“Загалом не йшлося про компенсацію втрачених заощаджень, а про роздачу по тисячі гривень без урахування того, скільки насправді у людини на той час лежало на рахунку, скільки вона дійсно втратила, - підкреслив губернатор. - Несправедливість не тільки в тому, що хтось отримав цю тисячу, а комусь її не вистачило. Несправедливість ще й у тому, що в одного було втрачено тисячу, і він отримав повну компенсацію, а в іншого - 10 або 20 тисяч, і він все одно отримав лише тисячу”.
За словами Матчука, в економіці України не було такого ресурсу, щоб виконати цю обіцянку: “Тим людям, які розбираються у фінансових питаннях, було зрозуміло, що ці речі нереальні. Такі обіцянки завжди орієнтовані на тих, хто дуже очікує якогось дива. По відношенню до цих людей воно спрацювало і принесло результат - не у вигляді повернутих заощадже-нь, а у вигляді голосів за БЮТ на виборах”.
“Звичайно, потрібно повертати втрачені заощадження, але робити це у плановому порядку, а не у якості стратегії передвиборчої кампанії. Відповідно до “її” обіцянок, у нас вже і армія мала б бути професійною”, - нагадав “нашоукраїнець”.
“Є передвиборчі обіцянки, а є нормальне спокійне життя між виборами. Вони ніяким чином не узгоджуються у деяких політиків. Треба, щоб люди навчилися відділяти полову від зерна. Нам, українцям, потрібно кожному політику виставляти оцінки, виходячи зі справ, які зроблені, а не слів, які сказані”, - підсумував Матчук.