Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №682 від 13.11.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2022p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Грудень 2022p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Новини Рівне

#Точка зору

Легальна зарплата – підтримка української армії

Легальна зарплата – підтримка української армії

Сьогодні відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства. Бажаючи збагатитися за будь-яку ціну, окремі працедавці свідомо ігнорують закони. Деякі суб’єкти господарювання розраховуються з найманими працівниками виплатою заробітку у “конвертах”. А виплата заробітної плати таким методом відіграє негативну роль не лише при наповненні місцевих бюджетів, але й позбавляє найманих працівників соціального захисту, призводить до зменшення нарахованих сум пенсій у майбутньому. Поділитися своїми думками з порушеної проблеми ми попросили начальника ГУ ДФС у Рівненській області Дмитра Зайцева.

- Дмитре Борисовичу, на Вашу думку, чи реально наявну кількість тіньових працівників легалізувати?

- Звичайно ж реально. Органами ДФС систематично проводяться заходи з виявлення суб’єктів господарювання, які використовують працю незареєстрованих найманих осіб.

Протягом січня - жовтня 2014 року, за результатами проведення такої роботи, було виявлено та залучено до оподаткування 4333 наймані працівники, додатково надійшло до бюджету 701,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 1 412,7 тис. грн єдиного соціального внес­ку. А це - так необхідні кошти на нашу армію, оплату праці освітян та медиків, соціальні виплати багатодітним сім’ям та дітям-сиротам, іншим незахищеним верствам населення.

- А в який спосіб податківці виявляють зарплату в “конвертах”?

- Ми ретельно проводимо доперевірочний аналіз отриманої із різних джерел інформації щодо повноти залучення до оподаткування фізичних осіб. Спільно з працівниками територіальних інспекцій праці, правоохоронних органів, органів прокуратури та інших державних відомств та установ проводимо спільні заходи (рейди) з метою виявлення нелегально працюючих громадян. Територіальними органами ДФС області протягом січня-жовтня 2014р. проведено 111 перевірок підприємств та фізичних осіб – підприємців, які виплачували заробітну плату (або інші доходи) громадянам з порушенням діючого податкового законодавства, додатково донараховано до бюджету 6 898,8 тис. грн ПДФО та 531,1 тис. грн ЄСВ.

Слід зазначити, що протягом січня - жовтня 2014р. по 45 перевірках були виявлені факти використання не облікованої робочої сили та/або виплати заробітної плати за рахунок тіньових коштів, за наслідками даних перевірок порушникам донараховано податкових зобов’язань та застосовано штрафних санкцій на суму 543,5 тис. грн, зокрема:

- по 20 перевірках встановлено факти виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімально встановленого рівня (в т.ч. погодинного), за результатами перевірок збільшено фонд оплати праці 47 найманих працівників та донараховано 286,8 тис. грн;

- по 25 перевірках встановлено факти використання найманих працівників без належного оформлення трудових відносин, залучено до оподаткування 35 найманих особи та донараховано 256,6 тис. грн.

- У якій сфері ведення бізнесу найчастіше розраховуються з найманими працівниками неофіційною зарплатнею, тобто в “конвертах”?

- Найчастіше зловживання спостерігаються у сфері торгівлі, громадського харчування та будівництві.

Зокрема, нами виявлені факти порушень:

- суб’єкт підприємницької діяльності “Н”, маючи 6 касових апаратів, використовує працю лише 1 найманої особи;

- суб’єкт підприємницької діяльності “С”, при наявності 9 торгових точок, взагалі не має найманих працівників;

- перевізник “Ч”, маючи ліцензію на перевезення пасажирів та декілька одиниць транспорту, не зареєстрував жодного водія;

- підприємство-забудовник, у якого субпідрядна організація, яка здійснювала будівельні роботи, у штаті не мала жодного працівника будівельної професії, лише директор і бухгалтер були офіційно працевлаштовані.

І таких випадків виявляємо багато.

- Які заходи вживає ГУ ДФС у Рівненській області, щоб зменшити кількість працюючих тіньовиків?

- Сьогодні податкові органи не застосовують жодних фінансових санкцій до порушників трудового законодавства. Це не входить до нашої компетенції, а є прерогативою територіальних інспекцій праці.

З керівниками підприємств, які потрапили до групи ризику, проводяться співбесіди в органах виконавчої влади.

Так, за 10 місяців 2014р. на комісіях по заробітній платі при держадміністраціях заслухано 866 керівників підприємств та організацій з питань дотримання виплати заробітної плати відповідно до діючого законодавства, 686 юридичних осіб підвищили рівень оплати праці, в результаті чого до бюджету надійшло 552,7 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Із проведених співбесід безпосередньо в державних податкових інспекціях із 1397 СГД, підвищили рівень оплати праці 1192 підприємств, додатково надійшло 523,5 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Станом на 31.10.2014р. виявлено 4333 незареєстровані наймані працівники, надійшло податку на доходи в сумі 701,3 тис. грн.

За січень-жовтень 2014 р. на комісіях по заробітній платі при держадміністраціях заслухано 322 керівники підприємств та організацій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати; 272 підприємства погасили заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 6030,6 тис. грн та сплатили до бюджету 591,4 тис. грн ПДФО.

Із проведених співбесід безпосередньо в державних податкових інспекціях із 458 СГД, погасили заборгованість із виплати зарплати 411 підприємств, додатково надійшло 808,5 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

- Що може держава запропонувати роботодавцю для того, щоб в нього була мотивація виплачувати легальну зарплату?

