Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №432 від 21.01.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Результати

Перший акт “Марлезонського балету”

Перший акт “Марлезонського балету”

Традиційно вибори в нашій державі є не просто демократичною процедурою, а скоріше нагадують бойові дії. Нинішні президентські перегони не є винятком з цього правила. Іноді навіть здавалося, що для деяких учасників змагань за вищу (хоча і не найвпливовішу посаду) в Україні результат є головним в їхній політичній кар’єрі. Так чи інакше, перший акт вистави під назвою “Передвиборчі перегони 2010” завершився, і час підбивати підсумки.

Не будемо переповідати результати перегонів в цілому по державі. Цікаво інше. Якщо проаналізувати регіональні підсумки голосування 17 січня, то картина симпатій виборців до кандидатів у різних областях нашої держави виглядає більш ніж цікавою.

Наприклад, у Львівській області перші п’ять місць за даними ЦВК зайняли:

Тимошенко - 34,7%

Ющенко - 30,76%

Яценюк - 11,04%

Янукович - 5,67%

Тягнибок - 5,35%.

На іншому кінці України, в Донецькій області, виборці віддали свої голоси за:

Януковича - 76%

Тігіпка - 7,21%

Тимошенко - 4,32%

Симоненка - 4,08%

Яценюка - 2,76%.

Порівнявши ці два результати, бачимо, що електоральні уподобання мешканців різних регіонів України не просто не співпадають - вони діаметрально різні.

Таким чином можна констатувати, що хто б не виграв другий тур виборів, новому президенту дістанеться у спадок дуже і дуже роз’єднана країна. На Сході та Заході більшість населення бачать майбутнім лідером країни різних людей, і цей конфлікт є тією міною уповільненої дії, яка може дуже серйозно вплинути на розвиток ситуації в державі на кілька наступних років. На жаль, наші політики доволі легковажно дивляться на цю ситуацію і реальних спроб об’єднати різні регіони нашої унітарної держави щось не спостерігається.

Іншим феноменом нинішніх виборів є програш двох із трьох найвищих посадовців України, які змагалися за президентське крісло. Маю на увазі Віктора Ющенка та Володимира Литвина. Обидва за підсумками голосування не на-брали навіть пристойні 10%. Не можна назвати дуже високими і результати Юлії Тимошенко в першому турі. На думку автора, подібні результати відображають загальну нелюбов народу до влади в цілому і до кожної окремої її гілки зокрема. Це також сигнал для всієї владної системи України, і сигнал доволі тривожний. Все більше людей не довіряють державним інститутам і не вважають їх захисниками своїх інтересів...

Переходячи від загальноукраїнських результатів до наших обласних, ми також бачимо доволі цікаву картину. Рівненщина залишається областю, де більше всього люблять і голосують за Юлію Володимирівну Тимошенко - 43,85% голосів виборців. Значно менше мешканців області воліють бачити президентом Віктора Федоровича Януковича - 12,48%. Менше, ніж в цілому по державі, набрав у нас Сергій Тигіпко - 10,63%. Трохи більше довіряють у нас Віктору Ющенку - 7,28%. Завдяки титанічній праці активістів Народної партії високого результату досяг в області Володимир Литвин - 7,06%. Замикає стрій лідерів перегонів на Рівненщині Арсеній Яценюк - 7,03%.

Підсумовуючи перший тур президентських виборів на Рівненщині, можна сказати, що вони відбулися порівняно тихо і є сподівання, що і другий тур пройде так само без революційних ексцесів.

Володимир КОНЄВ

Перед закінченням голосування довелося побувати на виборчих дільницях у селах Великий Олексин і Шпанів, що у Рівненському районі. Перше, що кинулося в очі, це настороженість як керівників, так і членів дільничних комісій, які побачили незнайомого чоловіка. Навіть посвідчення члена Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України не відразу зняла напруженість у спілкуванні. Чи це наляканість можливістю провокацій та спроб здійснити фальсифікації, або ж, можливо, зайва пересторога.

Втім, згодом вдалося спокійно поспілкуватися з головами дільничних комісій. З’ясувалося, що я перший журналіст, який завітав на ці виборчі дільниці. Та й газету “Рівне-Ракурс” у селах знають. Тому розмова вийшла цікава і пізнавальна. Як з’ясувалося, мешканці сіл голосувати йшли упродовж всього дня. Нарікань на роботу виборчих дільниць не було. Єдине, що знову не дуже якісними були списки виборців. Не всі селяни знаходили себе у реєстрі, тому й не могли проголосувати. Якихось інших порушень чи зловживань на цих дільницях, на щастя, не зафіксували.

У Великому Олексині над кабінками для голосування повісили образи святих, сподіваючись таким чином запобігти порушенням та фальсифікаціям. А ось у Шпанові в клубі члени дільничних комісій та спостерігачі змушені були сидіти у верхньому одязі, оскільки опалення у великій залі взагалі відсутнє. Довелося скористатися турецькими добре розрекламованими обігрівачами. Якщо говорити про результати голосування у першому турі, то в обох селах перше місце посіла Юлія Тимошенко, друге - Сергій Тігіпко, а третє - Віктор Янукович.

Володимир САДКО

Суттєвих порушень не було

17 січня правопорядок на виборчих дільницях Рівненської області забезпечували понад 1400 працівників міліції. Їм допомагали громадські формування з охорони громадського порядку, добровільні народні дружини, внутрішні війська та патрульна служба.

Напередодні виборів до органів внутрішніх справ надійшло кілька заяв про те, що представники окремих політичних сил продовжують агітувати за своїх кандидатів. Така інформація з’являлася й у день виборів. На виборчій дільниці в одному із сіл Острозького району спостерігач від ЗМІ агітував громадян проти одного з кандидатів, а спостерігач на дільниці в селі Новостав Рівненського району розповіла, що їй на вулиці запропонували за винагороду проголосувати за потрібне ім’я.

На дільниці в селі Осницьк Рокитнівського району місцевий житель демонстративно кинув у виборчу скриньку чистий аркуш паперу, а свій бюлетень повернув члену комісії, повідомивши, що відмовляється голосувати. У Рівному 26-річний чоловік взагалі не вкинув у скриньку заповнений бюлетень, натомість у Дубні жителька опустила туди відразу два.

До прокуратури області надійшло 20 заяв та повідомлень про порушення, пов’язані з виборами Президента України, з них шість скерували за належністю до відповідних окружних виборчих комісій.

Крім того, до прокуратури області надійшло 6 матеріалів УСБУ в області за фактом подання окремими особами в мережу Інтернет оголошень з пропозицією про продаж голосів.

21.01.2010



Рівне-Ракурс №10 від 21.01.2010p. 
На головну сторінку