Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №456 від 08.07.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Обговорення

Текстильник: культура без культури?

Текстильник: культура без культури?

Естетичний вигляд і загальний стан МПК “Текстильник” вже давно не відповідає статусу міського палацу культури. У жахливому стані дах, сцена, місця загального користування… Все це потребує нагального вирішення. А тут ще й як на зло, ніхто більше не хоче влаштовувати концерти у великій залі…

За словами заступника міського голови Галини КУЛЬЧИНСЬКОЇ, “Текстильник” повинен стати справжнім закладом культури та спорту. Задля цього планують розірвати договір оренди з більярдним клубом “Піраміда”, забуваючи, що гра на більярді - це один із видів спорту! Далі - позбутися точки продажу курей-гриль, сусідство якої найбільше розлютило пані Кульчинську, та диско-клубу “Холідей” - некультурного і аморального закладу.

На місці “Холідею” має з’явиться спортивна зала, що належатиме місту і де діти навчатимуться безкоштовно. Наразі тривають переговори з Фондом братів Кличків для отримання гранту, який забезпечить фінансування створення там боксерської зали світового рівня.

Землю, площею 2 гектари, яка знаходиться навколо палацу, планують назавжди закріпити за ним через сесію Рівнеради. Там з’явиться парк, дитячий майданчик, та навіть, у що не сильно віриться, відкритий басейн для громадського користування за символічну плату.

Обіцяємо - не розвалиться

Але чиновники вважають, що найбільша проблема “Текстильника” сьогодні - це жахливий стан даху. Якщо вже найближчим часом не зробити його ремонт, навіть страшно уявити, що може статися з будівлею та людьми, які в ній працюють. Ремонт обіцяють зробити вже у поточному році, мовляв, привезли спеціалістів з Києва, які його проведуть швидко та якісно - як для себе. Обіцяють спеціалісти порекомендувати сучасне обладнання на заміну старому й ненадійному. Для цього варто лише знайти 250-300 тисяч гривень.

Хто дасть грошей?

Як зазначив директор Палацу Олександр ЛЕВ-ШУК, міська влада (яка фінансує лише зарплату працівників та частину комунальних послуг) готова вкладати кошти у ремонт та вдосконалення закладу. Чекають лише на вдалу концепцію розвитку, яка б і затрати окупила, і дохід приносила. Позаяк коштів, які отримує Палац за оренду приміщень та залу не вистачає. Саме тому пан директор вирішив з’їздити до столиці(!) та спитати там, а за яку ж суму подібні заклади надають приміщення в оренду. По його поверненню міські розцінки змінили ледве не на київські. В результаті це призвело до масового розірвання договорів. Наразі КВН проходить у театрі ляльок, виставки переїхали до “Хіміка”, а церква “Осанна” орендує органну залу. Навіть, коли “Полісянка” захотіла влаштувати свій концерт і запросити рівнян, їй, кажуть, “загнули” таку ціну за оренду зали, що весь запал пройшов. “Текстильник” пустує вже четвертий місяць, тому виникає риторичне запитання: якщо небажання знизити оренду для і до того не багатих людей більше за нульовий прибуток, що веде до банкрутства “Текстильника”, значить це комусь потрібно?

Як заробити?

А чому б, наприклад, не започаткувати гастрольний тур зірок? Це стало б постійним та значним джерелом прибутку, так як наші люди, погодьтесь, професійний спів та танці люблять, от і за квитки грошей не пошкодують. Потрібно лише правильно розрахувати цінову політику, вміло зіставивши можливості та побажання наших мешканців.

Отож, матимемо надію, що враховуючи всі переваги Палацу “Текстильник” (наприклад те, що там найбільша площа серед подібних закладів не лише у нашому місті, а й серед інших обласних центрів), керівництво проводитиме чіткі та вірні кроки по створенню з нього сучасного центру культури та відпочинку, яким би ми пишалися.

08.07.2010Дмитро ГУБАНОВ



Рівне-Ракурс №10 від 08.07.2010p. 
На головну сторінку