Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №612 від 18.07.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Січень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Лютий 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Новини Рівне
QRcode

#Консультація

Обережно! Ентеровірусна інфекція

Обережно! Ентеровірусна інфекція

Міське Управління Державної санітарно­епідеміологічної служби у Рівненській області повідомляє, що за даними Міністерства охорони здоров’я Російської Федерації на території Ростовської, Липецької, Курської, Ніжегородської областей Росії спостерігається суттєвий підйом захворюваності на ентеровірусну інфекцію.

Зокрема, станом на 01.07.2013 року на ентеровірусну інфекцію захворіло 189 осіб у Ростові­на­Дону. У 55 із них був діагностований серозний менінгіт. Від хворих ізольовано ентеровірус 71­го типу. Серед осіб, які захворіли, більшість становили діти дошкільного віку, які відвідували дитячі дошкільні заклади. Захворювання переважно протікало в середній і важкій формі та починалося з високої температури, менінгіальних симптомів, стоматиту. Зареєстровано один смертельний випадок у дитини. На сьогодні виявлення нових випадків захворювань припинилося.

У м. Єлець Липецької області на ентеровірусну інфекцію захворіло 288 осіб. Від хворих було ізольовано ентеровіруси ЕСНО 36­го та 6­го типів, відмінні від типу збудника, що спричинив захворювання в Ростові­на­Дону. Клінічно захворювання перебігає у більш легкій формі ніж у хворих в Ростові­на­Дону.

У Москві з діагнозом “ентеровірусна інфекція” на стацлікуванні знаходиться 51 дитина.

Географія ентеровірусних хвороб охоплює всі континенти та країни світу. Захворювання можуть перебігати у вигляді спорадичних (поодиноких) випадків або епідемічних спалахів.

В Україні реєструються поодинокі випадки ентеровірусної інфекції.

Ентеровірусна хвороба ­ це велика група інфекційних захворювань, які об'єднує однаковий механізм зараження, схоже протікання, висока контагіозність (заразність) збудників, здатність збудників протягом тривалого часу виживати в об'єктах навколишнього середовища.

Ентеровірусна хвороба викликається ентеровірусами, серед яких нараховується понад 70 типів збудників. Найбільш поширені ЕСНО, Коксакі А і В, 68, 69, 70, 71 типи ентеровірусів.

Резервуаром і джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій.

Ця небезпечна інфекція вражає тільки людей. Зараження відбувається різними шляхами, у тому числі повітряно­крапельним (як і збудники звичайної застуди чи грипу) і фекально­оральним, зокрема при контакті з хворим через немиті руки, продукти харчування, столовий посуд та забруднену воду. Хворіють частіше за все діти віком від 3 до 10 років. Окрім того, хвороба часто зустрічається серед груп населення з низьким рівнем життя та в тропічних країнах із неналежними санітарно­гігієнічними умовами проживання. У помірному кліматі ентеровірусні інфекції частіше зустрічаються в літньо­осінній період, так як збудники пристосувалися до високих температур. У тропіках не відмічено сезонних коливань, відтак ентеровірусна інфекція реєструється постійно протягом року.

Чинники передачі – вода, овочі, руки, іграшки тощо, забруднені ентеровірусами.

Для ентеровірусної хвороби характерним є поліморфізм клінічних проявів захворювання. У 85% випадків захворювання перебігає безсимптомно, у 12­14% діагностуються легкі форми захворювання, і тільки 1­3% випадків можуть мати тяжкий перебіг. Найчастіше це серозний менінгіт, енцефаліт, гострий параліч, міокардит, гепатит тощо.

Основними клінічними симптомами викликаного ентеровірусами серозного менінгіту є висока температура, головний біль, блювота, не пов’язана з прийомом їжі, гіпертонус м’язів потилиці, біль у спині та животі, нежить, висипи на шкірі та слизових оболонках. Ентеровірусна інфекція часто проявляється у вигляді “літнього” грипу ­ так звана “триденна лихоманка” з катаральними явищами (нежить, першіння в горлі, сухий кашель) та кишковими симптомами (болі в животі, діарея, блювота). Не зважаючи на різноманітні прояви, поодинокі випадки хвороби діагностують клінічно, а при епідемічних спалахах проводять лабораторне підтвердження діагнозу. У залежності від форми, хвороба триває від 5 до 21 дня.

Профілактика.

Методи специфічної профілактики (вакцинація) проти ентеровірусних захворювань не розроблені. Заходи неспецифічної (індивідуальної) профілактики ентеровірусних захворювань такі ж, як при гострих кишкових інфекціях ­ використовувати тільки кип’ячену або бутильовану воду, ретельно мити перед вживанням фрукти та овочі, дотримуватись правил особистої гігієни, купатися в спеціально відведених для цього місцях.

18.07.2013Лікар­епідеміолог Світлана ЗЯТКЕВИЧ


Переглядів: 1571

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1226 від 18.02.2026p.
¤ 
Перший ювілей пастора з Рівного

Перший ювілей пастора з Рівного

Пастор церкви "Христос є відповідь" Тарас Сень розповідає про свою місіонерську діяльність, який виповнилося п'ять років:

...

¤ 
1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

У Рівному презентували роботу оновленої «Гарячої лінії Рівненської громади – 1553», яка покликана забезпечити оперативну, прозору та зручну взаємодію жителів із міською владою.

...

¤ 
Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

У Рівненській обласній інфекційній лікарні РОР працюють дві спеціалізовані мобільні мультидисциплінарні паліативні команди (МДК), які надають комплексну допомогу пацієнтам із невиліковними захворюваннями безпосередньо за місцем їхнього перебування.

Йдеться про паліативну допомогу — лікування, що не спрямоване на одужання, а має на меті полегшення стану людини та покращення якості її життя. Таку підтримку можуть отримати пацієнти з онкологічними захворюваннями, після інсультів, із хронічною серцевою недостатністю, цукровим діабетом, деменцією, хворобою Альцгеймера та іншими важкими станами....





Найпопулярніші статті:

• Рiвне-Ракурс Популярна громадсько-політична обласна газета. Тираж 16 000 екз. на тиждень Передплатний індекс 23429 [0] (27499)
• Розшифровка аналізу крові: [841] (24328)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (22270)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (21623)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (21602)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (21426)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (21375)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (21140)
• Живи до ста! [965] (21113)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (20746)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (20394)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (20200)
• Допомога під час карантину [967] (17236)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (16700)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (16550)
• Бюджет і ми… [965] (16241)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (16198)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15980)

ТОП-15 свіжого номера:

• Перший ювілей пастора з Рівного (1098)
• Хто і на яких умовах може пролікуватися в Корецькій водолікарні (794)
• Розвідники ГУР МО отримали потужні зарядні станції від волонтерів «Української команди» (752)
• Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома (409)
• Як безпечно користуватися газовою поверхнею (271)
• «Українська команда» продовжує допомагати нашим захисникам (239)
• 20-й армійський корпус отримав машину «швидкої допомоги» від «Української команди» (227)
• Яблучні млинці (185)
• Як вибрати вбудовану мікрохвильовку (146)
• «Українська команда» передала партію дронів батальйону «Свобода» на один з найгарячіших напрямків (120)
• «Сердечні» булочки (110)
• 1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями (94)
• «Українська команда» передала партію потужних зарядних станцій батальйону безпілотних систем «Хорт» (69)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2026 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"