Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №920 від 04.07.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Квітень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс житейський

Прорвемося, подруго!

Добре, що Надина начальниця виростила трьох дітей із невеликою різницею у віці. На власному досвіді знає, як нелегко, коли хворіє малюк — дозволяє працівницям два-три дні посидіти вдома.

Сьогодні Наді вперше довелося її обманути. Синок не захворів, хоча й тривожно здригався уві сні, бо надто напруженою для них була ця ніч. Павло знову прийшов сердитий і агресивний, кричав, лютував. Дякувати Богу, малого він ніколи не чіпає, а їй, Наді, не наставив синців на обличчі — обережний, завжди б’є так, щоб не видати себе. Аби в очах оточення залишатися зразковим чоловіком і батьком…

Тільки вони із сином знають, що цей люб’язний на людях глава сім’ї час від часу перетворюється на звіра. Рознервувати його може усе: від плями на сорочці до увімкненої сигналізації сусідського автомобіля. А обійми і теплі слова — то лише гра на публіку. Як вона втомилася від цієї безкінечної вистави. Смертельно втомилася. Ще трохи — і у неї не вистачить сил на таке життя.

Несподіваний телефонний дзвінок розрізав вранішню тишу, і Надя задихнулася хвилею несподіваної тривоги. Хто це? Невже начальниця забула повідомити щось важливе?

— Надійко, не розбудила? Впізнаєш мене, кумасю? Я приїхала вчора ввечері. Так що готуйся до зустрічі. Коли і де тобі буде зручніше?

Галя. Надійчина найкраща подруга ще зі студентських часів. Мама її похресника Андрійка. Немало годин дівочої молодості вони провели разом, навіть покумилися. А потім Галинка з чоловіком вирішили шукати щастя в Іспанії. Відгуляли Надине весілля і чкурнули в далекі світи. Відтоді подруга навідувалася додому лише раз у рік. Кілька тижнів її відпустки в Україні пролітали надто швидко. Правда, цього разу Галинка планувала затриматися трохи довше: аби її батьки мали час натішитися меншим дев’ятимісячним внуком.

— То як там, Надійко? Буде сьогодні здибанка? — щебетала у трубці подруга.

Надя втомлено зітхнула. Якщо чесно, їй не хотілося нікого бачити. Не той день, не той настрій, не ті емоції. Аж нудить, як подумає, що знову їй доведеться грати роль щасливої дружини та безтурботної матері і вичавлювати із себе фальшиву життєрадісність. Останнім часом це їй вдавалося щораз гірше. Але Галя не винна у її проблемах. Вона така щаслива від того, що вдома, і, напевне, й справді ніяк не дочекається, аби побачитися зі своєю студентською коліжанкою.

— Може, зустрінемося у мене? Малий звечора прихворів, то я і так сиджу вдома. Павло повернеться пізно. Влаштуємо собі маленькі дівочі посиденьки.

— Куплю торт і прибіжу, — почулися вдоволені нотки на тому кінці дроту.

Галя примчала за півтори години. Принесла не лише десерт, а й торбу делікатесів, фрукти, подарунки для малюка. Поставила на стіл пляшку червоного, як рубін, іспанського вина.

— Добре, що вже не годую малого грудьми. Можу собі дозволити крапельку, — всміхнулася своєю широкою «фірмовою» усмішкою.

Раніше Галю порівнювали із веселим, безтурботним й енергійним фонтаном, а тепер вона розквітла ще більше. Видавалася схожою на яскраве тамтешнє сонце. Надійка задумалася: цікаво, наскільки за ці роки змінилася вона сама?

— Розповідай, подруго. Не приховуй. Від мене не сховаєшся. Я бачу, що все серйозно й невтішно, — Надя відразу й не помітила на собі проникливого Галиного погляду. — Знаю, що ти завжди вміла приховати свої справжні почуття, але не від мене.

Віднікуватися не було сенсу. Вперше за кілька років Надя розплакалася. Жалілася на долю і власне безсилля. Як першокласниця, розмазувала сльози по щоках. Галя мовчки слухала і врешті рвучко обійняла найкращу подругу.

— Чому ти нікому нічого не казала? Заради чого тримала усе в собі? — допитувалася.

— А кому було скаржитися? Мамі, яка перед смертю тяжко хворіла? Братові? У нього своїх четверо, живуть на батьківській хаті і тулять копійку до копійки. Павло щоразу погрожує нас виставити з квартири. Каже, що то його житло, а ми із малим — ніхто. А оренду зі своєю зарплатнею я не потягну, хіба вмиратимемо там голодною смертю, — завчено виправдовувалася перед Галиною, як сама перед собою, зустрічаючи безсонні світанки.

— Значить так, — Галя відсунула філіжанку із охололою кавою. — Поки я тут, виробляємо тобі і дитині документи. Поїдете з нами в Іспанію.

— Та ти що? У мене ж ні знання мови, ні заощаджень, — перелякано глянула на подружку Надія. — Та ще й у газетах пишуть, що там, в Іспанії, криза. Своїм нема де подітися.

— Криза не криза, а ми прорвемось. Я у всьому тобі допоможу, — твердо заявила Галина. — Поки бавлю свого синочка, то посиджу й з твоїм. Будеш користатися моментом і освоюватися, адаптовуватися. Ви повинні жити у любові, а не у страху.

За два місяці Надія із сином перетнула кордон чужої країни. Тепле сонячне проміння трохи засліплювало очі, водночас окрилюючи душу вірою в краще, нове життя…

04.07.2019Адріана ЗИМНЕНКО


Переглядів: 2126

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1216 від 16.04.2025p.
¤ 
Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Мер Києва Віталій Кличко провів зустріч з представниками дипломатичних місій 38 країн світу

Йшлося про подальшу допомогу Україні та участь іноземних інвесторів у реалізації великих проєктів. Про це Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі...





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23041)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18951)
• Допомога під час карантину [967] (16090)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15900)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15600)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15514)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15438)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15376)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15366)
• Живи до ста! [965] (15306)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15244)
• Бюджет і ми… [965] (15202)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15100)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15089)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14924)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14866)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14690)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14565)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко відвідав 7 бригад на Донбасі та Харківщині та передав допомогу від громади Києва (478)
• Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів (292)
• Чи буде вода в кранах у рівнян? (97)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"