Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №517 від 08.09.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Травень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Відкритий лист

Шановний пане Президенте!

Це відкритий лист. Звертаюся до Вас у такий спосіб, бо йдеться про питання, яке напередодні нової сесії у Верховній Раді треба вирішувати невідкладно.

Йдеться про існування в українському парламенті такого ганебного явища, як “кнопкодавство”, або офіційною мовою - голосування значної частини народних депутатів України за своїх відсутніх колег.

Такі дії прямо суперечать вимогам статті 84 Конституції України, але за короткий час свого депутатства, який майже співпадає з часом Вашого президентства (з лютого 2010-го року), я не бачив ЖОДНОГО іншого голосування у Верховній Раді України.

Тож звертаю Вашу увагу - ВСІ рішення Верховної Ради, від постанови про ратифікацію Харківських угод до Закону про бюджет України, та (вдумайтесь і здригніться!) Закону України про засади запобігання і протидії корупції, які Ви підписували як Президент, прийняті всупереч Конституції України. У такий же спосіб була проголосована і пенсійна реформа.

Про це говорить окреме рішення Конституційного Суду (№11-рп/98) “щодо порядку голосування та повторного розгляду законів Верховною Радою України”, яке прямо визначає, що “здійснення народним депутатом України голосування на засіданнях Верховної Ради України означає його безпосереднє волевиявлення незалежно від способу голосування, тобто народний депутат України не має права голосувати за інших народних депутатів України на засіданнях Верховної Ради України”.

Тобто раз і назавжди було визначено, що голосування у ВРУ чужими депутатськими картками є незаконним, а кожен депутат має голосувати за себе - сам.

То скажіть мені тепер - чи має влада хоч якесь моральне право вимагати від громадян дотримання законів, прийнятих незаконно, по-шулерськи чужими картками?

Тільки не кажіть, що Вам нічого не відомо про такі порушення. Ви самі були депутатом, якого не надто часто можна було побачити у парламенті. Це значить, що за Вашої відсутності Вашою карткою хтось вирішував долю 46-мільйонної країни.

І не треба говорити, що “кнопкодавство” не доведено в суді, бо не все потребує доказів. Хоча й доказів вистачає - порушення Конституції фіксуються системами відеоспостереження похвилинно, а найбільш кричущі показують ще й по центральних телеканалах (правда, все рідше - приїлося).

І не переводьте стрілки на Генеральну Прокуратуру - я двічі звертався до неї з депутатським запитом, але результат був нульовим. На жаль, ми не Польща, де Прокурор сам, без депутатського запиту, після першого ж випадку голосування одним депутатом Сейму карткою іншого, не чекаючи нічиїх вказівок, порушив справу і добився результату - той депутат вже не депутат, а його політична кар’єра закінчилася.

І не лукавте, що все це справа самого парламенту. Ви - Гарант Конституції, а Конституційний суд безпосередньо зобов’язує Президента “забезпечити виконання” рішення №11-рп/98 щодо особистої участі народних депутатів у голосуванні.

І тільки не кажіть, що у Вас немає можливості вплинути на парламент. Як Президент Ви можете, а згідно з Конституцією України ЗОБОВ’ЯЗАНІ (!) не підписувати закони, які приймалися з порушенням законів та всупереч Конституції. Крім того, як фактичний “начальник” парламентської більшості Ви можете провести будь-яке рішення у Верховній Раді України. Хоча достатньо ввести в дію сенсорну кнопку простим розпорядженням спікера парламенту.

Зважаючи на вищенаведені аргументи, закликаю Вас забезпечити виконання Конституції шляхом кількох простих і абсолютно очевидних дій:

Припинити підписувати Закони України, ухвалені в антиконституційний спосіб.

Переконати залежну від Вас політичну більшість у ВРУ припинити свою антиконституційну діяльність і повернутися до голосування у спосіб, визначений Конституцією та Конституційним Судом України.

Негайно ініціювати запровадження голосування у парламенті України через “сенсорну кнопку”, яка унеможливлює голосування чужими картками. Технічних перешкод для цього немає, не потрібно також виділяти додаткові бюджетні кошти.

Зробити це потрібно вже зараз, а не ближче до наступних парламентських виборів, щоб це не сприймалося як банальна спроба ускладнити життя вже новому парламенту.

Якщо Ви здатні на цей символічний, але дуже важливий крок, тоді у нас є шанс на ЯКІСНІ зміни.

Якщо ж ні, то “не тратьте, куме, сили…”. Треба тоді визнати власну безпорадність і або розпустити парламент, або самому - подати у відставку з поста Президента.

Якщо ж Ви, Вікторе Федоровичу, усупереч рішенню Конституційного Суду та усупереч своїм посадовим обов’язкам, продовжите толерувати зухвалу антиконституційну діяльність парламентської більшості, я, як громадянин України, бачитиму єдиний вихід у тому, щоб звернутися до Європейського суду з прав людини із позовом про захист моїх громадянських прав (та прав усіх громадян України), які сьогодні зухвало порушуються.

08.09.2011З повагою, Віктор МАТЧУК, народний депутат, член партійної групи “Наша Україна”


Переглядів: 1191

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1216 від 07.05.2025p.
¤ 
Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Мер Києва Віталій Кличко провів зустріч з представниками дипломатичних місій 38 країн світу

Йшлося про подальшу допомогу Україні та участь іноземних інвесторів у реалізації великих проєктів. Про це Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі...

¤ 
Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ

Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ

Столична громада передала чергову велику партію дронів 27 бригаді НГУ. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко

«Від громади столиці бійцям на фронт вирушила чергова партія вкрай необхідної допомоги. 27-й окремій Печерській бригаді Нацгвардії України передав 1100 мультироторних систем. Це FPV-дрони різних типів — і нічні, і 8 та 10 дюймів», - повідомив Віталій Кличко...

¤ 
Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки

Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки

Морозиво вже давно стало не просто десертом – це справжня культура.

У 2025 році виробники вражають не лише креативом, а й увагою до локальних смаків, екотрендів та мультисенсорного досвіду....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23108)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19039)
• Допомога під час карантину [967] (16162)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15969)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15666)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15578)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15511)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15458)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15444)
• Живи до ста! [965] (15379)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15315)
• Бюджет і ми… [965] (15268)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15167)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15162)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14992)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14932)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14768)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14636)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів (808)
• Кличко бере участь у Конгресі Європейської народної партії: «Голос України має звучати нині на всіх міжнародних платформах» (743)
• Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки (639)
• Кличко відвідав 7 бригад на Донбасі та Харківщині та передав допомогу від громади Києва (562)
• Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ (323)
• Віталій Кличко передав від громади Києва 72 бригаді 900 дронів, модифікованих під потреби підрозділу (293)
• Чи буде вода в кранах у рівнян? (193)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"