Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №485 від 27.01.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Травень 2021p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Червень 2021p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Новини Рівне

#Відповідь на матеріал

Альма-матер для 60 тисяч випускників

На веб-сайті Рахункової палати України розміщено повідомлення “Проблеми одного вищого навчального закладу як дзеркало невирішених державних проблем”, підготовлене за матеріалами звіту, виконаного Департаментом з питань науки та гуманітарної сфери і територіальним управлінням по Львівській, Волинській, Рівненській та Тернопільській областях.

У жовтні-листопаді 2010 року Рахункова палата України провела у НУВГП перевірку ефективності використання коштів Держбюджету, виділених у 2008-2009 рр. та за дев’ять місяців 2010 року.

У звіті про результати аудиту зокрема відзначено, що підготовка фахівців у навчальному закладі спрямована на комплексне вирішення питань конкретних секторів економіки України. У то же час, відмічено, що “40 відсотків державного замовлення на підготовку кадрів, що доведені університету у 2008-2010 роках, припадає не на профільні, а на універсальні спеціальності”.

Виникає запитання: чи немає у цих двох висновках протиріччя? Основним документом, що визначає профіль роботи університету, є його Статут. А він визначає головним напрямом діяльності навчального закладу “підготовку фахівців відповідних ОКР згідно з державним замовленням і договірними зобов’язаннями”.

Спеціальностями, що є непрофільними для ВНЗ, можна вважати ті, що не відповідають основним напрямам освітньої й наукової діяльності, визначеним у Статуті університету. Натомість освітня діяльність НУВГП здійснюється чітко до напрямів, визначених у його Статуті, та відповідає вимогам, зазначеним у ст.25 ЗУ “Про вищу освіту”.

Що ж до незабезпечення випускників університету роботою, то упродовж 2008-2010 рр. не отримали направлення на роботу 130 з 2232 випускників, які навчалися протягом цього періоду за кошти Держбюджету, - а це менше шести відсотків випускників.

Відповідно до Постанови КМУ від 22.08.1996 року №992 “Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за кошти Державного бюджету України”, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади за рік до закінчення навчання повинні укласти контракти з виконавцями держзамовлення відповідно до кількості замовлених місць і передати перелік місць працевлаштування та умови, які вони зобов’язуються створити випускникам. Оскільки це положення не виконується уп-родовж багатьох років, то університет змушений самостійно вирішувати питання забезпечення робочими місцями випускників, які навчалися за кошти Держбюджету.

Окрім того, у зв’язку із зміною форми власності багатьох підприємств та організацій наприкінці 90-х років, виникло питання про направлення на роботу випускників вищих навчальних закладів у недержавний сектор економіки. Університет звернувся за поясненнями до Міносвіти і науки України, звідки лист №1/11-2595 від 05.06.2001 за підписом заступника Міністра Степка М.Ф., де сказано: “Враховуючи ситуацію, що склалася на ринку праці за умов переходу до соціально-орієнтованої економіки, формування різних секторів власності, вищі навчальні заклади мають максимально сприяти працевлаштуванню випускників, які навчалися за кошти Державного бюджету. Їх направлення до недержавних підприємств та організацій можливе за умов виконання всіх угод про підготовку кадрів, укладених з державними підприємствами”. Відповідно ж до ЗУ “Про вищу освіту” (ст.56), випускники вищих навчальних закладів вільні у виборі місця роботи.

У звіті Рахункової палати України зазначено, що залишається законодавчо неврегульованим порядок формування тарифів за проживання в студентських гуртожитках. Зокрема, відсутня методика розрахунку витрат, штатні нормативи визначення граничної чисельності адміністративно-управлінського та обслуговуючого персоналу гуртожитків. За період, що перевірявся, оплата праці дирекції студмістечка та обслуговуючого персоналу гуртожитків №1-6 в сумі 2706,3 тис. грн. проводилася за рахунок загального фонду бюджету і підставою для цього були затверджені штатні розписи МОН України. Саме затвердження штатного розпису міністерством в розмірі загального та спеціального фондів є дозволом для проведення даних видатків. Також було використано кошти загального фонду на оплату комунальних платежів по гуртожитках в сумі 1834,4 тис. грн. Жодних нормативних та законодавчих заперечень щодо неправомірності віднесення видатків на заробітну плату та комунальні платежі на утримання гуртожитків за рахунок загального фонду, немає. До розрахунку вартості навчання включалися вище наведені видатки, що й призвело до збільшення вартості навчання для однієї особи у 2008 році на 59 грн., у 2009 - на 95 грн. та у 2010 році - на 67 гривень.

Діяльність ПГХ “Студентське” була збитковою, незважаючи на те, що середній рівень націнки на продукцію, яке воно реалізує, у 2010 році становив 71,9 відсотків. Водночас, на виконання розпорядження голови Рівненської ОДА від 04.08.2010 №347 (з 05.09.2010), підрозділом встановлено торгівельну націнку на продукти, що ним реалізуються у розмірі до 50 відсотків, що за висновками посадових осіб університету призведе до ще більшої збитковості підрозділу, а імовірно, і припинення його роботи.

