Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №228 від 23.02.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Шкільні клопоти

Не хочеш вчитися? Примусять!

За злісні пропуски - у кримінальну міліцію

Часто вчителям шкіл доводиться стикатися з переконаннями учнів, мовляв, писати-читати вмію, то навіщо мені ваші синуси і косинуси? Та куди ж у наш час без навчання? Який стан освіти в Рівному на сьогоднішній день? Чи є серед молодих людей нині ті, хто й писати не вміє? На ці та інші питання відповідає начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому Віталій НОВАК.

- Віталію Георгійовичу, згідно з даними управління освіти, чи є в Рівному діти, які не відвідують школу і пропускають заняття?

- Відповідно до закону про загальнообов'язкову середню освіту, для того аби контролювати успішність учнів рівненських шкіл, проводимо перепис дітей і складаємо спеціальний банк даних. Крім того, постійно перевіряється відвідування уроків учнями загальноосвітніх шків, і на даний час у місті лише п'ятеро дітей часто пропускають заняття без поважних причин.

- Яким чином і чи взагалі можете повернути «прогульників» до навчання?

- Є кілька підходів, які застосовуються до таких дітей. Коли учень не з'явився на уроки без причини один день, дирекція школи повідомляє про це батьків, якщо дитина не приходить на заняття більше трьох днів, тоді вчитель відвідує учня вдома, аби дізнатися причину пропусків. Якщо вони не пов'язані з хворобою, залучається служба у справах неповнолітніх, у випадках злісного невідвідування звертаємося до дитячої кримінальної міліції. Функціонує також координаційна та регіональні ради, на які викликаються батьки для того, аби поспілкуватися з директорами шкіл, дільничними інспекторами та працівниками служби у справах дітей та неповнолітніх. Із дітьми проводять розмови психологи, які закріплені за кожним навчальним закладом, і, запевняю, це дає результат, адже рівень дитячої злочинності у місті значно скоротився.

- А яка ситуація з дітьми, наприклад, циган, які займаються жебракуванням?

- У закладах загальної освіти дітей-циган немає, адже в Рівному при ЗОШ №26 існує пришкільний інтернат, де й перебувають діти, схильні до бродяжництва. Там вони живуть, навчаються і здобувають знання. А з першого березня в місті буде відкритий консультативний пункт, де для підлітків проводитимуться іспити на підтвердження освіти за 9-11 класи. Для того, аби отримати атестат про закінчення випускного класу, кожна дитина здаватиме атестацію з усіх предметів шкільної програми.

Не забуваємо і про духовне збагачення молоді, адже без цього жодна людина не стане патріотом і справжнім захисником Батьківщини. Тому триває робота з впровадження предмета «Християнська етика», який викладатимуть досвідчені педагоги, які пройшли додаткову підготовку в Острозькій Академії.

- Вчителі інших предметів також вдосконалюють свою майстерність та вміння?

- На сьогодні у школах активно запроваджується використання новітніх інформаційних технологій не тільки на уроках інформатики, а й фізики, хімії та математики. Не завжди можна показати дослід з певними реактивами, тому його відтворюють на моніторі. Тому, щоб підготувати вчителів вправно використовувати можливості комп'ютера, з першого вересня створений Центр новітніх інформаційних технологій, який розміщений у навчально-виховному комплексі «Елітар». Також продовжується активна співпраця зі школами сусідніх та віддалених регіонів. Так, приязні стосунки з Польщею налагодили п'ять рівненських шкіл, з Німеччиною - три, з Францією - одна, тому невдовзі наші учні вирушать у гості до європейських сусідів, а ми прийматимемо закордонних гостей.

- Чи не покращиться ситуація із харчуванням у рівненських ЗОШ?

- З першого березня у всіх школах запроваджується повноцінне харчування, ціна якого становитиме не більше гривні 10 копійок. А в школах №2 і №26, де відкрито три спортивні класи, діти отримуватимуть харчування за нормативами спортсменів.

23.02.2006Наталія МОРОЗЮК



Рівне-Ракурс №10 від 23.02.2006p. 
На головну сторінку