Сьогодні у Рівному налічується понад 20 будинків підвищеної поверховості (висотою понад 26,5м). Основною опорою у забезпеченні пожежної безпеки таких будинків є автоматичні установки пожежної сигналізації, димовидалення та система внутрішнього водопроводу. Проте, як свідчить практика, у більшості будинків міста такі системи переважно несправні, що є грубим порушенням вимог пожежної безпеки.
Призначення пожежної сигналізації полягає у швидкому виявленні пожежі, своєчасному виклику пожежних підрозділів та оповіщення про пожежу людей, що перебувають у зоні можливої небезпеки. Дана перевага дає змогу швидко локалізувати осередки пожежі, здійснити евакуацію та вжити необхідних заходів щодо гасіння пожежі.
Система димовидалення призначена для швидкого видалення диму, продуктів горіння та мінімізації його потрапляння на шляхи евакуації. Під час великих пожеж загибелі людей, переважно, сприяють не відкритий вогонь і навіть не високі температури горіння, а саме наявність їдкого, щільного диму.
При спрацюванні системи пожежної сигналізації, одночасно вмикаються насоси-підвищувачі внутрішнього протипожежного водопроводу, що у випадку пожежі дає змогу рятувальникам успішно ліквідувати пожежу, за рахунок безперебійної подачі води у пожежні кран-комплекти, котрі розташовані на поверхах висотних будівель.
Для того, щоб запобігти подібним небезпекам і знизити ймовірність загибелі, необхідно відновлювати роботу існуючих систем, а також постійно підтримувати їх у працездатному стані.
Слід зауважити, що переважна більшість під’їздів до висотних будівель перекрита автомобілями мешканців будинків квартир, які нехтують елементарними правилами пожежної безпеки наражаючи на небезпеку себе та своїх близьких.
Враховуючи наявну проблематику, службою порятунку Рівненського міськрайонного управління внесено пропозиції до Муніципальної програми сталого розвитку м. Рівного на 2018-2022 роки, щодо передбачення співфінансування проектів із відновлення та встановлення систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості у співвідношенні: міський бюджет – 85%, громада та спонсори – 15%. Даний проект вже почав цікавити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків м. Рівного, як приклад – це ОСББ «Монтажник», які мають намір відновити системи протипожежного захисту у 14-ти поверховому житловому будинку та розробили проектно-кошторисну документацію.
Варто підкреслити, що відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», забезпечувати належний протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку є обов’язком кожного співвласника.
Тож не зайве наголосити мешканцям будинків підвищеної поверховості подбати про власну безпеку й безпеку для своїх рідних та близьких людей. Адже життя –це найвищацінність для кожного з нас.
¤ Рівнянин виборов золоту медаль на Чемпіонаті України2-4 квітня у місті Київ відбувся Чемпіонат України серед кадетів з греко-римської боротьби....
| | ¤ Міський голова Рівного: «Влада не може допустити, щоб команда не мала бази у рідному місті»Представники народного клубу, вболівальницької спільноти та влади міста обговорили план взаємодії щодо виділення земельної ділянки у Рівному для будівництва спортивної бази. Участь у зустрічі взяли міський голова Рівного Олександр Третяк, його профільний заступник Олег Піщанський, депутат Рівнеради і архітектор Дмитро Котляров, гендиректор народного клубу Верес Антон Назарук, члени наглядової ради клубу Юрій Фалко і Валентин Ляхов....
|
¤ Верес здобуває вольову перемогу над Кременем!Пропустивши першим, Верес вдруге у сезоні здобув вольову перемогу над Кременем. Рівняни продовжили переможну серію у чемпіонаті до восьми матчів поспіль....
| | ¤ Як картопля провокує підняття артеріального тискуВисокий кров’яний тиск, відомий як гіпертонія, може призвести до серйозних серцевих проблем. Щоб запобігти підвищенню тиску, слід крім іншого уникати вживання картоплі, приготовленої трьома способами....
|
¤ Потрапив під потяг передаючи передачуЕкіпаж групи реагування відділення поліції № 6 (м. Здолбунів) третього березня близько 18:40 саме повертався із виклику. Перечекавши перед шлагбаумом поки проїде потяг, переїхали залізничний переїзд. В цей час до них підбігла перелякана жінка й повідомила, що чоловік потрапив під потяг і травмувався....
| | ¤ Як захиститися від колекторів? Рішення нового законуДії колекторів нерідко межують із порушенням закону. Минулого року Національний банк України (НБУ) отримав понад дві тисячі скарг від боржників, які стосувалися поведінки представників колекторських компаній. Зокрема, скаржилися на погрози, цілодобові дзвінки, тиск на рідних і друзів, поширення особистої інформації. Досі ж українське законодавство жодним чином не регулювало діяльність колекторів. Приборкати проблему має новий закон, який встановлює чіткі вимоги до роботи таких компаній. Деталі дізнавались експерти Центру громадського моніторингу та контролю....
|
|