю соків моркви і лимона, взятих у рівних пропорціях (1:1).

При випадінні волосся (жирного) і лупі корисно використовувати лосьйон, приготовлений із 25 г цибульного лушпиння, 5 зерен подрібненої гвоздики і 200 г спирту. Суміш настоювати тиждень у темному прохолодному місці. Делікатно втирайте настій у голову 1-2 рази на тиждень.

02.09.2009



Рівне-Ракурс №10 від 02.09.2009p. 
На головну сторінку