Починаючи з липня в Україні зросла мінімальна зарплата, й нині вона становить 375 гривень. Це означає, що доходи українців стали більшими. До речі, відтепер власні заощадження можна зберігати і в рублях. Російська валюта віднині набула статусу конвертованої.
Якщо раніше працівники банків рекомендували зберігати гроші у гривнях, доларах, євро чи золоті, то нині до цього ряду додається ще й російський рубль. Це досить вигідно для вітчизняних бізнесменів, які співпрацюють з російськими фірмами та підприємствами. Втім, самі банкіри цієї думки не поділяють.
- У нас іще ніхто не зберігає заощадження в російській валюті, - зазначила кореспонденту “РР” керуючий філією банку “Фінанси і Кредит” в Рівненській області Надія Плютинська. - Сумнівно, що взагалі з’являться такі бажаючі. Спочатку Росія повинна відкрити “ворота” для українського бізнесу. Адже заборона ввозити молочну та м’ясну продукцію дуже сильно фінансово зачепила місцевих виробників. Зокрема - й у Рівненській області.
Втім, експерти переконані, що зі зростанням цін на енергоносії, рубль поступово зміцнюватиме свої позиції. За деякими прогнозами, співвідношення гривня - рубль незабаром може становити 1,9.
Не бояться наші банки й надалі видавати різноманітні кредити. Експерти свого часу вказали, що темп кредитування населення збільшується, а залучення коштів навпаки - зменшується.
- Нас це не стосується, - переконана керуючий Рівненською філією банку “Надра” Антоніна Озімковська. - У нас між видатками та залученням коштів, чи то у вигляді депозитів, чи інвестицій існує баланс, якого ми жорстко дотримуємося. Можливо, в інших банках такого немає.
Однак кредитуванням на купівлю, скажімо побутової техніки, займаються й інші фінансові установи. У них ризик виконання операцій дійсно вищий.
- На всі 100 відсотків упевнена, що видані кошти нам повернуть, інакше техніка, на яку брали кредит, залишається у нас, - розповіла голова кредитної спілки “Пріоритет”, член спостережної ради кредитних спілок України у Рівненській і Волинській областях Тетяна БАЙБАРА. - А ось схема, за якою працюють інші, коли кредит оформляють за 20-30 хвилин, дуже небезпечна для самої установи. На моє переконання, імовірність повернення коштів там становить 40-50 відсотків. Адже без довідки про прибутки неможливо встановити платоспроможність клієнта. Тому, думаю, що у подібних установах часто виникає проблема неповернення коштів.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |