На сьогоднішній день у місті функціонують 34 дошкільних заклади, 33 комунальні та один відомчий, ще чотири діють у складі навчально-виховних комплексів. Як стверджує Віталій Новак, головною метою розвитку дошкільної освіти міста Рівного є створення сприятливих умов для творчої самореалізації кожної дитини. За основу в дитячих садочках міста беруть психологію розвитку дитини. У всіх дошкільних освітніх закладах створюють різноманітні секції та гуртки, основну увагу акцентують на інтелектуальному розвитку та фізкультурно-оздоровчому напрямку. Діють за принципом: “Все найкраще віддаємо дітям”.
Затишок і комфорт садочків здійснюється переважно за кошт батьків та спонсорів. Та, як запевняє Галина Григорівна, ця процедура повинна проходити лише на добровільній основі. Ясла-садок компенсуючого типу (санаторій для дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання) №40 є чи не найкращим у місті, однак заклад не отримав жодної копійки з міського бюджету. Нову інфрачервону сауну за 12 тисяч гривень садочок придбав за благодійні кошти. Загалом, щоб впевнено рушити в новий навчальний рік, витрачено 70 тисяч гривень.
Дошкільний навчальний заклад №45 гуманітарного напрямку “Пролісок” завдячує щедрій допомозі батьків. За їхні гроші придбали нові меблі, сантехніку, іграшки та підручники. “Ми не примушуємо батьків здавати гроші, для цього при садку є піклувальна батьківська рада, яка й вирішує фінансові питання. До того ж, звітність ведеться за кожну витрачену копійку”, - розповідає завідуюча садочка Тетяна ПАНАСЮК.
Зважаючи на ошатність та фінансову гармонію у садочках Рівного, можна ствердно сказати, що все гаразд, і батьки чудово з усім справляються. Але проблеми є, хоча на перший погляд вони й непомітні. Місто бере на себе стовідсоткове фінансування тепла та водопостачання, якщо, наприклад, треба залатати дах, то це - до них. “У першу чергу ми фінансуємо ті дитячі садочки, які мають нагальну потребу. Те, що ми когось обділили, не означає, що так буде й надалі. Ми змінимо ситуацію на краще”, - переконує пан Новак.