Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №698 від 16.03.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Квітень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Весняні хвороби, як не зловити застуду

Весняні хвороби, як не зловити застуду

Що й казати — дуже прикро “зловити” застуду навесні, коли все навколо цвіте й оживає. Зрозуміло, що лежати в ліжку з температурою і кашлем о цій порі вкрай невесело. Але лікарі застерігають: різке потепління часто вводить в оману, і люди втрачають пильність — завчасно знімають теплі речі, стоять на протягах. А імунітет після зими ослаблений, крім того, хронічні стреси і втома, яку нині переживає багато хто з нас, не сприяють зміцненню організму. Тому навіть мінімальний перепад температури надворі може завершитися лікарняним…

Лікарі давно звернули увагу, що весна є “традиційним” сезоном нового сплеску застудних хвороб і грипу. Адже за теплої погоди віруси, для яких мороз і холод є згубними, можуть знову активізуватися. Бактерії та мікроорганізми, що зазвичай провокують застудні захворювання, виходять з-під контролю: мороз уже їм не страшний, а сонце ще не настільки пекуче, аби знешкодити збудників хвороб.

Стрибки температури, мінлива погода не завжди дозволяють підібрати адекватний гардероб. Часто одяг, у якому виходимо з дому вранці, в обід виявляється надто жарким. Спітнівши, розстібаємо куртки або зовсім знімаємо верхній одяг. І варто постояти на протязі кілька хвилин, щоб застуда змінила ваші найближчі плани. А якщо вранці вдягнутися легко, то іноді надвечір без теплої кофтини можна змерзнути. Словом, весною доводиться воювати за здоров’я на різних “фронтах”.

Що ж маємо робити, аби віруси і застуди не завадили нам удосталь насолодитися квітучим бузком і каштанами? Профілактика грипу, наголошують лікарі, полягає насамперед у тому, щоб не пустити вірус грипу у свій організм. Обов’язково ретельно мийти руки з милом, щойно повернулися з вулиці, навіть якщо вам здається, що ви ні до чого там не торкалися. Навесні, в сезон футболок і безрукавок, мити руки варто аж до ліктів. Корисно промивати ніс теплим сольовим розчином або спеціальним спреєм для носа. Протягом дня протирайте руки вологими дезінфікуючими серветками.

Для зміцнення імунітету важливо частіше гуляти на свіжому повітрі, регулярно провітрювати кімнати, робити вологе прибирання. Вживати продукти, які допоможуть посилити опірні сили організму: часник, моркву, кисломолочні продукти.

До речі, захворівши, не поспішайте ковтати ліки. Скажімо, при болю в горлі, який тільки починається, спробуйте повільно жувати скибочку лимона. Якщо організм важко реагує на “чисту” кислоту, можете жувати тільки цедру. Речовини, які згубно діють на мікробів, містяться саме в ній. Після цього протягом години намагайтеся нічого не їсти і не пити. При болях у горлі також корисно полоскати його 3-4 рази на день теплим сольовим розчином із краплею йоду.

При нежитю допомагає контрастний душ на перенісся: протягом 5 хвилин чергуйте холодну і гарячу воду.

Якщо застуда вже перекинулася на бронхи, разом із медикаментозною терапією допоможе такий народний метод: обсмажте на вершковому маслі ріпчасту (до золотистого кольору) цибулю і жуйте її. Кашку з сирої цибулі, загорнену в марлю, прикладають при запаленнях мигдалин.

Від кашлю допоможе “бабусин” гоголь-моголь (яєчні жовтки, збиті з цукром і кількома краплями рому). Приймати ці ліки слід натщесерце. А брусничний сік із медом сприяє виділенню мокротиння при кашлю.

Добрий лікувальний ефект при грипі і застуді справляє чай із трьох трав. Візьміть по одній чайній ложці квіток липи, ромашки аптечної і листя м’яти. Суміш залийте літром окропу, настоянку пийте скільки захочеться. Можна додавати мед, але — не в гарячий напій, бо при високих температурах цілющі властивості меду руйнуються.

