Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №423 від 26.11.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Думка

“Чому в Україні порожня державна казна?”

“Чому в Україні порожня державна казна?”

Прогнози щодо нереалістичного бюджету 2009 року справджуються. Про це голова Рівненської обласної державної адміністрації Віктор МАТЧУК повідомив напередодні у програмі “Один на один” телеканалу “РТБ”. Приймаючи Держбюджет на поточний рік, передбачалося, що до березня Кабінет міністрів запропонує на розгляд Верховної Ради відкоригований бюджет.

- Судячи з усього, для Кабінету міністрів березень ще не настав, хоча надворі вже листопад. Відкоригованого бюджету 2009 року держава так і не побачила. Спостерігаємо падіння ВВП, спад промислового виробництва, а живемо за бюджетом, котрий передбачав його зростання на 1,4 відсотка. За таких умов кінці з кінцями в державі звести неможливо, - переконаний Віктор Матчук.

Керівник області зауважив, що протягом кількох місяців відбувалися зниження показників бюджету, і тому доповідати про його виконання та перевиконання було можливим лише завдяки тому, що бюджет занижували щомісяця. Віктор Матчук переконаний, що така “методика” виконання бюджету - це міна сповільненої дії і вона обов’язково колись вибухне.

- Кінець року наближається і вже зараз ми бачимо, що усі ті зниження бюджетів, які відбувалися впродовж багатьох місяців цього року, призвели до того, що, для прикладу, план надходжень до держбюджету для Рівненської області на листопад удвічі більший, ніж за жовтень. Зібрати такі кошти за реального стану справ неможливо! - наголошує керівник Рівненщини.

Разом з тим керівник Рівненщини зауважив, що за вкрай складної ситуації з виконанням Державного бюджету, місцеві бюджети в Рівненській області виконуються, і перешкод щодо їх стовідсоткового виконання немає.

- Ми не бачимо загрози у питанні наповнення місцевих бюджетів, їх виконання складає 100-103 відсотки, однак існують величезні загрози з наповненням Державного бюджету, - каже Віктор Матчук.

Керівник Рівненщини вкотре зауважив, що від вересня зупинено фінансування усіх тих програм, які були затверджені Кабінетом Міністрів і передбачали співфінансування з Державного бюджету: будівництво шкіл, лікарень, ремонт будинків культури…

- Кабмін прийняв відповідну постанову, пообіцяв ці гроші Рівненщині, однак зі стабілізаційного фонду від вересня в область не надійшло ні копійки. І така ситуація характерна не лише для Рівненщини, а й для усієї України, - каже Віктор Матчук.

Не виконуються також обіцянки з добудови газопроводів до тих населених пунктів, де мешканці самотужки профінансували будівництво “внутрішньої розводки”. Рівненщині було обіцяно 32 мільйони гривень - до цього часу область не отримала ні копійки. У Рівненській області жителі 28-ми населених пунктів чекають обіцяного.

- Люди вже з короваями чекають обіцяного. Кабмін пообіцяв, але нічого не зробив, - констатував Віктор Матчук.

26.11.2009Рівне-Ракурс №10 від 26.11.2009p. 
На головну сторінку