Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1208 від 14.02.2025p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Січень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29
Лютий 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс незвичайного

Вражаючі факти про тварин

Вражаючі факти про тварин

1. Слони можуть розпізнавати себе в дзеркалі

Слони – одні з найрозумніших тварин на планеті. Вони мають великий і складний мозок, який дає змогу їм запам’ятовувати, співпрацювати, вирішувати проблеми й навіть виявляти емпатію. Але чи знаєш ти, що слони також можуть розпізнавати себе в дзеркалі? Це означає, що вони мають уявлення про свою особистість і своє тіло.

Дослідники встановлювали дзеркала в місцях, де живуть слони, і спостерігали за їхньою реакцією. Вони помітили, що слони не тільки дивилися на своє відображення, але й перевіряли його, торкаючись своїх частин тіла хоботом. Таким чином, вони демонстрували, що розуміють, що це вони самі, а не інші слони.

2. Колібрі можуть літати задом наперед

Колібрі – це найменші птахи у світі. Вони мають дуже швидкий метаболізм, який дозволяє їм бити крилами до 80 разів за секунду. Це робить їх дуже маневреними і здатними літати в будь-якому напрямку. Вони можуть літати вгору, вниз, вліво, вправо, і навіть задом наперед!

Так, ти не помилився, колібрі можуть робити розворот на 180 градусів і літати назад. Колібрі також можуть зависати в повітрі, як гелікоптер, і навіть робити петлі й сальто. Це справжні акробати серед птахів!

3. Мурахи можуть піднімати в 50 разів більше своєї ваги

Мурахи – це дуже сильні і працьовиті тварини. Вони живуть у великих колоніях, де кожен має свою роль і завдання. Вони будують складні гнізда, збирають їжу, захищають свою територію і доглядають за своїм потомством.

Але чи знаєш ти, що мурахи можуть піднімати в 50 разів більше своєї ваги? Це означає, що якби ти мав силу мурахи, ти міг би підняти автомобіль! Як це можливо? Мурахи мають дуже потужні м’язи, які займають більшу частину їхнього тіла. Вони також мають дуже гострі й сильні щелепи, якими вони можуть хапати й тягнути великі предмети.

4. Коали сплять приблизно 20 годин на добу

Коали – це милі й пухнасті тварини, які живуть у Австралії. Вони їдять листя евкаліпта, яке має дуже низьку калорійність і високий вміст отруйних речовин. Це означає, що коали повинні їсти багато й довго перетравлювати свою їжу.

А ще це означає, що коали сплять близько 20 годин на добу! Так, ти не помилився, коали проводять більшу частину свого життя в сні. Вони сплять на гілках дерев, згортаючись у кульку й обіймаючись своїми лапами. Це допомагає їм зберігати тепло й енергію.

5. Сови можуть обертати свою голову на 270 градусів

Сови – це нічні й таємничі птахи, які володіють дуже гострим зором і слухом. Вони мають дуже великі і круглі очі, які не можуть рухатися в очницях. Тому вони можуть обертати свою голову, щоб дивитися навколо.

Але чи знаєш ти, що сови можуть обертати свою голову на 270 градусів? Це означає, що вони можуть дивитися майже за своїми спинами, не повертаючи своє тіло. Як це можливо? Сови мають дуже гнучкі шиї, які містять 14 хребців, у порівнянні із 7 у людей. Вони також мають спеціальну систему кровообігу, яка запобігає зупинці крові в мозку, коли вони роблять такі різкі повороти.

6. Крокодили можуть жити без їжі до двох років

Крокодили – це дуже стародавні й жахливі тварини, які існують на Землі понад 200 мільйонів років. Вони мають дуже сильні щелепи, якими вони можуть розірвати свою здобич на шматки. Вони живляться рибою, птахами, ссавцями й навіть іншими крокодилами. Але чи знаєш ти, що крокодили можуть жити без їжі до двох років? Як це можливо? Крокодили мають дуже низький метаболізм, який дає змогу їм зберігати енергію і витрачати її мінімально. Вони також можуть зменшити свою активність і серцебиття, коли вони не полюють.

7. Бджоли можуть розуміти просту математику

Бджоли – це дуже важливі й корисні тварини, які запилюють більшість рослин на Землі. Вони живуть у великих сім’ях, де кожна бджола має свою роль і завдання. Вони виробляють мед, воск і прополіс, які мають багато цілющих властивостей. Але чи знаєш ти, що бджоли можуть розуміти просту математику? Так, ти не помилився, бджоли можуть додавати, віднімати, порівнювати й навіть рахувати до чотирьох.

Як це можливо? Бджоли мають дуже розвинений мозок, який містить близько мільйона нейронів. Вони можуть навчатися за допомогою позитивного й негативного підкріплення, тобто нагороди й покарання. Дослідники показували бджолам різні картки з кольоровими символами, які представляли числа й арифметичні дії. Бджоли повинні були обрати правильну відповідь, щоб отримати солодку воду. Якщо вони помилялися, вони отримували гірку воду. Таким чином, бджоли навчилися розв’язувати прості математичні задачі.

