Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №426 від 10.12.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Січень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29
Лютий 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Новини Рівне
QRcode

#Історія однієї родини

Оксана Ільчук з онуками, які стали для неї радістю і болем

Стала матір’ю шістьом онукам

Часто тиха, нічим особливим не примітна особистість в екстремальних обставинах проявляє справжню велич духу, людяність і стійкість, настирливість, жертвує багато чим задля добра інших. Тим більше, коли йдеться про безпорадні рідні кровиночки. У цьому ще раз переконався після знайомства з простою жіночкою з приміського села Рачин пані Оксаною.

Кожен спогад про гірку долю дочки, онуків, пережиті Ільчуками су-ди-пересуди, прагнення добитися справедливості - зайва сіль на болючі рани. Але не кожен у 72 роки в наш нелегкий час захоче виховувати шістьох діток.

Розповідь про подвиг-обов’язок старших почнемо із далекого вже 1955-го, коли після закінчення школи майстрів-садоводів дівчина отримала направлення в Дубно. Мешканка одного із сіл Новгород-Сіверського району, що на Чернігівщині, “прижилася” на овочесушильному заводі, де пропрацювала 36 років. До того ж і долю тут знайшла: стала на рушничок щастя з хуторянином Омеляном Ільчуком.

Першою народилася Любочка, потім ненька співала колискові Іринці та Наталочці. Зичила донечкам щасливих долей, та людське життя складається із чорних і білих смуг: дітки приносили батькам не лише радісні хвилини але й сумні. Найстарша після кооперативного технікуму працювала в магазині сусіднього села. Там знайшла майбутнього чоловіка. Не вельми припав до душі батькам хвалькуватий Євген із якимось нездоровим блиском в очах, та розсудили, що не вони з ним житимуть, а дочка. Після весілля провели молодят у селище Локачі сусідньої Волині, звідки родом був зять.

Та сімейне життя не склалося. Лише б радуватись, коли один за одним у неї народжувалися хлопчики (от уже й п’ятеро онуків мали Ільчуки), та хиріла молода мати, над якою по-садистськи знущався землемір, вбивав морально: “Чортова гуляка, я на двох дітей розраховував, а ти он що витворяєш!”. А одного разу привіз синів і вагітну дружину в Рачин, вивантажив, як непотріб, під воротами, навіть у хату не зайшов.

Кілька місяців пролежала дочка в лікарні, Сашко народився в селі. Дідусь із бабусею повідомили новину в Локачі - батько навіть не відгукнувся. Коли дружина з немовлям поїхала додому, відлупцював її до напівсмерті.

Важко хвора, морально принижена, Люба вирішила розлучитися із нелюдом. Суд віддав їй менших четверо діток. Недовго після цього топтала ряст: фізичні та душевні потрясіння зробили своє. І залишилися синочки напівсиротами. Поховали її в Рачині, провести колишню дружину в останню путь Євген за потрібне не вважав. Зате розпочав тяжбу зі старенькими, вимагаючи дітей, аби “прилаштувати їх у добрі руки”. Аж 12 судових засідань перенесли Ільчуки, поки позивача не позбавили батьківських прав і не зобов’язали сплачувати аліменти. Горе-батько на чотирьох дітей присилав аж 75 гривень. Між тим, тесть із тещею опікуються ними ось уже одинадцятий рік.

Не розкошують старенькі, бо пенсії в колишніх колгоспника і робітниці сушзаводу невеликі, як і соціальна допомога на кожну дитину (в межах 117 гривень). Лише на хліб потрібна щодень десятка, за місяць йде 7-8 літрів соняшникової олії. А одяг, взуття, шкільне приладдя? Діти є діти. Не балують їх у сім’ї, та бабуся частенько пиріжки пече, варення восени припасає. Тримають Ільчуки курей, порося, обробляють город.

Спостережливий читач зауважить, що мова йде лише про чотирьох онуків. Та ні ж бо. Живе з батьками і дочка Наталія, в якої сімейне життя теж пішло навкосяк. А в неї також двоє діток. Сердобольні старенькі навіть думки не припускали, що можна “відшити” онука та онучку. До того ж Наталя, робітниця кондитерської фабрики, намагається вносити лепту в загальний “котел”.

А потреби в юних чималі. Павло - студент медколеджу, Ірина та Дмитро навчаються в аграрному коледжі, Андрій - десятикласник, Микола - на два роки молодший, та й Сашко вже п’ятикласник. Хлопці мріють про комп’ютер, не проти мати мобільні телефони, прикупити дещо для занять спортом.