З огляду на те, що більшість порушень, виявлених у ході перевірки в НУВГП зумовлене недосконалістю чинного законодавства, Колегія Рахункової палати у висновках “Звіту про результати аудиту… ” рекомендувала Міносвіти і науки України наступне:

• встановити контроль за усуненням керівниками НУВГП порушень і недоліків, виявлених під час проведення аудиту;

• забезпечити вирішення питання щодо розроблення порядку формування державного замовлення на підготовку фахівців навчальними закладами відповідно до реальних потреб галузей економіки;

• удосконалити механізм працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, які навчалися за державним замовленням, розробити систему державних гарантій щодо надання таким випускникам першого робочого місця та забезпечити реалізацію цих гарантій;

• розробити єдину для всіх вищих навчальних закладів методику визначення вартості навчання та проживання в студентських гуртожитках, типові штатні нормативи для визначення граничної чисельності адміністративно-управлінського та обслуговуючого персоналу гуртожитків. Ініціювати внесення відповідних змін до ЗУ “Про освіту”, “Про вищу освіту”, якими визначено умови встановлення розміру плати за навчання.

З метою усунення недоліків і порушень, викладених у “3віті про результати аудиту” в університеті розроблені конкретні заходи, затверджені наказом ректора, над виконанням яких працюють відповідальні особи.

27.01.2011Відділ зв’язків з громадськістю НУВГП (зі скороченнями)


Переглядів: 277

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1018 від 04.06.2021p.
¤ 

Тато йде в декрет.

Що змінює новий закон про декретну відпустку?

Українцям так часто не вистачає хороших новин. На тлі пандемії, війни та економічної кризи позитивні заголовки губляться у стрічці. Одна з таких важливих і майже непомічених подій стосується батьківства. Так, 9 травня набув чинності закон, який зрівняв права чоловіків і жінок на декретну відпустку. Цей крок не тільки схвально був прийнятий експертами, а й дещо наблизив Україну до Європи, де декрет для чоловіків звична справа вже багато років. Деталі нового закону дізнались експерти Центру громадського моніторингу та контролю....

¤ 
Понад 4 млн грн компенсацій від держави:

Понад 4 млн грн компенсацій від держави:

як на Рівненщині розвивається потужне фермерське підприємство

Дотація за утримання поголів’я корів та часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин. Саме такими видами державної підтримки вже скористалося фермерське господарство «Агрохолдинг «Зоря», що у Рівненському районі....

¤ 
Юлія Тимошенко: Влада публічно замовчує всі небезпеки, які криються в ухвалених «земельних» законах

Юлія Тимошенко: Влада публічно замовчує всі небезпеки, які криються в ухвалених «земельних» законах

Публічна позиція влади з продажу землі принципово відрізняється від того, що закладено в «земельних» законах, протягнутих у Верховній Раді за дорученням президента. Щоб не допустити варварського розпродажу землі, необхідно провести референдум, старт якому вже дали люди разом із командою «Батьківщини»....

¤ 
У рамках першого в Рівному Батьківського форуму відбулося панельне обговорення на тему «Відповідальне батьківство»

У рамках першого в Рівному Батьківського форуму відбулося панельне обговорення на тему «Відповідальне батьківство»

- Ми будемо сприяти тому, щоб у Рівному популяризувати відповідальне батьківство та поширювати розуміння, що бути справжніми батьками - це не просто народити дітей, а виховати їх з правильними цінностями та вкласти в них найголовніше - бути справжніми Людьми! – наголосив міський голова Рівного Олександр Третяк....

¤ 
В місті відкрився центр домедичної допомоги

В місті відкрився центр домедичної допомоги

27 травня, на базі Центру ПМСД «Центральний» у Рівному відкрився центр домедичної допомоги (стимуляційної медицини). Його створено за кошти громадського бюджету. Ініціатор проєкту лікар Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Стахнюк. У 2019 році медик запропонував дві ініціативи, які отримали підтримку рівнян і гроші з громадського бюджету....

Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (6950)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (6431)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (4873)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (4869)
• Допомога під час карантину [967] (4856)
• Бюджет і ми… [965] (4697)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (4663)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (4661)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (4661)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (4637)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (4606)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (4588)
• Живи до ста! [965] (4489)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (4414)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (4391)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (4286)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (4251)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (4073)

ТОП-15 свіжого номера:

• Садочок на Коновальця у Рівному вже побудований на третину (226)
• У рамках першого в Рівному Батьківського форуму відбулося панельне обговорення на тему «Відповідальне батьківство» (197)
• Хитрощі з харчовим крохмалем, які допомогли тисячам господинь (195)
• В місті відкрився центр домедичної допомоги (194)
• Понад 4 млн грн компенсацій від держави: (193)
• Юлія Тимошенко: Влада публічно замовчує всі небезпеки, які криються в ухвалених «земельних» законах (190)
• 7 шкідливих харчових продуктів, які насправді корисні (159)
• Ознаки на харчових продуктах, (153)
• Як за допомогою часникової води врятувати слабку орхідею (146)
• Бред Пітт виграв суд проти Анджеліни Джолі: актор отримає спільну опіку над дітьми (139)
• Тато йде в декрет. (138)
• Найнебезпечніші пляжі в світі: ТОП-10 (137)
• Принца Гаррі та Меган Маркл звинуватили у крадіжці великої суми (134)
• Універсальний пиріг (128)
• Причини появи тяги до солодкого після вживання їжі (127)


 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2020 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс