Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №476 від 03.12.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Квітень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Таке життя

Оце все заради сім’ї?

Катруся бачила, відчувала - з Юрком щось діється. Дивний якийсь. При розмові навіть в очі не дивиться, викручується, відмовляючись від зустрічей з нею. Плутає слова, відмовки знаходить такі, що за милю видно: шиті білими нитками. Та вона, вважаючи хлопця своїм й звикнувши до нього за три роки зустрічей, знаходила тій незвичній поведінці виправдання. Певно, в Юрка наразі важкий період, з роботою не ладиться - попередню пропозицію скасували і тепер він в пошуках нового місця. Та й удома не все гаразд: батьки, схоже, всерйоз налаштувалися на розлучення. Такий, мабуть, період? Треба їй звикнути до цього. Треба підтримати. При нагоді спробує делікатно зазирнути у душу, поговорити відверто, пожаліти. Але ж раніше для цього особливих зусиль не треба було: він сам це робив.

Нагода поговорити трапилася через годину, коли він зателефонував й пісним голосом сказав, що сьогодні не може зус-тріти її з роботи. Не встигла Катруся озватися, як у відповідь - короткі гудки. Набрала звичний номер, яким раніше рясніла сторінка отриманих дзвінків.

- Що іще? - Зовсім безбарвно, з нотками роздратування.

- Я хотіла запитати... - Від хвилювання - пауза. - Ти нічого не хочеш мені сказати?

- Сказав уже. Не можу сьогодні. Зайнятий. І взагалі не до того.

- Що за настрій, що за тон? Сталося що?

- Слухай! Не діставай! Все! Завтра зідзвонимося.

За декілька годин Юрко, правда, озвався. Сказав, що вона, мабуть, була права: не повинен він з нею так говорити. У Катрусі відлягло від серця. Але ненадовго. Як кажуть, чим далі в ліс, тим більше дров. Їх незрозуміла суперечка поглиблювалася. Вона декілька разів намагалася викликати Юрка на відверту розмову, але нічого путнього не вийшло. А вони ж мали влітку одружитися. Не знає, як у Юрка, а в неї вдома повним ходом налаштувалися на весілля. Він же наразі про це й не згадував. Одного разу все-таки сказав:

- Ти повинна мене зрозуміти. Батьки… Це все… Я так заплутався, втомився.

Вона доторкнулася до його волосся. Від несподіванки - відсахнувся і продовжив:

- Я вирішив почекати з весіллям.

- Ти вирішив? А це мало б бути наше спільне рішення.

- Знову починаєш? З тобою неможливо говорити! Так, це я так вирішив. Батьки розлучаються, важкий період. Не до весілля. Маму треба підтримати. Зараз це буде найкраще: і для твоєї сім’ї, і для моєї.

- І для моєї? Ти так думаєш?

На очах в Катрусі закипали сльози, але вона не хотіла показувати своєї слабкості. А вже за десять хвилин, коли Юрко ще й сказав, що їм треба зро-бити перерву в стосунках, якийсь час не зустрічатися, вона дала волю почуттям й сльозам у підсобному приміщенні магазину, де працювала її подружка зі шкільної парти. Та заспокоювала банальними словами:

- Та облиш ти! Всі вони, чоловіки, однакові: сьогодні кажуть, що найкращої, ніж ти, в світі немає і, взагалі, це почуття - з категорії неземних, а проходить певний час - й за наступною спідницею. Певно, ті ж слова, ті ж погляди... І, затям, та ж поведінка. Так що наступну чекає подібна доля - трохи присмачена часовими змінами, але у суті своїй - однакова.

- Що ти таке говориш? - Розмазюкавши тіні по щоках, округлила очі Катруся. - У нього зовсім не так - він за сім’ю хвилюється. І за мою також. Каже, що так буде краще. Я вірю йому. За цих три роки він ні разу мене не обманув.

- Ти впевнена?

Катруся зупинилася на півслові. У пам’яті зринуло декілька сцен, декілька моментів, коли Юрко поводився якось дивно. Було, вранці, після декількох днів мовчання, винувато казав, що вчора зійшов з колії. Вона не допитувалася, з якої колії, а тепер... Може, й правду каже подруга? Та ні? Не може так її Юрко, якого вона вважала цілим світом.

- У нього, крім мене, нікого немає...

- Я не хотіла тобі казати, - озвалася подруга, - але, якщо ти так хочеш...

- Нічого я не хочу! - Закрила обличчя руками Катруся. - Ні, хочу.

- Я сьогодні не маю часу витирати тобі сльози. Та й треба тобі поки що поплакати. Страждання, кажуть, людину возвеличують.

- Та не насміхайся ти, - вже більш мирно сказала Катруся.

- О! Трохи світліше. Ще усміхнешся - і...

Світліше Катрусі не стало: ані наступного дня, ані через місяць. У дні, коли було по-особливому важко, так хотілося почути Юрків голос, але стримувала себе. Нехай іде все, як іде.

А зустріч з ним вирішив випадок.

- Час тобі сказати, що обіцяла, - дзвінок від подруги, - якщо є бажання пересвідчитися, що твій коханий - не рожевий слоник, яким ти його собі уявляла, - мерщій до мене.

Це повідомлення Катрусю заінтригувало. Краще не поспішала б. Подруга вперто потягла за собою парковою доріжечкою, припорошеною першим жовтим листям.

- Дивися, - показала на пару, що мирно сиділа за столиком.

Теплі (на відстані відчувається) обійми юнака. Злива золотого волосся його супутниці на юначі плечі. Інтимна розмова.

- Ще тільки повітряних кульок у вигляді сердечок не вистачає, - пожартувала подруга, але спіткнулася через болісний погляд Катрусі. Задзвенів телефон й за мить подругу вітром здуло з парку: викликали терміново на роботу. Ще встигла сказати, аби Катруся зайшла за нею, разом підуть додому. Та, заворожено спостерігаючи за “своїм” Юрком, очам повірити не могла. Набрала номер:

- Доброго вечора, любий. Оце все заради сім’ї?

Юрко гарячкувато озирнувся на всі боки, але помітити Катрусю було непросто. Вона ж продовжувала:

- Брехливий ти наскрізь і без совісті.

- Давай не будемо, - піднявся з-за столу й відійшов.

- Боїшся поранити свою пасію? Чого ж? Готував би заздалегідь до того, що може бути боляче. Знаєш, а я тобі вдячна. Ти навчив, як можна любити і як ненавидіти.

- Ти мене ненавидиш?

- Та ні. Вже байдуже. Поки що ненавиджу почуття між людьми і не знаю, чи зможу вірити ще колись. Прощавай. Не повторюй помилок і будь щасливим.

Катруся гірко плакала на лавці під вербою, що плаче вічно. Чоловік із пакетом та з палицею в руках, стурбовано запитав:

- У тебе, дитино, хтось помер? Вона кивнула.

- Не плач - таке життя. Нічого не зміниш і нічого іншого не вигадаєш.

- Таке життя, - повторила за ним. - І жити треба, навіть після того, як обманюють, навіть після того, як людям уже не віриш.

І падало під ноги жовте листя. Запорошував листопад порожній столик, за яким тільки-но сиділи двоє…

03.12.2010


Переглядів: 1812

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1226 від 17.04.2026p.
¤ 
Перший ювілей пастора з Рівного

Перший ювілей пастора з Рівного

Пастор церкви "Христос є відповідь" Тарас Сень розповідає про свою місіонерську діяльність, який виповнилося п'ять років:

...

¤ 
1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

У Рівному презентували роботу оновленої «Гарячої лінії Рівненської громади – 1553», яка покликана забезпечити оперативну, прозору та зручну взаємодію жителів із міською владою.

...

¤ 
Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

У Рівненській обласній інфекційній лікарні РОР працюють дві спеціалізовані мобільні мультидисциплінарні паліативні команди (МДК), які надають комплексну допомогу пацієнтам із невиліковними захворюваннями безпосередньо за місцем їхнього перебування.

Йдеться про паліативну допомогу — лікування, що не спрямоване на одужання, а має на меті полегшення стану людини та покращення якості її життя. Таку підтримку можуть отримати пацієнти з онкологічними захворюваннями, після інсультів, із хронічною серцевою недостатністю, цукровим діабетом, деменцією, хворобою Альцгеймера та іншими важкими станами....

¤ 
СБУ закликає громадян бути пильними та дотримуватися правил безпеки під час Великодня

СБУ закликає громадян бути пильними та дотримуватися правил безпеки під час Великодня

Служба безпеки фіксує регулярні спроби ворога дестабілізувати ситуацію всередині України, зокрема напередодні та під час великих релігійних свят, таких як Великдень. Попри заяви країни-агресора про так зване «перемир’я», ворожі спецслужби не відмовляються від своїх планів, продовжують працювати проти України та вдаватися до інформаційно-психологічних спецоперацій, провокацій, терактів та диверсій.

...

¤ 
ДТП за участю мотоцикліста у Рівному

ДТП за участю мотоцикліста у Рівному

Автопригода сталася вчора, 15 квітня, близько 20 години на вулиці Соборній.

...

¤ 
Де на Рівненщині можна отримати «Доступні ліки»: три зручні можливості

Де на Рівненщині можна отримати «Доступні ліки»: три зручні можливості

Програма «Доступні ліки» продовжує розширювати доступ до медикаментів для жителів області. Отримати необхідні препарати можна одразу у трьох форматах.

...





Найпопулярніші статті:

• Рiвне-Ракурс Популярна громадсько-політична обласна газета. Тираж 16 000 екз. на тиждень Передплатний індекс 23429 [0] (29611)
• Розшифровка аналізу крові: [841] (24768)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (24257)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (23605)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (23603)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (23451)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (23403)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (23215)
• Живи до ста! [965] (23093)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (22745)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (22386)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (20534)
• Допомога під час карантину [967] (17510)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (17052)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (16789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (16485)
• Бюджет і ми… [965] (16467)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (16217)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Українська команда» передала бійцям спецпідрозділу ГУР «Артан» чергову партію FPV-дронів (1883)
• Перший ювілей пастора з Рівного (1651)
• Хто і на яких умовах може пролікуватися в Корецькій водолікарні (1538)
• Розвідники ГУР МО отримали потужні зарядні станції від волонтерів «Української команди» (1053)
• Яблучні млинці (869)
• Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома (764)
• «Українська команда» передала партію зарядних станцій батальйону «Волинь» Української добровольчої армії (670)
• «Українська команда» продовжує допомагати нашим захисникам (620)
• Як безпечно користуватися газовою поверхнею (568)
• 20-й армійський корпус отримав машину «швидкої допомоги» від «Української команди» (564)
• «Українська команда» передала партію дронів батальйону «Свобода» на один з найгарячіших напрямків (489)
• 1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями (462)
• «Українська команда» передала партію потужних зарядних станцій батальйону безпілотних систем «Хорт» (448)
• Як вибрати вбудовану мікрохвильовку (445)
• «Сердечні» булочки (402)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2026 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"