Звісно, всі ці маніпуляції слід погоджувати з лікарем. І пам’ятайте: застуда “любить” скигліїв. Якщо ви починаєте депресувати і “розкисати”, вона постарається будь-що вчепитися до вас. Якщо ви дивитеся на життя оптимістично і відразу готуєте мікстури, аби зупинити недугу, вона неодмінно залишить вас у спокої.

16.03.2015


Переглядів: 1550

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1226 від 29.04.2026p.
¤ 
Перший ювілей пастора з Рівного

Перший ювілей пастора з Рівного

Пастор церкви "Христос є відповідь" Тарас Сень розповідає про свою місіонерську діяльність, який виповнилося п'ять років:

...

¤ 
1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

У Рівному презентували роботу оновленої «Гарячої лінії Рівненської громади – 1553», яка покликана забезпечити оперативну, прозору та зручну взаємодію жителів із міською владою.

...

¤ 
Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

У Рівненській обласній інфекційній лікарні РОР працюють дві спеціалізовані мобільні мультидисциплінарні паліативні команди (МДК), які надають комплексну допомогу пацієнтам із невиліковними захворюваннями безпосередньо за місцем їхнього перебування.

Йдеться про паліативну допомогу — лікування, що не спрямоване на одужання, а має на меті полегшення стану людини та покращення якості її життя. Таку підтримку можуть отримати пацієнти з онкологічними захворюваннями, після інсультів, із хронічною серцевою недостатністю, цукровим діабетом, деменцією, хворобою Альцгеймера та іншими важкими станами....

¤ 
СБУ закликає громадян бути пильними та дотримуватися правил безпеки під час Великодня

СБУ закликає громадян бути пильними та дотримуватися правил безпеки під час Великодня

Служба безпеки фіксує регулярні спроби ворога дестабілізувати ситуацію всередині України, зокрема напередодні та під час великих релігійних свят, таких як Великдень. Попри заяви країни-агресора про так зване «перемир’я», ворожі спецслужби не відмовляються від своїх планів, продовжують працювати проти України та вдаватися до інформаційно-психологічних спецоперацій, провокацій, терактів та диверсій.

...

¤ 
ДТП за участю мотоцикліста у Рівному

ДТП за участю мотоцикліста у Рівному

Автопригода сталася вчора, 15 квітня, близько 20 години на вулиці Соборній.

...

¤ 
Де на Рівненщині можна отримати «Доступні ліки»: три зручні можливості

Де на Рівненщині можна отримати «Доступні ліки»: три зручні можливості

Програма «Доступні ліки» продовжує розширювати доступ до медикаментів для жителів області. Отримати необхідні препарати можна одразу у трьох форматах.

...





Найпопулярніші статті:

• Рiвне-Ракурс Популярна громадсько-політична обласна газета. Тираж 16 000 екз. на тиждень Передплатний індекс 23429 [0] (30139)
• Розшифровка аналізу крові: [841] (24850)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (24678)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (24036)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (24020)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (23892)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (23812)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (23650)
• Живи до ста! [965] (23504)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (23155)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (22801)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (20619)
• Допомога під час карантину [967] (17566)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (17154)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (16838)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (16541)
• Бюджет і ми… [965] (16513)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (16267)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Українська команда» передала бійцям спецпідрозділу ГУР «Артан» чергову партію FPV-дронів (1944)
• Перший ювілей пастора з Рівного (1718)
• Хто і на яких умовах може пролікуватися в Корецькій водолікарні (1671)
• Розвідники ГУР МО отримали потужні зарядні станції від волонтерів «Української команди» (1117)
• Яблучні млинці (940)
• Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома (836)
• «Українська команда» передала партію зарядних станцій батальйону «Волинь» Української добровольчої армії (726)
• «Українська команда» продовжує допомагати нашим захисникам (694)
• 20-й армійський корпус отримав машину «швидкої допомоги» від «Української команди» (635)
• Як безпечно користуватися газовою поверхнею (628)
• Де на Рівненщині можна отримати «Доступні ліки»: три зручні можливості (576)
• «Українська команда» передала партію дронів батальйону «Свобода» на один з найгарячіших напрямків (560)
• 1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями (528)
• «Українська команда» передала партію потужних зарядних станцій батальйону безпілотних систем «Хорт» (518)
• Як вибрати вбудовану мікрохвильовку (506)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2026 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"