- При розробці Концепції реформування податкової системи України, зменшення податкового навантаження на заробітну плату найманих працівників є одним із ключових питань. Так, запропоновано зменшити розмір Єдиного соціального внеску до 15 відсотків із суми заробітної плати, що перевищує дві мінімальні заробітні плати (на сьогоднішній день нарахування ЄСВ складає до 49,7%).

Крім того, у кожній державі всі однаково повинні дотримуватися Законів. У випадку їх порушення покарання буде неминучим.

На даний момент розмір адмінсанкцій за порушення трудового законодавства складає від попередження платника до 51 гривні. Більше того, як свідчить судова практика, у 22 відсотках випадків суди, визнаючи відповідача винуватим, призначають йому в якості міри покарання “громадський осуд”. Вивчивши досвід декількох країн східної Європи, хочу сказати, що за ухилення від укладання трудової угоди там накладають штрафні санкції в декілька разів більші ніж у нас.

- Легалізація зарплат поповнить лави безробітних?

- Звичайно ж, ні. Легалізація зарплати передбачає зменшення кількості людей, які нечесно збагачуються за рахунок інших, а кошти, які приховуються від держави - потрапили до бюджету.

- Як зміниться зарплата у зв’язку з її легалізацією?

- На її розмір це не вплине (тобто вона точно не зменшиться), адже законом встановлено її мінімальний розмір (1218 грн).

- Наскільки серйозною є проблема отримання зарплатні в “конвертах” для держави в цілому і для кожного окремого найманого працівника?

- Через виплату зарплати в “конвертах”, в цей важкий для країни час, не тільки місцеві бюджети та Пенсійний фонд недоотримують необхідні кошти на оплату праці освітян та медиків, соціальні виплати пенсіонерам, інвалідам, дітям-сиротам та незахищеним верствам населення, також не в повній мірі ідуть відрахування Військового збору, який так необхідний для підтримання нашої армії. Лише за серпень-жовтень наша область перерахувала до бюджету 27 157,1 тис. грн військового збору, які дають можливість модернізувати військову техніку, забезпечити всім необхідним наших військових, які воюють в зоні АТО.

Громадяни, які погоджуються на неофіційну зарплату, позбавляють себе соціальних гарантій: оплати тимчасової непрацездатності; виплат у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; допомоги по безробіттю; гідної пенсії. Оформивши трудові відносини у встановленому порядку, працівник отримує захист від незаконного звільнення; безпечні умови праці; гарантоване право на відпочинок; своєчасно виплачену заробітну плату не нижчу за мінімальний розмір (сьогодні це 1218 грн.), гідну пенсію, визначену у відповідності до отримуваної зарплати та офіційно оформленого страхового стажу.

13.11.2014Cектор комунікацій ГУ ДФС у Рівненській області


Переглядів: 743

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1095 від 01.12.2022p.
¤ 
Вчені виявили, що зловживання сіллю підвищує рівень гормону стресу в організмі

Вчені виявили, що зловживання сіллю підвищує рівень гормону стресу в організмі

Більшість дорослих людей з’їдають майже 9 грамів солі на день, адже рекомендована доза – менше 6 грамів....

¤ 
Хотів пограбувати цех

Хотів пограбувати цех

Слідчі ВП № 1 (м. Рівне) Рівненського РУП за фактом незакінченого замаху на крадіжку, вчинену в умовах воєнного стану, розпочали досудове розслідування....

¤ 
Нерозкриті таємниці органного залу:

Нерозкриті таємниці органного залу:

в обласній філармонії вперше почали проводити екскурсії

27 листопада відбулася перша екскурсія для дорослих у Рівненській обласній філармонії. Гід та дослідниця Рівного Світлана Калько розповіла про таємниці органного залу та показала, що відбувається за лаштунками цієї сакральної будівлі....

¤ 
Пункти Незламності відкриті у всіх відділеннях поліції Рівненщини

Пункти Незламності відкриті у всіх відділеннях поліції Рівненщини

До ініціативи щодо розгортання Пунктів Незламності долучається також поліція Рівненщини....

¤ 
У Рівному презентували Центр знань з неінфекційних захворювань

У Рівному презентували Центр знань з неінфекційних захворювань

Це 4-й подібний заклад в Україні, створений за сприяння україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». Ініціатива працює в Україні 2 роки в 5-ти пілотних регіонах, серед них і Рівненщина. Він створений на базі Рівненського обласного центру громадського здоров’я (Рівне, вул. 16 Липня, 38)....

Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (16882)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (14628)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (12145)
• Допомога під час карантину [967] (12096)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (11992)
• Живи до ста! [965] (11648)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (11566)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (11560)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (11555)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (11480)
• Бюджет і ми… [965] (11478)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (11442)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (11416)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (11414)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (11373)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (11160)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (10892)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (10859)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному презентували Центр знань з неінфекційних захворювань (89)
• Картопля по-австралійськи (60)
• Пункти Незламності відкриті у всіх відділеннях поліції Рівненщини (58)
• «Нам варто вчитися жити у херсонців»: Віталій Коваль поділився враженнями від поїздки на Херсонщину (55)
• Навіщо під час приготування фаршу кулінари додають соду? (53)
• Нерозкриті таємниці органного залу: (52)
• Як за лічені хвилини помити навіть велику кількість печериць? (51)
• Вчені виявили, що зловживання сіллю підвищує рівень гормону стресу в організмі (50)
• Хотів пограбувати цех (49)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс