- Так, проблема існує, і вона доволі серйозна. Я пам’ятаю, якими шаленими темпами будувалося в Рівному житло, школи, дитячі садки, об’єкти соціально - побутового призначення у вісімдесяті роки.
Однак тодішній будівельний бум мав і свій зворотній бік - часто об’єкти здавалися поспіхом, зі значними недоробками. Коли я обіймала посаду завідувачки міського відділу освіти, ми розробили програму “Дахи” в освіті, що передбачала поступову заміну існуючих дахів на шатрові.
Що ж стосується житла, то тут ситуація, на мою думку, дуже й дуже складна. Негайного капітального ремонту потребують більше сотні дахів багатоповерхівок. У наших ЖЕКів немає грошей навіть на поточний ремонт дахів і, я думаю, за нинішніх умов у державі навряд чи вони їх будуть мати.
Одним із варіантів подолання “дахової кризи” є залучення інвесторів. Якщо інвестори бажають працювати у Рівному - відкривати магазини, будувати офісні та житлові комплекси тощо, візьмуть на себе часткове фінансування ремонту дахів, міська влада знайде можливість долучитися до нього. А ті дахи, де можлива добудова мансардних поверхів, за згодою мешканців будинків, будуть на чесних і відкритих аукціонах розподілені серед бажаючих підприємців. Я впевнена - за кілька років напругу в даній ситуації вдасться зняти.
Хочу відзначити - якщо ми вже сьогодні не почнемо цей процес - то вже завтра може бути пізно. Досвід сусідніх обласних центрів, зокрема, міста Львів, де через проблеми з підтриманням у належному стані житлового фонду вже були непоодинокі нещасні випадки, повинен стати для нас, рівнян, серйозною пересторогою.