За словами генерального директора ВАТ “Рівнеазот” Михайла ЗАБЛУДИ, підприємство почало отримувати газ за пільговою ціною.
Заборгованість за блакитне паливо та зарплату працівникам погашатимуть із коштів, які повертатиме держава по відшкодуванню ПДВ. Наразі з 35 мільйонів гривень боргу підприємство вже отримало 15.
- На поточний місяць (згідно з договором) ми забезпечені газом у розмірі 45 мільйонів кубів, - говорить головний інженер ВАТ “Рівнеазот” Володимир КОВАЛЕНКО. - Цього досить для нормальної роботи підприємства.
Вистачить на хімічному гіганті і робітників (більше 3 тисяч), тому звільнених повертати не збираються.
Нагадаємо, що “Рівне-азот” - основний виробник аміачної селітри на Україні, і перша партія продукції з’явилася на складах підприємства вже 10 листопада. Лишилося основне - зайняти колись лідируючу позицію на ринку продажу, адже за час простою там непогано вкорінилися деякі російські виробники.
Ще 1-го жовтня цього року Національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕУ) було винесено Постанову № 1128 “Про затвердження граничного рівня ціни на природний газ для підприємств-виробників азотних мінеральних добрив, згідно з якою ВАТ “Рівнеазот” було внесено до переліку підприємств-виробників азотних мінеральних добрив. Відповідно до Постанови, граничний рівень ціни на природний газ для підприємств-виробників азотних мінеральних добрив, згідно з Переліком, затверджено “без урахування податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом на рівні 1584,40 грн. за 1000 м3”. Тобто “Рівнеазот” відтепер закуповує газ за такою ж ціною, як і всі хімічні підприємства України.
Чи вдасться і коли саме “Рівнеазоту” вийти на попередні обсяги роботи - ніхто не знає. Однак те, що для цього потрібно плідно працювати - незаперечний факт.