А тут ще й клопіт із найстаршим онуком. Валентин закінчив університет, але тяжко захворів. На зятя надія мала. Старенька бідкається : не має змоги часто їздити на Волинь. І не лише безгрошів’я допікає. У бабусі здоров’я - не вельми, високий тиск замучив, уже кілька років ходить, спираючись на палицю. Вранці піднімається з ліжка через силу, бо годувати всіх потрібно. Добре, коли Наталія не на зміні, підсобляє в клопотах. Але задля онуків, які стали рідними, готова терпіти й не таке. Правильно кажуть, що бабуся їх любить дужче від дітей. Все просить берегиня роду у Всевишнього, аби продовжив віку, дав здоров’я. Вважає першочерговим покликанням своїм і Омеляновим вивести в люди дітей, за яких відповідають перед совістю і пам’яттю дочки. Чи не тому серйозно зайнялася траволікуванням, використовує дари природи (збирають помічні зілля онуки та Наталія), аби не дати розгулятись “недугам”. Та й страждущим односельцям радо підсобляє.

Якось у телепередачі пані Оксана почула, що за рік в Україні при живих батьках сиротами стають 2,5 тисячі дітей, а в дитбудинках та інтернатах нині перебувають понад 100 тисяч хлопчиків і дівчаток. Сирота в інтернаті “коштує” 25 тисяч гривень за рік, тобто щомісяця на нього тратять 2 тисячі. Ільчуки не мають таких коштів, у них на всіх “чистими” витрати становлять трохи більшу суму. Зате дідусь із бабусею компенсують їх нестачу значно ціннішим капіталом - щирою приязню, непоказною любов’ю, справжнім родинним ставленням до кровинок, яким так потрібне міцне плече старших. Аби стати людьми, вміти багато, знайти місце в житті, вміти поділитись любов’ю з ближніми.

10.12.2009Василь ЯНОШІ


Переглядів: 1268

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1208 від 20.02.2025p.
¤ 
Як вживання кави впливає на водний баланс?

Як вживання кави впливає на водний баланс?

Кава присутня в житті багатьох людей. Рідко хто обмежу­ється 1 чашкою на день, зазвичай рахунок йде на 3 і більше порцій напою. Багато хто любить каву, але боїться її впливу на організм. Адже відомо, що кофеїн є діуретиком....

¤ 
Збив пішохідку на нерегульованому переході

Збив пішохідку на нерегульованому переході

Автопригода сталася 10 лютого близько 08:30 на вулиці Кулика і Гудачека у Рівному....

¤ 
Наркотики та майже 1000 патронів: острожанина викрили на незаконному зберіганні заборонених предметів

Наркотики та майже 1000 патронів: острожанина викрили на незаконному зберіганні заборонених предметів

45-річний острожанин і раніше був судимий за злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів....

¤ 
На Рівненщині розвиватимуть мережу ЦНАПів за допомогою партнерів зі Швеції

На Рівненщині розвиватимуть мережу ЦНАПів за допомогою партнерів зі Швеції

Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» допомагатиме громадам Рівненської області створювати та розвивати центри надання адміністративних послуг....

¤ 
Молодь Рівного навчала літніх рівнян як користуватись додатком «HELSI» в телефоні

Молодь Рівного навчала літніх рівнян як користуватись додатком «HELSI» в телефоні

8 лютого команда Молодіжної ради Рівного, в рамках проєкту «Зв’язок поколінь», який всіляко підтримується очільником громади Віктором Шакирзяном, вже вкотре відвідала територіальний центр соціального обслуговування громадян. Цього разу метою візиту було проведення тренінгу для людей поважного віку з користування смартфонами....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22796)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18688)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15666)
• Допомога під час карантину [967] (15640)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15380)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15281)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15201)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15144)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15143)
• Живи до ста! [965] (15077)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15023)
• Бюджет і ми… [965] (14989)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14872)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14853)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14715)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14655)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14332)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14331)

ТОП-15 свіжого номера:

• Молодь Рівного навчала літніх рівнян як користуватись додатком «HELSI» в телефоні (258)
• Як вживання кави впливає на водний баланс? (70)
• На Рівненщині розвиватимуть мережу ЦНАПів за допомогою партнерів зі Швеції (70)
• «На Рівненщині програма ментального здоров’я впроваджується за 4-ма напрямками», – Олександр Коваль (70)
• Як швидко заточити тупі ножиці? (68)
• «Верес» U19 вдруге переміг Буковину (68)
• Наркотики та майже 1000 патронів: острожанина викрили на незаконному зберіганні заборонених предметів (65)
• П’ятий тур турніру пам’яті Володимира Шморгуна (65)
• Чистимо ванну від жовтого нальоту та іржі (65)
• Печиво-брауні (65)
• Простий трюк для чищення столових приладів (64)
• Очищення лобового скла взимку (64)
• Найактивніші громади і заклади Рівненщини 2024 року (63)
• Видалення жирних плям з одягу за допомогою лимона і гірчиці (62)
• Збив пішохідку на нерегульованому переході (61)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"