8. Коти можуть чути ультразвук

Вони мають дуже гострий слух, який дозволяє їм чути звуки, які ми не можемо. Вони можуть чути ультразвук, тобто звуки, які мають частоту вище 20 кілогерц.

Це означає, що вони можуть чути звуки, які видають деякі тварини, такі як миші, кажани, дельфіни й навіть деякі комахи. Це допомагає їм полювати й орієнтуватися в просторі. Коти також можуть розрізняти різні голоси людей і навіть розуміти деякі слова.

9. Жаби можуть замерзати і відновлюватися

Жаби – це дуже цікаві й різноманітні тварини, які належать до класу земноводних. Вони мають дуже тонку і вологу шкіру, яка дозволяє їм дихати й поглинати воду. Але чи знаєш ти, що жаби можуть замерзати і відновлюватися? Це означає, що вони можуть увійти в стан анабіозу, коли їхній метаболізм і серцебиття зупиняються. Вони можуть залишатися в цьому стані до кількох місяців, поки не настане тепла пора. Тоді вони відновлюють свої функції і продовжують жити, як нічого не сталося.

10. Собаки можуть розпізнавати емоції людей

Собаки – це найкращі друзі людини. Вони є дуже вірними, розумними, грайливими й добрими тваринами, які можуть стати членами сім’ї. Вони мають дуже розвинений нюх, який дозволяє їм відчувати різні запахи й навіть діагностувати деякі хвороби. Вони також мають дуже гострий слух і зір, які допомагають їм спілкуватися з людьми й іншими собаками.

Але чи знаєш ти, що собаки можуть розпізнавати емоції людей? Так, ти не помилився, собаки можуть розуміти, коли людина щаслива, сумна, зла, боязка або здивована. Вони можуть це робити за допомогою своїх чуттів і своєї інтуїції. Вони також можуть виявляти емпатію і надавати підтримку, коли людина потребує її. Собаки – це дуже соціальні й емоційні тварини, які можуть створювати сильні зв’язки з людьми.

14.02.2025


Переглядів: 36

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1208 від 20.02.2025p.
¤ 
Як вживання кави впливає на водний баланс?

Як вживання кави впливає на водний баланс?

Кава присутня в житті багатьох людей. Рідко хто обмежу­ється 1 чашкою на день, зазвичай рахунок йде на 3 і більше порцій напою. Багато хто любить каву, але боїться її впливу на організм. Адже відомо, що кофеїн є діуретиком....

¤ 
Збив пішохідку на нерегульованому переході

Збив пішохідку на нерегульованому переході

Автопригода сталася 10 лютого близько 08:30 на вулиці Кулика і Гудачека у Рівному....

¤ 
Наркотики та майже 1000 патронів: острожанина викрили на незаконному зберіганні заборонених предметів

Наркотики та майже 1000 патронів: острожанина викрили на незаконному зберіганні заборонених предметів

45-річний острожанин і раніше був судимий за злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів....

¤ 
На Рівненщині розвиватимуть мережу ЦНАПів за допомогою партнерів зі Швеції

На Рівненщині розвиватимуть мережу ЦНАПів за допомогою партнерів зі Швеції

Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» допомагатиме громадам Рівненської області створювати та розвивати центри надання адміністративних послуг....

¤ 
Молодь Рівного навчала літніх рівнян як користуватись додатком «HELSI» в телефоні

Молодь Рівного навчала літніх рівнян як користуватись додатком «HELSI» в телефоні

8 лютого команда Молодіжної ради Рівного, в рамках проєкту «Зв’язок поколінь», який всіляко підтримується очільником громади Віктором Шакирзяном, вже вкотре відвідала територіальний центр соціального обслуговування громадян. Цього разу метою візиту було проведення тренінгу для людей поважного віку з користування смартфонами....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22784)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18676)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15657)
• Допомога під час карантину [967] (15635)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15373)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15268)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15188)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15134)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15131)
• Живи до ста! [965] (15064)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15012)
• Бюджет і ми… [965] (14982)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14866)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14846)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14707)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14648)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14319)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14317)

ТОП-15 свіжого номера:

• Молодь Рівного навчала літніх рівнян як користуватись додатком «HELSI» в телефоні (170)
• «На Рівненщині програма ментального здоров’я впроваджується за 4-ма напрямками», – Олександр Коваль (62)
• На Рівненщині розвиватимуть мережу ЦНАПів за допомогою партнерів зі Швеції (61)
• «Верес» U19 вдруге переміг Буковину (58)
• Як вживання кави впливає на водний баланс? (58)
• Як швидко заточити тупі ножиці? (56)
• Чистимо ванну від жовтого нальоту та іржі (56)
• Наркотики та майже 1000 патронів: острожанина викрили на незаконному зберіганні заборонених предметів (54)
• Печиво-брауні (54)
• Видалення жирних плям з одягу за допомогою лимона і гірчиці (53)
• П’ятий тур турніру пам’яті Володимира Шморгуна (53)
• Очищення лобового скла взимку (53)
• Найактивніші громади і заклади Рівненщини 2024 року (52)
• Збив пішохідку на нерегульованому переході (51)
• Простий трюк для чищення столових приладів (51)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"