Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №429 від 30.12.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Позиція

Місцеві ради - основа громадянського суспільства

Місцеві ради - основа громадянського суспільства

Нинішній депутатський корпус місцевих рад доволі мало спілкується з пресою. Це зрозуміло - до обласної, міських та районних рад депутати потрапляли за партійними списками, тому повинні у своїй діяльності в першу чергу керуватися рішеннями фракцій. Таким чином роль одного депутата- “партійця” набагато менша, ніж у їх попередників “мажоритарників”. Останні, обрані від конкретного виборчого округу, були змушені (звісно, якщо хотіли пройти на наступних виборах до ради) звітувати перед виборцями, а для місцевих депутатів найпростіший і найефективніший спосіб бути почутим виборцем - регіональні ЗМІ.

Минулі вибори до місцевих рад за партійними списками не лише привели до наших рівненських “парламентів” багато людей, яким було б важко виграти вибори за старою схемою, але й показали недостатній рівень самих партій, які мають власні фракції та депутатські групи.

Одним із небагатьох винятків з цього правила є керівник Рівненської міської організації Народної партії України, депутат Рівнеради Світлана Кирилівна БОГАТИРЧУК-КРИВКО (на фото).

Напередодні Нового року автор зустрівся з нею і попросив розповісти про її бачення розвитку органів місцевого самоврядування.

- Я вже багато років є депутатом місцевих рад і тому можу порівнювати, як працювали депутати раніше, а як - зараз. На превеликий жаль, нинішній склад нашого депутатського корпусу є доволі слабким. У першу чергу завдяки нинішній системі виборів. Більше року тому я ініціювала і домоглася, аби депутати Рівнеради проголосували за звернення щодо зміни нинішнього закону про вибори до місцевих рад. Нам це вдалося попри небажання значної частини депутатів. Як один із аргументів, я повідомила колегам, що передам до місцевих ЗМІ поіменний список тих депутатів, які проголосували проти. Тобто навіть ті депутати, що пройшли до нашої міської ради по партійних списках, розуміють всі недоліки цієї системи.

Народна партія України вважала і продовжує вважати, що потрібно негайно змінювати систему виборів до місцевих рад. Оптимальним варіантом було б повернення до перевіреної часом системи мажоритарних виборів, коли люди голосували за конкретного кандидата. Можливим є варіант з відкритими партійними списками, тоді б виборці бачили, кого саме вони обирають в ради від імені тієї чи іншої політичної сили. На нашу думку потрібно заборонити так звані “іменні блоки”, коли, користуючись авторитетом одного лідера, до рад проходять люди, що аж ніяк не можуть претендувати на статус представників інтересів громади. Фактично іменні блоки перетворюються у своєрідну профспілку імені когось. Якщо вже зберігати нинішню систему виборів, то потрібно в обов’язковому порядку, щоб партія, яка висуває своїх кандидатів до місцевих рад, була діюча та мала ідеологію. Ми маємо приклади, коли до деяких рад, щоправда, не у нашому регіоні, потрапляли представники партій, яких вже давно не існує на політичному небосхилі України.

Люди мають знати, за кого саме вони віддають свої голоси. Лише тоді новообрані депутати будуть працювати на благо територіальної громади, відчуваючи відповідальність за кожне прийняте рішення.

30.12.2009Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 30.12.2009p. 
На головну сторінку