Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №416 від 01.10.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Медремонт

Хлопчики народжуються після ремонту

Хлопчики народжуються після ремонту

Місяць у КП “Обласний перинатальний центр” (колись пологовий будинок №1) проходив ремонт частини приміщення, тому пологів у полого-помічному закладі третього рівня не приймали. І ось днями відремонтовані клініко-консультативний блок та лабораторне відділення запрацювали. У цьому переконалися журналісти місцевих ЗМІ та голова Рівненської обласної ради Олександр ДАНИЛЬЧУК. Більше того - у перший після ремонту день, якраз на відкриття перинатального центру, там народилося немовля - хлопчик, батьки якого приїхали з Дубровиці.

Основним видом діяльності перинатального центру є надання висококваліфікованої, лікувально-діагностичної, консультативної допомоги вагітним жінкам репродуктивного віку та хворим з гінекологічною патологією, запевняє колишній в.о. головного лікаря Любов КОВАЛЬЧУК-ЗАРХ. Для проведення капітального ремонту лабораторного відділення обласна рада виділила 150 тисяч гривень. До них заклад додав ще й свої позабюджетні кошти у сумі 200 тисяч гривень, позаяк неналежний стан лабораторії було давнім болючим місцем і колишнього першого пологового, і вже діючого перинатального це-н-тру. Загалом же цьогоріч з обласної казни перенатальному перепало 6 мільйонів гривень. Тим часом саме в лабораторному відділенні проводиться близько 250 різноманітних клініко-біохімічних обстежень. А щодня за клініко-консультативною допомогою в перинатальний звертається в середньому 100 жінок. На жаль, матеріально-технічна база пологового будинку на Міцкевича багато років не поліпшувалася й не поповнювалася і лише завдяки зміні статусу на перинатальний центр (1 грудня 2008 року) розпочалося нормальне функціонування закладу. Нині на харчування хворих з бюджетних та залучених коштів витрачається дев’ять з половиною гривень, а на лікування - 6,46 гривні. Як слід функціонують у перинатальному центрі відділення інтенсивної терапії та інтенсивної терапії новонароджених на шість місць, операційні. Утім, гостро бракує кюветів (інкубаторів), апаратів штучної вентиляції легенів для виходжування недоношених дітей та сучасного апарата ультра-звукової діагностики. Гостро, бо за останній рік вп’ятеро зросла кількість пологів крихітних немовлят - вагою менше 1,5 кілограма.

У закладі радіють з того, що їм у дечому допоможе фонд Віктора Пінчука: Рівненський перинатальний центр став партнером фонду у галузі навчання.

Олександрові ДАНИЛЬЧУКУ сподобалося те, що він побачив у відремонтованому клініко-консультативному відділенні, “куди найперше звертаються лю-ди”, та в пологових залах і він жваво закликав кореспонденток: “Народжуйте, народжуйте!”. Ну і, звісно, каже пан голова, добре те, що “аналізи проводяться в нормальних умовах”. Шкода, що медицина в нас не на тому рівні, на якому повинна бути, але обласні депутати дбають про неї, як можуть.

На прохання пояснити, що ж депутати бюджетної комісії мали на увазі під “оптимізацією мережі медичних установ” краю і прокоментувати те, що обласний бюджет наступного року не в змозі утримати наявну кількість об’єктів комунальної галузі, Олександр Данильчук відповів, що сподівається на нормальне поповнення обласного бюджету в майбутньому. Позаяк навіть цього кризового року бюджет виконали й перевиконали, а 2010-й має бути кращим. Відтак побоювання членів комісії з питань бюджету, фінансів та податків, що цьогорічних 240 мільйонів, виділених на медицину, на той рік в обласній казні не буде, є лише побоюваннями.

01.10.2009Ольга ЯРОШРівне-Ракурс №10 від 01.10.2009p. 
На головну сторінку